Kezdőoldal » Gyerekvállalás, nevelés » Egyéb kérdések » Még segített is kipakolni a...

Még segített is kipakolni a játékait, ezek után mit csináljak?

Figyelt kérdés

Nagy általánosságban igaz az hogy ha valamit kérek, nem teszi meg vagy csak sokadik kérésre.

Most épp beteg.Mindig is gond volt a gyógyszer bevétellel.

Ma besokalltam. Fél órát könyörögtem hogy vegye be a gyógyszerét, de az istennek sem hajlandó.

Közöltem vele hogy akkor most minden játékát kiviszem a házból, kihúzom a tv-t és majd ha beveszi a gyógyszert akkor vissza kap EGY játékot, és minden gyógyszer bevételnél vissza kap egyet.Én naiv azt hittem ez használ, de nem.Segített bezsákolni a játékokat.Egy dolog volt amin elpityeredett, de még akkor sem.

Elténfereg a házban, de egyáltalán nem érdekli hogy mindent elvettem tőle.

Korai még hatást várni?Majd ha nagyon unatkozik észhez tér?

Vagy hogy vehetném rá hogy bevegye a gyógyszert, meg hogy ha pl kérem hogy tegyen rendet azt megcsinálja?

Mert amúgy meg olyan kis ügyes, segítő kész.Mindenben segít, a takarításban, főzésben.Ha már én neki állok a szobájának, jön segít, de az hogy azt mondom hogy "Kisfiam menj rendet rakni", mintha a falnak beszélnék.

Vagy az orfújás ilyen még, egyszerűen nem hajlandó kifújni az orrát.

5 éves


2013. szept. 25. 11:03
1 2
 1/13 anonim ***** válasza:
100%

Elbeszéltek egymás mellett. Valahogy rosszul közelíted meg a dolgokat. Nem "beveszed, különben ...", hanem "most veszed be, vagy 10 perc múlva?" Nem opció, hogy megteszi-e, amit kérsz, hanem tény. A választási lehetősége nem abban rejlik, hogy szót fogad-e vagy sem, hanem abban, hogy mikor és milyen körülmények között. Az orrfújás is ilyen: kétféle zsepiből melyikbe? Nem az a kérdés, hogy megteszi-e!


Tanácsolom, hogy olvass bele, sokat tanultam belőle az elmúlt hónapokban (itt le is tudod tölteni):


[link]


Sok sikert és kitartást! Amit pedig már megtettél, ne vond vissza! Csak legközelebb közelíts más irányból!

2013. szept. 25. 11:08
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/13 anonim ***** válasza:
húúú,egyes! köszi! szeretem az ilyen jó tanácsokat! igaz még csak 6 hósom van,de megjegyzem ezeket!
2013. szept. 25. 11:13
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/13 anonim ***** válasza:

En mindig elmondom a Fiamnak a kovetkezmenyeket...

Nem fujod ki az orrod begyullad a fuled es tuvel fogjak szurkalni...

Ez hat!

Ha nincs jatek, nincs tv es ez meg nem hasznal akkor az agybol egesz addig SEMMIT nem csinalhat ulhet fel, maszhat ki setalgathat mig be nem veszi... Lehet nekem nemet mondani barmire de akkor semmit nem csinalhat! Olyan meg nem volt hogy ez hogy semmit nem szabad neki, ne valt volna be... Fekhet nema csondben!

Ha beveszi en mindent visszaadok hogy tudja ha megteszi mindent visszakap.

Rendet rakni sose kuldom hanem kerem hogy segitsen! Nem szoktam raparancsolni csak segitseget kerni a szoba egyik fele az enyem masik az ove es ki a gyorsabb?

2013. szept. 25. 11:14
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/13 anonim ***** válasza:

Nem lehet hogy már immunis lett erre a fajta "zsarolásra"? Úgy értem, hogy már sokszor megcsináltad vele azt, ha nem vagy hajlandó erre v. arra, akkor nem kapsz ezt vagy azt. De közben mégsem tetted, vagy később ellágyultál, és ezt ő látja, és már úgyis tudja, hogy a játékait úgyis visszakapja, ha nem veszi be a gyógyszert.


Sajnos én is mindig ezt játszom a lányommal, az utóbbi időben már őt sem érdekli ha zsarolom. Már én is szedtem ki a kukából játékot, mert nem érdekelte hogy kidobom. Kisebb korában még simán célt lehetett érni ezzel a módszerrel, szóval pont hogy nem korai.


Amit az első írt az tényleg jobb módszer, felajánlani alternatívákat, csak ugye a zsarolás mindig egyszerűbb, mi úgy érezzük célra törőbb, de amint okosodnak a gyerekek átlátnak rajtunk.

2013. szept. 25. 11:21
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/13 anonim ***** válasza:
Sajnos az en kisfiam nem hajlando semmifele keppen bevenni a gyogyszert. :( En adtam neki valasztasi lehetoseget (kiskanallal vagy nagykanallal veszed be, tegyek neked a kanalra lekvart vagy csak gyorsan beveszek anelkul, ugy veszed be mint egy nagy eros oroszlan vagy mint egy gyors kigyo?....) :) Az eros oroszlanos bejott de sajnos tartotta a szajaba par masodpercig es kikopte. :( Egyszeruen nem veszi be. Sajnos en odaig jutottam, hogy mondtam neki, hogy ha nem veszi be viszem a dokihoz szurira. Nem azert mondtam, hogy ijesztgessem de teneleg mar idaig jutottam, hogy el fogom vinni es inkabb adjak be neki mert muszlaj. Ekkor megijedt es bevette na de ezt sem volt allapot eljatszani napi 3-szor antibiotikumnal es nem szerettem ezzel fenyegetni mert csak jobban fog felni a tutol. :( Ugyhogy en a vegen ugy oldottam meg, hogy piros szollolebe kevertem. A piros szollo le nagyon edes es eros izu es igy nem erezte egyaltalan meg. Pici szollole, bele az antibiotikum (amoxicilin) es pici viz (viz nelkul nagyon edes). Nem is szolltam neki, hogy gyogyszer van benne csak vittem magamnak is egy kis pohar szollolevet es neki is majd mondtam, hogy gyere igyunk egy kis szollolevet amig jatszunk. Igy kihuztuk a 7 napos kurat anelkul, hogy eszrevette volna. Este vacsi utan kapott egy kis szollolevet amig nezte a meset, delben ebed utan ittunk egyet meg reggeli utan. Ez kb. fel eve volt. Most nemsokara 4 eves es multheten kellett neki lazcsillapito. Semmi gond nelkul bevette. Meg is lepodtem. Fel evvel ezelott csak szollolevel ment volna. Ugyhogy lehet ez is egy idoszak amit kinonek.
2013. szept. 25. 12:01
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/13 anonim ***** válasza:
5 és 3 éves gyerekeim vannak, asztmások, gyakran betegek, nem mindig finom a gyógyszer. Ezek váltak be: csoki kocka vagy cukor kikészít, ha beveszi, megkapja. Elmagyarázom, hogy mire kell a gyógszer, mi lesz ha nem veszi be. Ha végképp nem volt hajlandó, nem könyörögtem. Én nurofenes adagolóval adok be mindent. Benyomom a szájába és kész. Nem sűrűn kellett alkalmaznom, 2-3 alkalom után rájöttek, hogy úgyis be fogom adni.
2013. szept. 25. 12:15
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/13 A kérdező kommentje:

Mindig kitartok amellett amit beígérek.

Pl tegnap elött kérte a nyalkáját.Mondtam neki hogy csak akkor kapja meg, ha kifújja az orrát, egy darabig próbálkozott, végül inkább letett a nyalókáról.

Tegnap délután váltottam ki a gyógyszert, így este vette be először.

Megint a nyalókát kérte, nehezen de bevette a gyógyszert, majd megkapta a nyalókát.

De ma egyszerűen nem használ semmi.

A gyógyszer bevételére 3 opciót ajánlottam:

-beveszi kiskanálról

-kiszívja az adagolóból

- vagy beleöntöm kispohárba és megihatja szívószállal


Egyik se hatotta meg. Először miután kért pudingot, mondtam hogy csak akkor kap ha megitta a gyógyszert, de nem érdekelte.Akkor inkább nem kellet a puding.


Soha nem volt beteg, tavaly amikor elkezdte az ovit, kezdte a betegeskedést.Egész évben a gyógyszer miatt küzdöttem vele.Kértem szépen, kértem csúnyán.

Elmondtam neki én is, a doki is hogy ha nem veszi be a gyógyszereket akkor be kell feküdnie a kórházba és minden nap injekciót fog kapni.

Egyszerűen bele erőltetni se tudom, mert úgy össze szorítja a fogsorát hogy esélytelen neki beadni ha már úgy akarom hogy benyomom a szájába, ha meg valamennyit be is adok, kiköpi.


A belekeveréssel is próbálkoztam már.Bármiben észre veszi, nem is értem. Egyedül a fluimucilt tudom neki beadni.

2013. szept. 25. 12:30
 8/13 anonim ***** válasza:

Kisfiam 2.5 éves. Beteg volt múlt héten, és nem akarta bevenni a gyógyszereket. Ment a rábeszélés, minden, amit akarsz, aztán a vége az lett, hogy csináltam neki egy táblát kartonpapírból, és vettem egy matricás füzetet. Minden gyógyszerbevétel mellé választhat egy matricát, és persze mondom, hogy büszke vagyok rá. A tablájával meg dicsekedhet, akinek akar( fóleg az apjának)

A lényeg itt is, hogy csak úgy nem kap, csak, ha "teljesít"

Nem tudom, hogy jó e a modszer, de ez valt be.

Rendrakásnál pedig, ha nem rakja össze a jatékait, akkor azokat elveszem legalább egy napra.

2013. szept. 25. 13:23
Hasznos számodra ez a válasz?
 9/13 A kérdező kommentje:

Jaj, már nagyon unatkozik, de nagyon makacs. (igaz már beadtam neki, most a narancslével sikerült úgy hogy nem tűnt fel neki), de mivel nem ő vette be, így tartom magam.Amíg nincs gyógyszer, nincs játék.

Már mindent kitalál:-fürdeni akar mert "büdös"

-azzal szórakoztatja magát hogy mindenben utánoz minket, meg énekelget amit abszolút nem szokott


Viszont valamire hatásos hogy mindent elvettem.Mintha kicserélték volna.A boltba nem kért semmit, pedig amúgy kis telhetetlen "kérek csokit, pudingot, tojást stb" Egy valamit mindig kap, de a többiért is megy a sírás.Most nem kért semmit, nem mintha kapott volna.

Meg egy kisangyal. Semmit nem rosszalkodik, sokkal többet segít mint szokott. Meg hát megy a "szeretlek anya", "szép vagy anya" "okos vagy anya"

De nem hagyom magam lekenyerezni

2013. szept. 25. 14:41
 10/13 A kérdező kommentje:
Na ma reggel hajlandó volt bevenni a gyógyszert.Most nagy az öröm hogy vissza kapta a játékainak egy részét, megigérte hogy este is szépen beveszi a gyógyszert.Én meg természetesen megígértem hogy ha nem, akkor megint mindent elveszek.
2013. szept. 26. 09:57
1 2

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!