Kezdőoldal » Családi kapcsolatok » Egyéb kérdések » Normális dolog, ha a kisunokám...

Normális dolog, ha a kisunokámat beviszik a munkahelyre vagy magukkal cipelik délutánonként ovi helyett?

Figyelt kérdés
Középsõs kisgyerek, de nem alszik délutánonként, mert nem szerett. Tudom, hogy vannak ilyen kisgyerekek, de a pihenés akkor is fontos lenne. Ha nem is alszik feküdne és lehet elaludna. Ehelyett ebéd után elviszik az oviból. Talán még ez rendben is lenne, de nem haza. Lányom elvált. Õ fodrász beviszi magával. A párja ha szabadnapos vele van, de állandóan járkálnak. Az apjával szintén, üzletkötõ vagy mi viszi magával, legalâbb néha õ tényleg otthon van vele. A kisbarátnõjének pici utazási irodâja van, az meg oda viszi be. Mikor hova teszik szerencsétlen n gyereket, pihenni sem tud. Mindenhon csak nyaggatják az ügyfelek/emberek. Ezért el is van kényeztetve. Nagyon sokat beszél, meg van vele szokva hogy körülôtte forog a világ. Ez szerintem nem jó. Ha köhint kettõt már nem viszik ovodába. Ezt néha ki is használja, amit a lányomék tudnak, de engedik.
2014. máj. 30. 12:35
1 2
 1/20 anonim ***** válasza:
100%
beszéld meg a lányoddal, hogy te mész minden délután a kisunokádért az oviba, és vigyázol rá otthon,amíg ők dolgoznak.
2014. máj. 30. 12:41
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/20 anonim ***** válasza:
92%
Elsőnek teljes mértékben igaza van!
2014. máj. 30. 12:43
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/20 A kérdező kommentje:
Én nem tudok, dolgozom. De az oviban maradhatna
2014. máj. 30. 12:43
 4/20 A kérdező kommentje:
Ezek szerinte Ti sem tartjátok normálisnak a dolgot
2014. máj. 30. 12:44
 5/20 anonim ***** válasza:
89%
Ez neked nem jó. És nekik? A gyereknek? Lehet, hogy tök szívesen megy a szülőkkel bárhová nem? Amúgy az én lányom 6 éves (de nem volt ez másként már tavaly sem középsőben) elalszik ugyan délután az oviban, de sajnos este vért izzadunk, mire elalszik, mert nem álmos. A gyerekek nem egyformák, van amelyik igényli, de van, amelyik nem igényli ilyen korban már a délutáni alvást. Igaz, anyu nem fodrászüzletben dolgozott, de például én imádtam bemenni hozzá a munkahelyére anno.
2014. máj. 30. 12:46
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/20 anonim ***** válasza:
75%

Lehet ám, hogy az óvónők gyakoroltak nyomást anyukára, hogy ugyan már vigye el a gyereket, ha nem alszik. Sajnos tapasztaltam már én is ilyent.

Nem tudják megoldani a feladatot, hogy a gyerek csendben maradjon, inkább ezt teszik.

Egyáltalán nem jó ez így. Meg kellene szoknia a gyereknek, hogy az a csendes pihenő és ha nem is alszik csendben marad és pihen egy kicsit, de úgy tűnik mindkét fél a könnyebb megoldást választotta a konfliktus kerülés miatt.

2014. máj. 30. 12:49
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/20 A kérdező kommentje:
Nem óvodai nyomásra viszik el. Ők döntöttek így a kisgyerek kérésére. Beszéltem már többször erről a lányommal. Ő nem lát benne semmi rosszat. Este 9kor alszik el. Előtte le sem fektetik, mert azt mondják úgysem alszik.
2014. máj. 30. 12:53
 8/20 A kérdező kommentje:
Szívesen megy a kisgyerek, de hát nem az a gyereknevelés, hogy mit csinál szívesen.
2014. máj. 30. 12:54
 9/20 anonim ***** válasza:
89%

Kettes vagyok.

Ha te nem tudod mégsem megoldani, hogy veled legyen, akkor szerintem hagyni kellene a szülőket. Úgy oldják meg ahogy tudják. Lehet a gyerek tényleg nem álmos és este valószínűleg éjfélig fent van ha délután alszik. A fiam két éves, de ha nappal alszik akár 10 percet is akkor éjfélig szórakoztat minket. Mi is el fogjuk hozni az óvodából a délutáni alvás előtt mert akkor mi sem tudunk sosem pihenni. felelősségteljes munkát viszont nem lehet kialvatlan fejjel csinálni.

Azzal nem értek egyet, hogy elkényeztetik (ergo nem kell mennie óvodába mert szimulál) de ha nem te neveled huzamos ideig a gyereket akkor legyen ez csak az ő gondjuk, mert ők fogják meginni a levét is. Amíg nem veszélyeztetik a gyereket addig jobb nem beleszólni ezekbe a dolgokba. Ha nálad van a gyerek akkor legyél következetes, meg fogja tanulni mik azok a szabályok amiket nálad be kell tartani. Kitartás.

2014. máj. 30. 12:56
Hasznos számodra ez a válasz?
 10/20 anonim ***** válasza:
89%

Az én lányom 4éves,2éves korától nem delel mert kb már mindketten sirtunk mire elaludt és akkor mondtam hogy nem kinzom tovább.Egyszerüen ilyen,nem szeret aludni.


Ja és a lényeg reggel 8tól este 10ig fent van és csak pörög,ilyen fajta nem tudunk vele mit csinálni inkább elfogadtuk.

2014. máj. 30. 12:59
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!