Kezdőoldal » Családi kapcsolatok » Egyéb kérdések » Most akkor költözzön a nő a...

Most akkor költözzön a nő a férfihoz vagy sem?

Figyelt kérdés

Azért kérdezem, mert egyikőtök azt mondja:

- ne költözzön, mert ha költözik, a ffi mindent megkap: szexet, házicselédet és semmi sem fogja motiválni őt a házasságra...minek, hisz így is megkap mindent?!

másikőtök:

- költözzön, mert ha nem élnek együtt a házasság előtt a felek, akkor zsákbamacska a nősülés...


Most akkor mit tegyen az ember lánya? :-)



2014. jún. 1. 14:47
1 2 3 4
 21/33 anonim ***** válasza:
25%
Statisztika adatok minnel hosszabb az elettarsi kapcsolat annal kevesebb az esely es annal kevesebb a hazasodasi kedv.
2014. jún. 1. 18:17
Hasznos számodra ez a válasz?
 22/33 anonim ***** válasza:
Ha a pasi házicselédnek akar, akkor ez házasság után se fog változni. Nem értem, mi a különbség?
2014. jún. 1. 19:10
Hasznos számodra ez a válasz?
 23/33 anonim ***** válasza:
47%

Nem errol szol a dolog

A lenyg hogy sok no hiaba varja hogy vegre elvegyek akr 2-3 gyerek utan sem lesz eskuvo.

Itt sirnak a GYIK on ,,hogyan lehetne elerni hogy elvegyek megkerjek a kezet x ev utan?,,

2014. jún. 1. 19:35
Hasznos számodra ez a válasz?
 24/33 anonim ***** válasza:
88%
Nem kell szülni házasodás nélkül,ennyi
2014. jún. 1. 19:40
Hasznos számodra ez a válasz?
 25/33 anonim ***** válasza:

Szinte az összes házaspár, akiket ismerek, valameddig együtt éltek az esküvő előtt, mint ahogy mi is. Végül mind összeházasodtak.

Nem igaz, hogy azért nem vesz el egy férfi egy nőt, mert együtt élnek. Azért nem veszi el, mert alapból nem akarja elvenni. Ennyi, se több, se kevesebb. Felesleges fantáziálgatni, meg beleképzelni ezt-azt.


A házasság előtti együttélés egyrészt azért jó, mert megismerjük egymást a mindennapokban, hogy hogy viselkedünk (ezt heti egy-két együtt töltött nap alatt nem lehet). A volt barátommal is hiába voltunk nagyon szerelmesek, hiába töltöttünk napokat egymásnál, hiába hittük, hogy összeillünk, hogy ismerjük egymást, csak mikor összeköltöztünk egy év után, akkor derült ki, hogy nem tudunk együttműködni.

Másrészt ha valaki ne adj'isten nem két tanús esküvőt szeretne, hanem kicsit emlékezetessé akarja tenni ezt az alkalmat és még egy darabig spórolni akarnak rá kicsit, de a ház meg ott van, ahol lakhatnak, nehogy már addig ne élhessenek együtt, amíg összegyűlik a pénz!


Nem mondom, hogy előtte való összeköltözés nélkül nem lehet jó egy házasság, de az összeköltözés biztos nem hátráltatja sőt, még hasznos is lehet.


A házasság egy komoly döntés és nemcsak érzelmi döntés. A másikkal minden téren szövetséget kötök egy életre, tehát jogilag, társadalmilag, anyagilag is. Szerintem jobb megfontoltan meghozni.

2014. jún. 1. 19:47
Hasznos számodra ez a válasz?
 26/33 anonim ***** válasza:
37%
es igen ezt latjuk a parok egyre gyakrabban osszekoltoznek es megfontoltan lepnek ezert novekszik a valasi statisztika lassan mar 60% lesz Igen ugy latom en is mukodik az egyuteles alatti egymas kiismerese.
2014. jún. 1. 19:53
Hasznos számodra ez a válasz?
 27/33 anonim ***** válasza:
91%

Azért van több válás ma, mint régen, mert régen egyenesen szégyen volt a válás, nem sok választásuk volt az embereknek, mint tűrni. Akkor is nagyon sok rossz házasság volt, ahogy a szüleim, a nagyszüleim, a dédszüleim elbeszéléseiből tudom és elég sok idős emberrel szoktam beszélgetni. Olyan brutális dolgokat mesélnek, hogy elég sokszor elszörnyedtem rajta, hogy miket viseltek el az emberek házasságon belül, ha rosszul sikerült párt választani és ez nem is volt olyan ritka.


Tehát hagyjuk ezt a válási statisztikát, mert most legalább van lehetőség kilépni egy rossz választásból.

Persze tudom én, ennek is megvan a rossz oldala, mert így már akár apróbb hibák miatt is leléphet az ember, mert így kényelmesebb, mint kijavítani.


Mindenesetre ahogy én látom, a környezetemben azok a házasságok jobbak és tartósabbak általában, amiknél volt előtte együttélés.

2014. jún. 1. 19:59
Hasznos számodra ez a válasz?
 28/33 anonim ***** válasza:
29%

en pedig ellenkezojet latom.

Pont azok a paroknak sikerul akik nem eltek egyutt es elso komoly kapcsolatuk a hazassaguk.

Itt van tobb tolerancia hiszen nincs osszehasonlitasi alap nincs elozo kapcsolat elozo elettars.Ami van az hosszu jegyesseg te elettarsi kapcsolat nelkul.

2014. jún. 1. 20:05
Hasznos számodra ez a válasz?
 29/33 anonim ***** válasza:
Na, mindegy. Akkor mások a tapasztalataink. :)
2014. jún. 1. 20:06
Hasznos számodra ez a válasz?
 30/33 anonim ***** válasza:
88%

szerintem ezt embere válogatja. bármilyen előéletből (akár éltek már együtt, akár nem) lehet hallani különböző történeteket. ezt így nehéz eldönteni. de én házasság előtt biztos, hogy összeköltöznék a párommal...


a kérdésre válaszolva: ha ilyesmi felmerül benned, hogy talán a barátod cselédje leszel, és nem akar majd elvenni, akkor nem bízol benne, vagy nem ismered eléggé. ha mégis így történne, hogy kihasználja, hogy nő van a háznál, még mindig jobb úgy megtudnod, hogy nem vagytok házasok...mert gondolom nem szívesen mennél hozzá, ha azután te lennél a házi cselédje.

2014. jún. 1. 20:55
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2 3 4

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!