Kezdőoldal » Családi kapcsolatok » Egyéb kérdések » Hogy szakadjak el a szüleimtől?

Hogy szakadjak el a szüleimtől?

Figyelt kérdés

19 éves lány vagyok. A szüleimmel mindig is tökéletes volt a viszonyunk, legalább annyira barátság, mint szülő-gyerek kapcsolat. Soha életemben nem töltöttem két hétnél többet nélkülük. Szeptemberben, mikor felköltöztem Pestre az egyetem miatt, sokat sírtam, és végül is januárban haza is költöztem, mert nagyon hiányoztak. Biztos vagyok benne, hogy ez valamilyen szinten nem normális dolog... Most ki fogok menni Angliába, elvileg 4 hónapra, de lehet, tovább. Nagyon várom, kedvenc országom, imádom azt a helyet, de már most tudom, hogy kegyetlenül fognak hiányozni, és sokat fogok sírni. Hogy szakadjak el tőlük? Hiszen előbb-utóbb el kell kezdenem a saját, önálló életem, nem lehetek velük még 40 évesen is... Talán ez most egy jó alkalom. Hogyan tudom ezt végigcsinálni? :(


Köszönöm!


2014. jún. 5. 21:45
 1/9 anonim ***** válasza:
Vegyél egy webkamerát és reggelj egy skype acc-ot és akkor akkor beszélsz velük amikor akarsz.
2014. jún. 5. 21:51
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/9 Lovocska válasza:
Vigyel valamit otthonrol pl. Horcsog v. Macska ilyenek. De nalam az is bevalik ha egyszeruen csak skypon beszelunk... ennyit tudok ajanlani nalam bevalik en 14 vagyok :-)
2014. jún. 5. 21:51
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/9 A kérdező kommentje:
Tudom-tudom, de most nem is elsősorban az Angliai dologra gondolok, hanem úgy a jövőre amblokk. Mikor Pesten laktam, hétfő délelőttől péntek délutánig voltam pesten, péntek délutántól hétfő reggelig pedig otthon, de szerdára már rendszeresen kivoltam, hogy mikor mehetek már haza, pedig csak 50 km-re voltak. Hogy fogok így elköltözni, teljesen önállósodni, és mondjuk 1-2 havonta hazajárni? Pedig az lenne a normális egy idő után, de én erre nem érzem magam képesnek :(
2014. jún. 5. 21:58
 4/9 anonim ***** válasza:

Nem tudsz mást csinálni, mint hogy tűrsz. Ugyanez volt velem is, felköltöztem Pestre, és hülyén hangzik, de 19 évesen konkrétan sírtam az anyukám után.


Annyi a különbség, hogy az én szüleim nem azok a fajták, akik megengedik, hogy hazaköltözzek, csak mert "meggondoltam" magam. Miattuk én is olyan vagyok, hogy ha valamit elkezdtem, és látom a célt, akkor inkább szenvedek, de végigviszem

Ennek köszönhetően végül szépen kialakult a baráti köröm, az életem, megtaláltam a párom, és megtanultam nélkülük élni. Szóval tulajdonképpen engem a szüleim választottak le.:)


Muszáj lesz tűrnöd, mert nem ülhetsz örökké anyud szoknyájának a szélén. Bennem is (pedig 5 éve külön élek) még mindig van egy kicsi természetellenes ragaszkodás. Pl. ha hazautazom, a bőgés szélén állok, amikor visszaindulok. Pedig vár otthon a férjem, akit mindennél jobban szeretek.


Sajnos szerintem ilyen esetben iszonyat erős akarat kell, hogy elszakadj. Ismerkedj, bulizz, szeresd meg az új otthonod. Ennyit tudok tanácsolni.

2014. jún. 5. 21:58
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/9 A kérdező kommentje:

Köszönöm :)


Az a baj, hogy ők sem könnyítik meg a helyzetem, ragaszkodnak hozzám, lévén egyedüli gyerek vagyok. Nem korlátoznak semmiben, hagynak szabadon élni, nem telepednek rám, de szeretnek maguk mellett tudni. Mikor felköltöztem Pestre, és otthagytak az albérletben, akkor is sírtak, és mikor mondtam, hogy hazaköltözöm, tárt karokkal vártak, egy percig nem gondoltak olyanra, hogy ne jöjjek vissza, mert máskor is ilyen rossz lesz az elszakadás. Azt is tudom, hogy most a repülőtéren is zokogás lesz a vége, meg a későbbi életem folyamán is, ha végre sikerül kirepülnöm a fészekből végérvényesen. Szóval akkor tűrni és tűrni, majd megszokom...

2014. jún. 5. 22:13
 6/9 anonim ***** válasza:

Megkérdezhetem miért mész ki Angliába?Dolgozni esetleg/v tanulni?


Szerintem ha jó környezetben vagy,akkor majd könnyebben túléled a szüleid hiányát....Ne aggódj,most vagy fiatal.

2014. jún. 5. 22:18
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/9 A kérdező kommentje:
Dolgozni. Nincs különösebben rá szükségem, de nagyon lenyűgözött egy ország, van is kint ismerősöm, akit nagyon szépen megkértem, és segít nekem szállás, munka, élet szempontjából, szóval úgy gondoltam, összekötöm a kellemest a hasznossal, passziváltatom magam a suliban, és felfedezem magamnak az országot, kikapcsolok kicsit, lazítok. Meg aztán él is ott kint egy srác, akivel alakulófélben vannak a dolgaink. :)
2014. jún. 5. 22:21
 8/9 anonim ***** válasza:

Hú hát akkor pláne ne aggódj azon, hogy honvágyad lesz.London 2,5óra repülővel :)


Szerintem nagyon rendesek a szüleid, hogy 19 évesen támogatják a kiutazásod és a kalandvágyad is.Pláne, hogy dolgozni is fogsz :)

2014. jún. 5. 22:26
Hasznos számodra ez a válasz?
 9/9 A kérdező kommentje:
Igen, a világon a legrendesebbek. :) Mindenben támogatnak, bátorítanak, segítenek, anyagilag is sokat, szinte erőn felül, tényleg értem élnek. Soha nem húznak le, nem mondják meg mit csináljak, nem várnak el tőlem olyanokat, amiket tudják, hogy nem szívesen tennék. Tényleg nem tiltanak, korlátoznak semmitől semmilyen tekintetben, persze elmondják normálisan a véleményüket, de rám bízzák a döntést, bíznak bennem. Nem is tudom, hogy fogom nekik ezeket meghálálni az életben :( Ha csak feleennyire jó szülő lennék majd.... Épp ezért olyan nehéz ez nekem :(
2014. jún. 5. 22:32

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!