Kezdőoldal » Családi kapcsolatok » Egyéb kérdések » 18 évesen hogyan tudnék...

18 évesen hogyan tudnék különválni a szüleimtől?

Figyelt kérdés
Szeptembertől egyetemre fogok menni és külön szeretnék költözni a szüleimtől. Ehhez pénz kellene és nem tudom hogyan hogyan tudnék pénzhez jutni az egyetem mellett. Tanácsok?
2014. febr. 24. 18:18
 1/10 anonim ***** válasza:
100%
Dolgozni?
2014. febr. 24. 18:24
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/10 anonim válasza:
79%
Ha van hobbid, akkor azt tökélyre kéne fejlesztened, és akkor azzal lehet tudsz annyi pénzt összekaparni hogy kirepülj a fészekből :D esetleg ha szépen megkéred a szüleidet lehet besegítenek
2014. febr. 24. 18:24
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/10 zabmester ***** válasza:
100%

Diákmunka, szociális ösztöndíj, majd második félévtől tanulmányi ösztöndíj. Az egyetemeken is szokott lenni ilyen-olyan munkalehetőség, persze ezekért nagy a tolongás is, de valamennyi pénz abból is bejön, ha sikerül megcsípni egy ilyen munkát.

Diákmunkának nézz utána az iskolaszövetkezeteknél, talán találsz olyat, ami suli mellett is belefér. Mondjuk nálunk a legtöbb olyan, hogy persze, nekik diák kell, de olyan, aki reggel nyolctól bármeddig ráér, heti öt napot, de azért természetesen legyen nappalis és aktív féléves. Nem tudom, te hova mész egyetemre, lehet, hogy ott jobb a helyzet. Azért persze itt is akad olyan munka, amit lehet csak akkor csinálni, amikor ráérsz, például Tesco-ban dolgozni, ott két hetente/havonta kell jelentkezni, hogy melyik meghirdetett időpontban tudsz munkát vállalni.

Hát nagyjából ezekből lehet pénzt csinálni, illetve ha valamiből jó vagy, akkor vállalhatsz korrepetálást, nyelvtanítást, nekem is volt egyetemista különtanárom általánosban, ilyenek most is vannak :)

2014. febr. 24. 18:25
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/10 A kérdező kommentje:
a szüleim támogatása nélkül szeretném ezt megoldani
2014. febr. 24. 18:27
 5/10 anonim ***** válasza:
100%

És hol szándékozol lakni? Mert kolit nem mindenki kap, ráadásul nálunk az 18 000Ft/hó volt. Az albérlet ennél drágább kb 20-25 ezer/hó rezsivel úgy hogy többen laktok együtt. Emellett még ugye enni is kell valamiből, meg szórakozni, jegyzetet venni..stb

Szoc. ösztöndíjból és tanulmányiból megélni nem lehet, szóval muszáj valami diákmelót találnod, esetleg ha jó a kézügyességed csinálhatsz kézműves cuccokat azt árulhatod a neten meskán meg itt -ott.

2014. febr. 24. 18:42
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/10 anonim válasza:

Én 18 éves leszek, még gimnáziumban tanulok, de már lassan 3 éve, hogy a hobbimból tudok pénzt keresni, aminek egy részét elköltöm, egy részét pedig félreteszem az egyetemi tanulmányaimra. Persze, itt kellett az alapanyagok miatt kezdőtőke, amit a szüleim biztosítottak.Én sem akartam függni tőlük, ezért ezt nem csak úgy kértem/kaptam, hanem szülinapomra mindenkitől alapanyagokat kértem/kaptam, és tádámmm, már minden meg is volt. Viszont a nyáron dolgoztam egy étteremben pultosként, ahhoz csakis én kellettem, nem a szüleim nyaltak oda be, nem volt protekcióm. Egyszerűen csak besétáltam, és közöltem, hogy jöttem jelentkezni a nyári diákmunkára. Viszont az hazugság, hogy nem kellett hozzá a segítségük, hiszen az ő házukban lakom, ők etetnek, valamint biztos érzelmi alapokat adnak/adtak, és ők formáltak olyanná, amilyen vagyok. :)


És a legfontosabb az életrevalóság, talpraesettség. Mindenben meg kell látni a lehetőséget, minden csak rajtad áll. Most találtam egy egész nagy embercsoportot, akik elég furcsa stílusban öltözködne, kizárólag csak a '70-es, '80-as, '90-es évek ruháit hordják, vagyonokat képesek adni az antik darabokért, így lehozom a hétvégén a padlásról az ősrégi ruhákat, kimosom/vasalom őket, és eladom :)

Suli mellett is lehet dolgozni, nálunk vannak olyan diákok a suliban, akik havonta párszor, mennek a Tescoba árufeltöltőnek. Igaz fárasztó, éjszakai munka, de megéri, mert nincs olyan sok nap egy hónapban, valamint a munka nem egyszerű :)

Egy másik ismerősöm (ő most elsőéves egy egyetemen) kémiából korrepetál, ami amúgy is hiányszakma, így nagyon jól megszedi magát. :)


Szurkolok Neked!

2014. febr. 24. 18:42
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/10 anonim ***** válasza:
100%
Diákmunka. Amíg összegyűlik kaucióra (1-2 havi lakbér), addig jobb, ha otthon maradsz. Aztán albérletet kell nézni, rengeteg diák keres lakótársat, minél többen vagytok, annál több felé oszlik a bérleti díj, így simán el lehet éldegélni.
2014. febr. 24. 18:43
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/10 anonim ***** válasza:
100%
Szuleid nelkul nem fog menni. Diakmelobol sem jon ossze annyi ami eleg pl pesten. Ha meg teljes allast vallalsz, nem tudsz egyetemre jarni. Ha tudsz biztositani havi 80 ezret, akkor belevaghatsz. De ha nincs ennyid akkor meg se probald.
2014. febr. 25. 15:27
Hasznos számodra ez a válasz?
 9/10 anonim ***** válasza:
Messzire levő egyetemet kellet volna választani...és akár akarod, akár nem, különváltok!
2014. febr. 27. 20:14
Hasznos számodra ez a válasz?
 10/10 anonim ***** válasza:
Diakhitel, munka, osztondij.
2014. márc. 1. 21:10
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!