Kezdőoldal » Családi kapcsolatok » Egyéb kérdések » Mit tegyek, hogy 23 évesen ne...

Mit tegyek, hogy 23 évesen ne féljek az elköteleződéstől?

Figyelt kérdés

23 éves lány vagyok, eddig még nem volt barátom. Valamiért megrettenek, ha vkinek megtetszem, egyből elkezdek félni az elköteleződéstől és a függéstől. Ugyanakkor szeretnék is tartozni vkihez. Szerencsére nem vagyok teljesen reménytelen eset, mivel találkoztam már olyan fiúval, akivel szívesen jártam volna, csak neki nem kellettem.

Problémám még, hogy túl magasra teszem a mércét. Ne külsőségekre gondoljatok (bár igaz, ami igaz: fontos számomra, hogy külsőre is vonzzon az illető - viszont soha nem a túl szép fiúk tetszenek), sokkal inkább belső tulajdonságokra (pl. a "sablonos" őszinteség) és életmódbeli szokásokra (ne legyen bulizós, mert én sem vagyok az). De ez csak két kiemelt példa, a "lista" lényegesen hosszabb, ha össze kellene számolnom, sztem legalább 40-50 tulajdonság szerepelne rajta.

Tudom, hogy ha akarok egy hús-vér embert, lejjebb kellene adnom az igényeimből, de erre képtelen vagyok, mert mindig úgy érzem, hogy vagy legyen a kapcsolat olyan, amilyennek megálmodtam, vagy semmilyen.

Kérlek, adjatok tanácsot, hogyan tudnék "felengedni" és közel engedni magamhoz olyanokat, akik mások, mint az "elképzelt szerelmem", de biztos, hogy értékesek - és vajon hogyan ne érezzem úgy, hogy meg kell alkudnom?

Pszichológushoz menni nem szeretnék, mert biztos vagyok benne, hogy én is megtalálom a megoldást - saját magamban. De a ti tanácsaitokra kíváncsi vagyok, és arra is, hogy van-e/volt-e már más is ilyen helyzetben.

Köszi!


2010. jan. 1. 17:37
 1/9 anonim ***** válasza:
100%
Ha Te is úgy érzed,hogy magasra emeled a mércét,akkor próbáld lejjebb tenni.Az 50 tulajdonságból válaszd ki a legfontosabb 10-et.Sajnos úgy sem talál az ember magának tökéletes párt,hiszen tökéletes ember nincsen.Te se vagy az,benned is vannak hibák,így ha szeretünk valakit,akkor el kell fogadni a hibáival együtt.Na nem a piálás,csajozás,meg a hasonló gusztustalan hibákra gondolok.Az én tapasztalatom az,ha két ember szereti egymást,akkor összetudnak hangolódni.Ha Neked valami nem tetszik a másikba,meg lehet bezsélni,lehet rajta változtatni.Az idő viszont múlik,és egyre nehezebb lesz partnert találni.Az idősebb embereket alakítani is nehezebb,így szerintem próbálkoznod kellene a párkapcsolattal.Úgy is ritka,hogy az első pasi lesz az igazi.
2010. jan. 1. 17:55
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/9 anonim ***** válasza:

Én ugyan ebben a helyzetben vagyok, bár én attól jobban félek hogy nem tudnám minden kívánságát teljesíteni a lánynak.


23/F

2010. jan. 1. 18:11
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/9 anonim ***** válasza:

Ennek általában mélyebb lelki okai vannak, mint hogy mi ezt itt meg tudjuk neked mondani, mit kéne tenned.


Azt írod, nem akarsz pszichológushoz menni, mert biztos vagy benne, hogy megtalálod a választ magadban. Ezzel kapcsolatban csak három megjegyzés:


1. Eddig vajon miért nem találtad meg, és ha eddig nem találtad, mitől találnád most hirtelen meg a választ?


2. A pszichológus NEM helyetted fogja megmondani a választ, hanem épp a fentiekben SEGÍT neked, hogy megtaláld magadban. Nagy és izgalmas utazás.


3. Ha netán valamilyen úton-módon mégis megtalálnád a választ, hogy mitől van ez benned, még egyáltalán nem biztos, hogy megoldódik és boldogan vállalod az elköteleződést.


Nem szégyen segítséget kérni, a pszichológust ilyen esetek miatt találták ki.


(egy szociálpedagógus)

2010. jan. 1. 18:29
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/9 A kérdező kommentje:

Köszönöm az eddigi válaszokat! ... Tudom én is, hogy vmi mélyebb ok húzódik meg mindezek hátterében, de mégsem szeretnék külső segítséget kérni... Persze, hozzátok mertem fordulni, mert ez egy arctalan fórum, de pszichológus segítségét kérni más lenne. Ha Amerikában élnénk, ahol minden második ember eljár pszichoanalízisre, vszínűleg én is könnyebben fordulnék szakemberhez, de itt nálunk más a helyzet. És én egyelőre hiszek benne, hogy önerőből megérthetem magamat.

... Csak sajnos az első válaszadónak is igaza van: telik az idő, és ahhoz képest, hogy 0 tapasztalat van a hátam mögött, már öreg vagyok. :/

Olyan, mintha félnék magától a Világtól, és azt várnám, hogy tökéletes legyen benne minden, másképp nem vagyok hajlandó élni benne. Ez most hülyén hangzik, tudom, de már nagyon sokat szenvedtem (nem emiatt...), és sokszor gondolok arra, mennyi itt az igazságtalanság, és én nem szeretnék többen részesülni. Ezért nagyon fontos számomra, hogy az életemnek ez a területe kiegensúlyozott legyen. Csak attól is félek, hogy az "álomkapcsolatok" másféle lányoknak járnak (akik jobbak nálam, stb.), nekem pedig meg kell majd alkudnom.

A második válszadótól kérdezném: te is úgy érzed, akárhányszor megismerkedsz egy lánnyal, akinek tetszel, hogy talán elszalasztasz egy másikat, aki sokkal inkább tetszene?

2010. jan. 1. 18:46
 5/9 anonim ***** válasza:
Az előző vagyok. Szerintem úgy is el lehet járni pszichológushoz, hogy nem mondod el fűnek-fának, hogy odajársz. Hidd el, ebben a cipőben jártam én is és megváltozott azóta a felfogásom többek közt arról is, hogy mennyire érdekel, vajon ki mit gondol, ha oda járok. Már nem járok, de csak ajánlani tudom!
2010. jan. 1. 18:50
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/9 anonim ***** válasza:
Fontosabbak a konkrét jelöltek iránti érzelmek. Lehet, hogy olyanba szeretsz bele, aki nem illik a képbe.
2010. jan. 1. 18:57
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/9 anonim ***** válasza:

""A második válszadótól kérdezném: te is úgy érzed, akárhányszor megismerkedsz egy lánnyal, akinek tetszel, hogy talán elszalasztasz egy másikat, aki sokkal inkább tetszene?""


2. vagyok.


Nem én érzem így, hanem a lányról gondolom azt hogy úgy érezné.

De én még nálad is bonyolultabb eset vagyok, de legalább sorstársak vagyunk. És szerintem mások is vannak így vele, nem vagyunk egyedüli eset.

2010. jan. 1. 19:16
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/9 anonim ***** válasza:
Nem pszichológus kell ide,hanem akaraterő,és küzdeni akarás!Másfelől az igényekből is lejjebb kéne adni!Valamint felébredni,és tudomásul venni,hogy nem álomvilágban kell élni!!!Itt és most kell élni,élni a lehetőségekkel,és nem elüldözni magunktól az esélyeseket!
2010. jan. 1. 19:27
Hasznos számodra ez a válasz?
 9/9 A kérdező kommentje:
Köszönöm a válaszokat! Mindegyikben találtam hasznos mondanivalót, és meg is fontolom őket. A 23 éves fiú sorstársamnak üzenem: ha vki megtetszik nekem, én is egyből arra gondolok, hogy nálam jobbat is találhat. Szóval, rengeteg a kusza gondolat a fejemben. :( Az idő pedig csak telik, és ahogyan észre vettem, lassan már csak azok vannak egyedül a korosztályomból, akik nem akarnak párkapcsolatot (ez a kevesebb fele), valamint akik vmiért alkalmatlanok rá.
2010. jan. 1. 20:23

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!