Kezdőoldal » Családi kapcsolatok » Egyéb kérdések » Azok, akik felánlják a petesej...

Azok, akik felánlják a petesejtjüket egy közeli családtagnak, utána hogyan viszonyulnak az abból született gyermekhez?

Figyelt kérdés

Lehet mondani, hogy az "csak" egy petesejt, és lehet mondani azt is, hogy a terhesség és szülés alatt alakul ki a kötődés, de biológiailag akkor is a donor gyereke.


És vajon, aki kapja a petesejtet, az nem érzi magát furcsán, hogy az a baba a férje, és egy női rokonának a közös gyermeke?


A spermadonorokról nem is beszéljünk, hogy milyen érzés lehet, ha azt sem tudod hány gyereked van világszerte...


2014. jún. 11. 13:33
1 2
 1/12 anonim ***** válasza:
100%

Szerintem érzelmileg így nem kötődik az ember a gyerekhez..

Nem alakul ki, ez olyan, hogy nem kötődök a véradáson adott véremhez sem, hiába tudom, hogy x ember életét megmentem vele és bennük folyik tovább

2014. jún. 11. 13:39
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/12 anonim ***** válasza:
100%
Szerintem a "biológiailag akkor is a gyereke" semmit nem számít, nekem is van bioapám, és 20 éve nem láttam.
2014. jún. 11. 13:40
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/12 A kérdező kommentje:
Nem is arra gondolok, hogy érzelmileg kötődne hozzá, hanem magára a tudatra, hogy az ő gyereke.
2014. jún. 11. 13:42
 4/12 anonim ***** válasza:
100%
Attól, hogy a sperma vagy a petesejt tőle származik még nem az övé a gyerek.
2014. jún. 11. 14:00
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/12 anonim ***** válasza:
Mikor valaki odajut, hogy felajanlja, akkor mar ugy nezi, hogy valakinek segiteni akar, nem nezi a gyereket sajatjanak, vagy hogy a gyerek otole is szarmazik.. Epp ezert, nem mindenki alkalmas erre. Nagyon onzetlennek kell lenni, odaadonak es jozan agyunak. Tobbfele teszten kell keresztul esni, hogy alkalmassa legyenek nyilvanitva.
2014. jún. 11. 14:01
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/12 A kérdező kommentje:

#4 biológiailag az övé. És erre irányul a kérdésem, hogy milyen érzés lehet úgy ránézni egy gyerekre, hogy tudod, hogy biológiailag a tiéd. Tudom, hogy ezzel nem alakul ki sem szeretet, sem kötődés, de akkor is érez valamit az ember.


#5 köszönöm a válaszod, teljesen egyetértek veled.

2014. jún. 11. 14:13
 7/12 Őszödi Ferenc ***** válasza:
17%

"nekem is van bioapám, és 20 éve nem láttam"


Ne felejtsd el anyunak is megköszönni, te szerelemgyerek.

2014. jún. 11. 14:18
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/12 anonim ***** válasza:
Van, aki el bírja viselni ezt pszichésen, van, aki nem. Nem vagyunk egyformák, de ez nem baj, csak ha valaki rászánja magát ilyesmire, akár adja, akár kapja a petesejtet, legyen tisztában azzal, hogy ő alkalmas rá vagy sem.
2014. jún. 11. 14:25
Hasznos számodra ez a válasz?
 9/12 anonim ***** válasza:
Azért azt se felejtsük ki, hogy az a beültetett blasztociszta annak a testéből veszi az anyagot a növekedéshez, akiben 9 hónapon keresztül él. Szóval azért női oldalról sem kizárólag abból van a gyerek, aki a petesejtet adományozta. Genetikailag valóban ő az anya, de biológiailag már nem csak ő.
2014. jún. 11. 14:32
Hasznos számodra ez a válasz?
 10/12 anonim ***** válasza:

figy nekem van egy féltesóm, aki nem tud rólam...ugynúgy viszonyulok hozzá, mint akárki máshoz, akit ismerek, sőt még anynira sem.. azt szoktam nézni, hogy mennyire baromira hasonlít a szülőmre,és hogy nem jön rá, hogy nem az apja az apja... aztán ennyi..

semmi több

2014. jún. 11. 14:42
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!