Kezdőoldal » Családi kapcsolatok » Egyéb kérdések » Külön nyaralás - kinél mi a...

Külön nyaralás - kinél mi a határ? Bővebben lent.

Figyelt kérdés
Huszonéves pár vagyunk, nem vagyunk már tinik, nincs gyerekünk, de együtt éltünk 4 éve, dolgozunk mindketten. Eddig minden évben elmentünk külön-külön is "nyaralni", a párom a haverjaival, én pedig a barátnőimmel. Ezek a nyaralások általában 3-4-5 naposak voltak, és senkinek semmi gondja nem volt vele. Mentünk természetesen együtt is. Idén is már elkezdtünk beszélgetni, hogy ki, mikorra tervezi a külön szabadságot, én mondtam, hogy mi idén valószínűleg egy Balaton parti híres fesztiválra fogunk elmenni, ami 4 napos, és ekkor meg akkor lesz. Erre ő mondta, hogy a haverjai kitalálták, hogy ők idén külföldre mennének, de mivel messze van, sok az üzemanyag, nem éri meg pár napra, hanem 2 hétre mennének. Ő még nem válaszolt, de szeretne elmenni. Én nem vagyok az a veszekedős fajta úgyhogy nem mondtam semmi, de bevallom azért ez egy kicsit bánt, szerintem azért ez sok :( De lehet, hogy én gondolom rosszul, nem akarok házisárkány lenni, meg igazból nem is akarom megmondani neki hogy mit csináljon, szóval ha menni akar, menjen, de azért én a 2 hetes haveros nyaralást már túlzásnak tartom 4 év együttélés után. 1-1 Balatonparti hétvége, fesztivál, sátrazós horgászat, mindig belefér, soha sem csináltam belőle műsort! De mint írtam ezek max 3-4-5 naposak voltak. Azért 2 hét? Ti mennyit tolerálnátok? Nálatok ez beleférne még? Én gondolom rosszul, hogy ez kicsit túlzás? Semmiképpen sem fogok rajta veszekedni, csak tudni akarom szerintetek jogos-e hogy megbántódtam egy picit.
2014. jún. 11. 16:07
1 2 3
 1/26 anonim ***** válasza:
70%
Hát a 2 hét szerintem is sok. Irigylésre méltó, hogy a 3-5 napos külön bulizást, nyaralást ilyen szépen mindig meg tudták beszélni, azzal nincs is semmi baj, jól csináljátok, sokan ennyit sem mernek bevállalni, de azért a 2 hét nekem sem tetszene.
2014. jún. 11. 16:11
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/26 anonim ***** válasza:
73%
A 2 hét nekem is sok lenne és ezt meg is mondanám a páromnak. De a döntést rá bíznám!
2014. jún. 11. 16:11
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/26 anonim ***** válasza:
32%
Ha 5 napra megy az nem baj, de a 2 hét meg igen?
2014. jún. 11. 16:12
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/26 anonim ***** válasza:
44%
Nos, ismerosomeknel ez ugy van, hogy asszony minden evben elutazik 3 hónapra kulfoldre télen, nyáron meg a férjjel megy egy hétre nyaralni. Huszonéves házasok, mindig igy csinálták. Nekik jo.
2014. jún. 11. 16:13
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/26 anonim ***** válasza:
68%
3-as, az 5 nap és a 2 hét között azért egész nagy különbség van. Az 5 nap egy "kiruccanás" a párunk mellől, a 2 hét meg egy igazi, komplett nyaralás a párunk nélkül.
2014. jún. 11. 16:15
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/26 anonim ***** válasza:
8%
Jobb lenne nektek külön, főleg neked, legalább megnyugodna a lelked. Nem azért, de 2 hét alatt szép félrelépések lehetnek.
2014. jún. 11. 16:15
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/26 anonim ***** válasza:
92%
6-os, ha meg akarja csalni a párját, arra 5 nap is elég, sőt kevesebb is. Ha meg hűséges, akkor teljesen mindegy, hogy mennyi ideig vannak távol.
2014. jún. 11. 16:18
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/26 A kérdező kommentje:
Én is azt az elvet vallom, amit ezüstpatak írt, szóval nem a félrelépés vagy bizalmatlanság van itt a dolog hátterében. Csak pl én a 4 napos fesztiválra úgy megyek, hogy első nap reggel indulunk, szóval még látjuk egymást reggel, negyedik nap este meg már érkezek haza, ez valóban csak kiruccanás, nem nyaralás. Meg eddig ők is így szokták... Horgászni, strandolni, sátrazni pár napra, vagy ilyesmi, de egy komplett 2 hetes külföldi nyaralás? A mi közös nyaralásunk nem lesz ilyen hosszú és messzi....
2014. jún. 11. 16:25
 9/26 anonim ***** válasza:
79%

Szintén 20-on évesek vagyunk barátommal, 3 éve tart a kapcsolatunk. Most jött épp haza egy 3 hetes utazásról, amire a barátaival ment el. Nálunk ez nem volt gond, én támogattam benne. Nem egy évre lépett le, meg amúgy is, eltudtam magam foglalni nélküle is, és nem hisztiztem...Szerintem 2 hét nem olyan nagy idő, az alatt csinálj programokat magadnak, élvezd ki, hogy kicsit egyedül lehet. :) Most komolyan, 2 héten hogy lehet fenn akadni?

26 L

2014. jún. 11. 16:27
Hasznos számodra ez a válasz?
 10/26 anonim ***** válasza:
81%

Én ilyen szempontból nem látok különbséget. Meg ha már külföld, sok utazás, sok benzin stb akkor már tényleg jobban megéri több időre menni. Oké tényleg nem 5 nap, de ha amúgy tényleg minden rendben a pároddal akkor miért ne?

Ezeket a kérdéseket tedd fel magadnak:


Megbíztok egymásban (2 hét alatt is ugyanúgy félre tud menni mint 5 nap alatt)?


Melóhelyén is meg tudja oldani a 2 hét szabit?


Anyagilag megengedhettek egy évben 1x egy ilyen nyaralást?


A külön nyaralás mellett anyagilag is meg a szabijába is belefér hogy együtt is elmenjetek?


Ő "elengedne" fordított esetben szerinted téged a barátnőiddel egy hosszabb nyaralásra, vagy nem?


Nekem nincs igényem arra, hogy párom nélkül bulizzak, főleg nem hogy fesztiválozgassak 28 évesen. Van hogy kamionos találkozóra, erre-arra elmegyünk de mindig együtt, közös társasággal, nálunk ez a "normális".

Na de mindenkinél más, mindenkinél más ez a "határ" is, ezt csak ti tudjátok hiába kérdezel itt minket. Na nektek tök normális, hogy külön nyaralgattok, fesztiválra mész stb...szerintem itt még a 2 hetes külföldi út is belefér ebbe a "határba", miért is ne? De szerintem csak akkor ha a fent leírt kérdésekre nagyrészt "igen" a válaszod.

2014. jún. 11. 16:28
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2 3

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!