Kezdőoldal » Családi kapcsolatok » Egyéb kérdések » Külön nyaralás - kinél mi a...

Külön nyaralás - kinél mi a határ? Bővebben lent.

Figyelt kérdés
Huszonéves pár vagyunk, nem vagyunk már tinik, nincs gyerekünk, de együtt éltünk 4 éve, dolgozunk mindketten. Eddig minden évben elmentünk külön-külön is "nyaralni", a párom a haverjaival, én pedig a barátnőimmel. Ezek a nyaralások általában 3-4-5 naposak voltak, és senkinek semmi gondja nem volt vele. Mentünk természetesen együtt is. Idén is már elkezdtünk beszélgetni, hogy ki, mikorra tervezi a külön szabadságot, én mondtam, hogy mi idén valószínűleg egy Balaton parti híres fesztiválra fogunk elmenni, ami 4 napos, és ekkor meg akkor lesz. Erre ő mondta, hogy a haverjai kitalálták, hogy ők idén külföldre mennének, de mivel messze van, sok az üzemanyag, nem éri meg pár napra, hanem 2 hétre mennének. Ő még nem válaszolt, de szeretne elmenni. Én nem vagyok az a veszekedős fajta úgyhogy nem mondtam semmi, de bevallom azért ez egy kicsit bánt, szerintem azért ez sok :( De lehet, hogy én gondolom rosszul, nem akarok házisárkány lenni, meg igazból nem is akarom megmondani neki hogy mit csináljon, szóval ha menni akar, menjen, de azért én a 2 hetes haveros nyaralást már túlzásnak tartom 4 év együttélés után. 1-1 Balatonparti hétvége, fesztivál, sátrazós horgászat, mindig belefér, soha sem csináltam belőle műsort! De mint írtam ezek max 3-4-5 naposak voltak. Azért 2 hét? Ti mennyit tolerálnátok? Nálatok ez beleférne még? Én gondolom rosszul, hogy ez kicsit túlzás? Semmiképpen sem fogok rajta veszekedni, csak tudni akarom szerintetek jogos-e hogy megbántódtam egy picit.
2014. jún. 11. 16:07
1 2 3
 11/26 anonim ***** válasza:
18%
Ja, és mi is tervezünk közös nyaralást, az sem lesz olyan hosszú és messzi. :) Csak én nem irigykedem, és nem problémázom! Nem értelek kérdező...most te irigy vagy a párodra?!
2014. jún. 11. 16:30
Hasznos számodra ez a válasz?
 12/26 anonim ***** válasza:
66%
Semmiképpen nem leszel azért "házi sárkány", ha őszintén megmondod a párodnak, hogy ez neked már nem fér bele. Hidd el, meg fog érteni téged. Talán csak nem meri a haveroknak mondani, hogy ő nem akar menni. No, de ha nem engedi az asszony?:-)
2014. jún. 11. 16:31
Hasznos számodra ez a válasz?
 13/26 anonim ***** válasza:
45%
12. válaszoló: nem enged valakit az asszony? Szegény férfi, akinek ezt kell mondania, az nem is férfi, csak egy papucs...
2014. jún. 11. 16:32
Hasznos számodra ez a válasz?
 14/26 anonim ***** válasza:
76%

Szerintem nem kell a kérdezőt bántani, elég intelligensnek tűnik, úgy gondolom csakis azért problémázik, mert hosszúnak tűnik a 2 hét a párja nélkül, nem másért.

Kérdező! Valóban sok így a 2 hét, de ha belegondolsz külföldre tényleg nincs értelme 4-5 napra menni. Ha jó a kapcsolatotok, bízol a párodban, akkor bírd ki azt a két hetet. Mondjuk mondd meg neki, rendszer ne legyen a 2 hetes nyaralásokból. :)

2014. jún. 11. 16:33
Hasznos számodra ez a válasz?
 15/26 anonim ***** válasza:
47%

12-es vagyok! Természetesen nem arra gondoltam, hogy mondja azt a haveroknak, hogy mennék én veletek de nem enged az asszony!

Látom nem értette meg néhány kommentelő. Én arra gondoltam, hogy segít a döntésben az "asszony" véleménye!

2014. jún. 11. 16:53
Hasznos számodra ez a válasz?
 16/26 anonim ***** válasza:
78%

A férjem egy-két évente el szokott menni Egyiptomba búvárkodni. Kipróbáltam, nekem nem jött be (paráztam a víz alatt), úgyhogy oda egyedül jár egy búvártársasággal, másfél-két hétre. Szinte végig hajón vannak a parttól távol. Búvárkodni nem mennék, a hajón végigrókáznám a másfél hetet, ráadásul fényérzékeny bőröm van, így másnapra rákvörösre égnék. Szóval felesleges lenne ezért pénzt költeni arra, hogy én is menjek.


Idén kértem csak, hogy most ne menjen, mert pár hete született meg a gyerekünk.

De télen, vagy jövőre már nyugodtan mehet, akkor maximum összeszervezem a szüleimmel, hogy vagy én megyek hozzájuk vagy ők jönnek segíteni.


Szóval engem nem zavar. Tudom, hogy fontos neki, nagyon szeret búvárkodni. A veszélyessége zavar, de bízok benne, hogy az oktató is figyel és ő sem baromkodja el a dolgot (pl 50 méteren nem indul el egyedül egy hal után, hanem mindig párban vannak).

2014. jún. 11. 17:02
Hasznos számodra ez a válasz?
 17/26 anonim ***** válasza:
69%

Kérdező!

Ugye tudod, hogy ha a pasas nem engedne el téged, milyen válaszokat írnának ide az emancipuncik??

"Nem vagy a tulajdona"!

"oda mész, ahová akrsz"


Szóval a pasas sem a te tulajdonod...

2014. jún. 11. 17:05
Hasznos számodra ez a válasz?
 18/26 anonim ***** válasza:
85%

Mi együtt szeretünk nyaralni, az ilyen élményekben szeretünk osztozni, együtt megélni őket. Tehát nálunk a külön nyaralás nem szokott szóba kerülni, tőlünk eléggé idegen az ilyesmi.

Úgy gondolom, akiknél viszont igen, nekik számolni kell esetleg ilyenre is. Nagyon csábítóan hangozhat a külföldi nyaralás a párodnak, már beleélték magukat a haverokkal. Igaz, ez most kicsit hosszabb idő lesz, de ezegyszer kibírsz ennyit. Főleg, mert a haverok úgyis elmennek nélküle is nagy valószínűséggél és lehet, nem lesz több nyári közös program. Ha a párod most nem megy velük, lehet, ugrik az ő külön nyaralása, miközben a tiéd nem.

2014. jún. 11. 17:21
Hasznos számodra ez a válasz?
 19/26 anonim ***** válasza:
72%
Nálunk nincs külön nyaralás, én nem is érezném jól magam. Viszont ha nálatok ez belefér és bevált módszer, akkor már nem tök mindegy hogy öt nap vagy két hét?
2014. jún. 11. 17:27
Hasznos számodra ez a válasz?
 20/26 anonim ***** válasza:
63%

Ha együtt éltek 4 éve, miért nem azt csináljátok, hogy együtt kettesben is mentek és csajokkal/pasikkal is együtt mindig?:) Mi így csináltuk régen.


Nekem 2 hét már túl sok lenne, a 3-4 nap még a csak-csak kategória, de azért 2 hét, úgy, hogy addig te az üres lakásba mégy haza, hát...legalábbis fura lenne nekem.


27L

2014. jún. 11. 17:35
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2 3

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!