Kezdőoldal » Utazás » Európa » Görögországra utazom nyáron,...

LVNE kérdése:

Görögországra utazom nyáron, busszal, mit érdemes tudni a határokról?

Figyelt kérdés
19 éves vagyok, egyedül utazom majd busszal Paraliára, a korhatárral lehet valami gond majd? Útlevél kell, vagy elég a személyi? Mit érdemes még tudni?

2014. febr. 21. 09:12
 1/9 anonim ***** válasza:
Semmi gond nem lesz a határokon. Elég a személyi.
2014. febr. 21. 09:24
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/9 anonim válasza:
Én is voltam paralian ugyanígy busszal, mint majd te fogsz menni. Semmi extra nem lesz a határoknál max annyi, hogy a határőrök beverik a fejüket mindig a busz tetjébe. Meg állítólag kipakolhatják a táskákat, de velünk egyik határon se tették meg.
2014. febr. 21. 10:25
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/9 anonim ***** válasza:

Az EU-n belül teljesen észrevétlenekké váltak a határok. Elméletben vannak, de észre sem fogod venni őket.


Igazolvány azért legyen nálad, de ezért ne aggódj egyetlen pillanatig se.

Azért jobban aggódnék, hogy az út rettenetesen hosszú lesz. Az életeded fogod elunni. Soha de soha többé nem adsz pénzt görög buszos útért.

2014. febr. 23. 10:50
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/9 anonim válasza:
Ne haragudj utolsó, de én bármikor visszamennék ugyanígy busszal görögbe. Nem gáz az út, főleg visszafele nem. Fele annyi idő. :) 2. voltam
2014. febr. 23. 21:41
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/9 anonim ***** válasza:
Ugyan nem Görögországban, hanem Franciaországban voltam busszal februárban. 22 órás volt az út. Nekem semmi bajom nem volt. Nem unatkoztam, nem fájt semmit, aludni is aludtam. Szóval nem feltétlenül lesz baj a hosszú út miatt.
2014. febr. 24. 07:57
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/9 A kérdező kommentje:
Köszönöm a válaszokat, megnyugtattatok, hosszú lesz az út igen, valahogy megpróbálom átvészelni, film nézéssel, olvasással, meg gondolom tudok majd spanolni a mellettem ülővel, másnap meg megérkezem a haverjaimhoz csak nem lesz gond:D
2014. febr. 24. 08:36
 7/9 anonim válasza:
100%
Vigyél óvszert.
2014. febr. 26. 19:49
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/9 anonim ***** válasza:

Hülyeség, hogy az életét el fogja unni és soha nem akar majd busszal menni újra.

Mi tavaly előtt voltunk, és épp most készülök lefoglalni az idei utat, szintén Görögbe.

Vittünk laptopot, újságot, de volt hogy csak néztük a tájat. Vagy fülhallgatóval zenét hallgattunk, azzal is telik az idő. Az út fele meg alvás. Ja, és ezeken a buszokon van dvd lejátszó, a sofőrök este betettek filmeket.

Az sem igaz, hogy észrevétlenek a határok. Mármint Görög felé. Már nem emlékszem pontosan, hol, de volt, ahol álltunk pár órát. Talán Macedóniánál? Talán nem is EU-s ország, nem vagyok képben, de a lényeg, hogy elég a személyi. Ha szerencsések, és nincs sor, 10 perc alatt átmennek, de ha nem, akkor ott állhatnak 5 órát is, vagy még többet.

Nekünk a sofőr mikrofonnal mesélte, hogy mind a kb. 70 ember hallja, hogy ne tegyünk megjegyzéseket, ne pampogjunk a határőröknek, mert az előző turnusban egy öreg bácsi méltatlankodott, hogy mennyit kell még várni, és félreállították a buszt ellenőrzésre, ott álltak egy fél napot.

2014. márc. 5. 10:25
Hasznos számodra ez a válasz?
 9/9 anonim ***** válasza:
Az élet elunós válaszom arra vonatkozott, hogy ha a kérdező képben lenne mondjuk repülőjegy árakban is, és egymás mellé tenné a szervezett buszos út árait és kondícióit azzal, mennyiből tudná ő maga ugyanezt összeszervezni repcsivel (másfél óra repülési idővel) és egy csillaggal magasabb hotel kategóriában, mint azt az iroda teszi, egyetlen pillanatig nem gondolkodna, melyiket is válassza.
2014. márc. 5. 14:11
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!