Kezdőoldal » Családi kapcsolatok » Egyéb kérdések » Kértük a gyerektartás összegén...

Kértük a gyerektartás összegének csökkentését, erre az anyuka nem engedi láthatásra hozzánk a gyerekeket. Megteheti ezt?

Figyelt kérdés

A férjemnek van az előző házasságából 2 lánya (7 és 9 évesek). Eddig havi 2X20%-ot fizetett, ez 60-70000Ft volt. Most a gyermekeink születésére hivatkozva kértük a csökkkentést, erre a férjem exe nem akarja hozzánk elengedni a gyerekeket, azzal a felkiáltással, hogy ha fizetni nem akar, látni se akarja őket.

Nem arról van szó, hogy nem akarunk fizetni, hanem arról, hogy mi sem így terveztük a dolgokat és máshogy képtelenek lennénk kigazdálkodni a gyerektartást. Jelenleg én is tgyáson vagyok, ami jóval kevesebb mint a fizetésem, a gyed még annál is kevesebb lesz, nem tudjuk máshogy megoldani.


2014. jún. 13. 06:34
1 2
 11/13 Őszödi Ferenc ***** válasza:
62%

Az, hogy mennyit kell fizetni, a bíróság határozza meg a gyermekek szükségleteit és különélő szülő körülményeit és lehetőségeit figyelembe véve. Nem az anyuka, pláne nem az ex.

Havi 70 ezer forint GYT-hez eddig hozzájött 2x13.000 Ft családi pótlék, ez így már 96.000 Ft (ez egy nagyjából 150 ezres bruttó fizetés nettója!), és az anyuka még mindig nem tett hozzá semmit. A két gyermek után igénybe vehető adókedvezményt meg sem említem...

Anyukával célszerű lenne kommunikálni, a feljelentés egy dolog, de ha kijön neki egy büntetés 80.000 forintról, akkor annyival kevesebb jut a gyerekeknek is.

2014. jún. 13. 10:44
Hasznos számodra ez a válasz?
 12/13 anonim ***** válasza:

lehet h kevesebb jut a gyerekekre ellenben legközelebb nem akadályozza a láthatást !

am az apa joga !

2014. jún. 13. 13:25
Hasznos számodra ez a válasz?
 13/13 anonim ***** válasza:
Mit sikerült intézni Kérdező?
2014. dec. 21. 12:12
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!