Kezdőoldal » Családi kapcsolatok » Egyéb kérdések » Miért ilyenek a szüleim?

Miért ilyenek a szüleim?

Figyelt kérdés

A családomban senki nem örül annak hogy szakács akarok lenni(Tudom mivel jár szakácsnak lenni, erről nem kérek felvilágosítást), sőt apukám azt mondta miért foglalkozom ilyen hülyeséggel.

Részben értem csak meg őket, művész, értelmiségi családban nőttem fel, jól rajzolok, apukám azt szeretné hogy ne haggyam abba a rajzolást, ebben találjam meg önmagam. A rajzolás engem csak kis részben érdekel. Maga a művészet engem nem köt le, én másban látom a szépet. Anyukám azt akarja egyetemre menjek, de én nem szeretnék. Engem a gasztronómia érdekel, és nem akarom ezt eldobni magamtól.

Én azt hittem örülni fognak, hogy tudom mit szeretnék csinálni...de nem.

Rajtuk kívül egyébként sokan mondják hogy tök jó, hogy ilyet tervezek.



2014. jún. 15. 21:06
 1/4 anonim ***** válasza:

Azt csináld ami neked a legtöbb örömet okozza.

A szüleid máshogy képzelték a jövőd de ez nem azt jelenti, hogy nem támogatnak. Kis idő után ők is örülni fognak, ne idegeskedj ezen.

2014. jún. 15. 21:12
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/4 anonim ***** válasza:
Esetleg ha találnátok valamilyen kompromisszumot? Pl. jelentkezz élelmiszermérnöknek, ott rengeteg mindent tanulhatsz ami később szakácsként is hasznos lesz. Mellette esetleg végezheted a szakácsképzést is, aztán ha lediplomáztál akkor meglátod merre tovább. Még fiatal vagy, rengeteg lehetőség van előtted, szakács bármikor lehetsz, de nem mindig lesznek melletted a szüleid, hogy segítsenek egy diploma megszerzésében. Mielőtt teljesen visszautasítod az egyetemre jelentkezés lehetőségét, azért nézd át a továbbtanulási tájékoztatót, lehet lennének más szakok is amik érdekesek számodra, pl.: borász.
2014. jún. 15. 21:26
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/4 A kérdező kommentje:

Ki mondta hogy diplomát akarok szerezni?

Engem semmi ilyesmi nem érdekel. És az anyagi részt csakis én tudnám előteremteni, és én is akarom, nem kérnék pénzt a szüleimtől.

Csak az érdekel hogy a szüleim kicsit örüljenek nekem.

2014. jún. 15. 21:34
 4/4 anonim ***** válasza:

2-es ez nayon nem igaz..

Élelmiszermérnökként rengeteg hazsnos dolgot ehetbtanulni, és nagyon érdekes, de szakácskét igazaból semmi haszna annak, ogy milyen kémiai folyamatok játszódnak le a húsban, vagy az eltarthatósaga mitől függ( nem arra gondolok, hogy ne hagyd a puon)


Ezt azert írom,mmert én élelmszermérnökként végeztem,mde dolgoztam kisegítő szakásként is..

Semmi köze egymáshoz a kétbszakmának, sak annyi, hogy mindkettő étellel foglalkozik...

Serintem a művészet, és a szakács, mint chéf, ésnem mint kifőzde szakács nem áll tabol egymástól, és egyébkén egymas melett időben is megférnek...

Egy jő szakácsnak, és cukrásznak komoly művészi vénájának kell lenni, ha egyedit akar alktni.

2014. jún. 15. 22:51
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!