Kezdőoldal » Családi kapcsolatok » Egyéb kérdések » Mit csináljak ha a szüleim...

Mit csináljak ha a szüleim nem hajlandóak kimenni az erkélyre dohányozni?

Figyelt kérdés
Nagyon zavar hogy rohadt büdös lesz minden ruhám, a hajam. Ráadásul kicsi a lakás, és azt a pár négyzetmétert is telítik füsttel 10 percenként. Kértem már szépen, csúnyán, továbbra is sz*rnak a fejemre...Ti mit csinálnátok?
2014. jún. 15. 18:31
1 2
 1/11 anonim ***** válasza:
51%
ahányszor cigiznek, én szó nélkül lépnék le otthonról arra a tíz percre, akár éjjel (ilyenkor a lépcsőházba) előbb-utóbb majd csak kimennek az erkélyre.
2014. jún. 15. 18:37
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/11 anonim ***** válasza:
100%
Ha van saját szobád, annak csukd be az ajtaját. Mindenedet- kabát, táska, cipő- tartsd benn a szobában, ott szellőztess sokat. És csak akkor menj ki, ha nagyon muszáj. Mást nem nagyon tudsz tenni, ha sajnos nem értik meg, amit kérsz.
2014. jún. 15. 18:37
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/11 anonim ***** válasza:
14%
szokj rá te is
2014. jún. 15. 18:38
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/11 anonim ***** válasza:
68%

Ő lakásuk, az ő szabályaik.

Nem értek egyet velük, de én is hasonló környezetben nőttem fel. Ha apu a szobájában olvasott, én nem mehettem be a saját szobámba. Egymás mellett volt a kettő, és őt zavarta, hogy a szomszédban "mozgás van" még csukott ajtó mögött is.

2014. jún. 15. 18:52
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/11 anonim ***** válasza:
84%

Én ilyen körülmények közt nőttem fel. Rettentően haragszom manapság is anyámékra. Csodálom, hogy nem lettem aszmás, vagy tüdőbajos, bár még ki tudja...


Ha utaztunk valahová az autóba is dohányoztak, két óvodás gyermek mellett, még az ablakot is fájt sokszor lehúzni.

Ruháim cigiszaguak voltak, hiába csuktam be ajtót, szellőztettem és társai...


Mikor annyi eszem lett, azt csináltam amit az első mondott, de ugye ez meg csak vészmegoldás, hosszútávon sz.rt se ér...

Amint tudtam költöztem.


MAnapság ha hozzuk megyek, szintén cigiznek, amint rágyujtanak kivonulok a szobából és míg füst van nem megyek be. Amikor gyerekem lesz, tuti nem fogom náluk hagyni hosszabb időre, ha nem képesek egy gyerekért kimenni az erkélyre, legalább a konyhába, akkor nem érdemlik meg, hogy hosszabb időt náluk legyen.


A nővéremék most mentek látogatóba a hat hónapos gyerekükkel, előre rettegnek, mi vár rájuk, nem is fognak anyámék miatt otthon aludni. (milyen gáz ez már?-mármint anyámék számára)



Szerintem óriási felelőtlenség és a társadalom legaljára jellemző az, hogy a saját gyerekét sem óvja attól, ami tudja, hogy elev káros...


Nem az a baj, hogy dohányzik, hanem az, hogy másokat is veszélyeztet vele...


24-N

2014. jún. 15. 19:53
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/11 anonim ***** válasza:
51%
*asztma
2014. jún. 15. 19:54
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/11 anonim ***** válasza:
69%
Vízipisztollyal lődözd addig őket, amíg nem mennek ki. :D
2014. jún. 15. 20:12
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/11 anonim ***** válasza:
51%
Nálunk csak apa dohányzik (szerencsére legalább a szobákban nem), de múltkor hazalátogattam és áthívta a bátyját és a nagybátyám párját (mind dohányoznak). Ültünk négyen és apum meg a 2 vendég teljesen egyszerre rágyújtott a konyhában az asztalnál. Azt hittem megáll az eszem, tüntetőleg kivonultam.
2014. jún. 15. 21:04
Hasznos számodra ez a válasz?
 9/11 anonim ***** válasza:
84%

Nem szép dolog tőlük, sőt kifejezetten meggondolatlan és szemét dolog.


Eleve, ha az ember tisztában van a dohányzás káros hatásaival, hogy tönkreteszi az embert, akkor nem mutat olyan példát a gyerekének, hogy cigizz nyugodtan akár a lakásban is. Azt akarják, hogy a gyerekük 40 éves korára ráncos, rákos függővé váljon? Ezért meggondolatlan.


És azért szemét mert a cigifüstöt TE (is) belélegzed. Így a te szervezetedbe kerül. Arról meg te döntesz, hogy mit szívsz be és mit nem.

+Nem tartják tiszteletben a kérésed, milyen szülők ezek?!


Kimehetsz akárhányszor rágyújtanak, de ha tényleg sűrűn szívnak akkor nincs értelme. A levegőnek nincs ideje kicserélődni.


Vehetsz maszkot, azzal tiszta levegőt tudsz belélegezni. Csak nem tudom hol és mennyiért lehet kapni...


Bevonulsz a szobádba, ott csak nem cigiznek.


Ezen kívül nem jut más eszembe.

Persze, foghatod a cigijüket és kidobhatod vagy ha bent rágyújtanak fogod és elnyomod, de ez nem működik, mert ők mégis csak a szüleid és amit nekik szabad azt neked nem szabad...

2014. jún. 15. 21:55
Hasznos számodra ez a válasz?
 10/11 anonim ***** válasza:

Igaz, nekem még nincsenek gyerekeim, de dohányzok lassan 9 éve. Viszont ha majd arra kerül a sor, hogy gyereket vállaljak, leteszem a cigit.

Ha netán utána visszaszoknék (mondjuk nem áll szándékomban, ha már egyszer sikerül letennem), akkor sem dohányoznék a lakásban. Most sem teszem. Kijárok az udvarra vagy a garázsba. Télen kellemetlen, ez tény, de nem szeretem ha zárt helyiségben vágni lehet a füstöt.

Mit szoktak válaszolni a szüleid, amikor kéred őket, hogy ne a lakásban gyújtsanak rá?


24/N

2014. jún. 16. 02:22
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!