Kezdőoldal » Családi kapcsolatok » Egyéb kérdések » Családtagomnak nincs bejelente...

Nicsak77 kérdése:

Családtagomnak nincs bejelentett lakcíme a lakásomban, s tulajdon joga sincs. Alkoholista, és zaklat. Kérhetem-e rendőrség segítségét? Köteles vagyok-e beengedni a lakásba?

Figyelt kérdés

2014. jún. 19. 12:21
 1/10 anonim ***** válasza:
94%
Hívhatod a rendőröket.
2014. jún. 19. 12:28
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/10 anonim ***** válasza:
80%
Nem vagy köteles beengedni. A rendőrség semmit nem fog tenni, max. csúnyán néznek rád, hogy a semmire hívtad ki őket. Zárd be az ajtót és ha balhé van, kiabál, csapkod, akkor hívd a rendőrséget nyugodtan. Amíg csak jönni akar, de te nem akarod, addig a rendőrség sokat nem tesz, de ha hangoskodik éjszaka, vagy veri az ajtót, akkor már betörőként jelentheted, aztán meglátod, mi lesz.
2014. jún. 19. 12:28
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/10 anonim ***** válasza:
93%
Nem vagy köteles őt elviselni, kirakhatod ha úgy szeretnéd. Tedd ki,majd ha vergődik jöhet a rendőrség.
2014. jún. 19. 12:30
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/10 anonim ***** válasza:
90%
Nem kell beengedni. Ha veri az ajtót, kiabál, majd a rendőrség lerendezi.
2014. jún. 19. 12:33
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/10 anonim ***** válasza:
90%
Már miért lennél köteles beengedni? Hívd ki a rendőrséget!
2014. jún. 19. 12:40
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/10 anonim ***** válasza:
88%
Életvitelszerűen ott él? Szedd össze a cuccát, cserélj zárat, tedd ki az ajtó elé és mehet ahova akar.
2014. jún. 19. 13:49
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/10 A kérdező kommentje:

Köszönöm a válaszokat!!!

Nem, nem él itt, csak detoxikálónak szereti használni a lakásomat... agresszív is! de jó a tudat, hogy nem vagyok köteles tűrni, s ha éles a helyzet a rendőrség segít. Régebben (apámmal ugyanez volt) azt mondták, családi vitába nem szólnak bele, csak ha vér folyik... hát ezért kérdeztem, hogy egyáltalán van-e értelme hozzájuk fordulni!

2014. jún. 19. 14:20
 8/10 anonim ***** válasza:
90%
Ha nincs bejelentett lakcíme hozzád, akkor nem vagy köteles beengedni. Te döntöd el, h kit engedsz be.
2014. jún. 19. 14:52
Hasznos számodra ez a válasz?
 9/10 anonim ***** válasza:
100%

Ha nincs tulajdonjoga, sem bérleti joga, sem hazsnonélvezete, ha egyedül a tied a lakás, akkor azt engedsz be, akit akarsz. Ha zaklat, akkor nyugodtan hívd ki a rendőröket.


Kapcsold ki a csengőt, és ne törődj vele, ha veri az ajtót. Anyám is azt csinálta, aztán megunta és hazakullogott. Ha félsz, akkor is hívd ki a rendőrséget! Én is kihívtam.

2014. jún. 19. 17:10
Hasznos számodra ez a válasz?
 10/10 anonim ***** válasza:
50%
A személyes cuccaihoz joga van, hogy elvigye.A zárcsere a megoldás.Ne legyél egyedül, amikor kirakod az illetőt.Tél van azt se feledd.Megfagy.Megbüntetik éjszaka.Van hová mennie?
2020. dec. 9. 06:30
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!