Kezdőoldal » Családi kapcsolatok » Egyéb kérdések » Mit kellett volna tennem/monda...

Mit kellett volna tennem/mondanom?

Figyelt kérdés

megpróbálom röviden megfogalmazni. Szóval a tesóm 5 évvel idősebb nálam. azzal kezdődött az egész hogy szerettem volna egy új telefont. ki is néztem az álomtelefonomat már 3 hónapja és azóta mondogattam a szüleimnek hogy mennyire szeretnék egy olyat, meg hogy miért jó. hozzátenném nagyon is szükségem van egy új telefonra. Erre egyszer a tesóm meghallotta hogy mondtam apumnak hogy én biztos kékben venném meg, kapott az alkalomhoz és nekem vágta hogy én kinézet szerint veszek telefont.már nem azért de ha kinézetre vennék telefont akkor iphone-t vennék mert tök jó tokokat lehet hozzájuk venni, de én nem azt néztem ki. Szóval az az egésznek a lényege hogy 5 napja elkezdte mondani hogy szeretne egy telefont. gondoltam biztos nem kap mert én sem kaptam. Tegnap viszont komolyabbra vette az egészet és mutogatta az újságot apának. Mondom ez biztos nem lehet igaz de amikor hazajöttek akkor láttam a dobozát annak a telefonnak amit én akartam!! nem foglalkoztam vele amíg látták volna, viszont később megnéztem és KÉKBE vette meg :((( most szüleimre is nagyon mérges vagyok hogy tesóm pár napja mondta én meg 3 hónapja és tesómra is mert pontosan tudta hogy olyat szeretnék.

ilyenkor ezt hogy kellene lereagálnom?


2014. jún. 19. 14:03
1 2
 1/13 anonim ***** válasza:
20%
Varj meg, lehet hogy neked meglepi. Amugy ha tesod 5 evvel idosebb, ne csodalkozz, ha o kap eloszor telot.
2014. jún. 19. 14:12
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/13 anonim ***** válasza:
0%
Veszel MAGADNAK! Ha 5 év van köztetek, gondolom tesód már felnőtt, azt csinál, amit akar.
2014. jún. 19. 14:13
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/13 A kérdező kommentje:
semelyikőnknek sem első telefon. Nem magának vette szüleinktől kapta.
2014. jún. 19. 14:14
 4/13 anonim ***** válasza:
Hány éves vagy? Talán azért mert ő rászolgált, te meg nem.
2014. jún. 19. 14:17
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/13 A kérdező kommentje:
hogy érted azt hogy rászolgált??
2014. jún. 19. 14:18
 6/13 anonim ***** válasza:
Kor nélkül nehéz, érettségi, felvételi, sokat segített, jól tanult stb. stb.
2014. jún. 19. 14:20
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/13 A kérdező kommentje:
14-18 nem nem csinált ilyen földrengető dolgokat....
2014. jún. 19. 14:21
 8/13 anonim ***** válasza:
Nem most érettségizett?
2014. jún. 19. 14:22
Hasznos számodra ez a válasz?
 9/13 A kérdező kommentje:
nem majd jövőre. 5 osztályos gimibe jár
2014. jún. 19. 14:32
 10/13 anonim ***** válasza:
100%

Elhiszem, hogy rosszul esik, de erre egyetlen normális, érett reakció létezik: nem sértődsz meg, nem bántódsz meg (oké, ez nehéz), és maximum normális hangnemben megkérdezed, hogy te is kaphatnál-e akkor telefont, és ha igen, mikor stb.

Akár jogos a sérelem, akár nem, negatív reakció negatív reakciót szül. Persze ha normálisan kezelsz egy helyzetet, akkor is megeshet, hogy nem érsz el vele semmit, de még így van a legnagyobb esélyed jól járni.

2014. jún. 19. 15:05
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!