Kezdőoldal » Családi kapcsolatok » Egyéb kérdések » Mit csináljak a gyerekemmel?

Mit csináljak a gyerekemmel?

Figyelt kérdés

Van egy most 18 éves fiam, most fog érettségizni. Vagyis már ebben sem vagyok olyan biztos... egyedül nevelem, az apjával nem állunk kapcsolatban így magamra vagyok utalva és a tanácsokra!

Valamikor az idei tanév elejétől kezdődött a probléma, de inkább fokozatosan alakult ki. Nagyon okos gyerek, a családban sokan támogatják, hogy továbbtanuljon, de ő jelenleg buliból buliba jár, lerészegedik, iszik, nem tudom, milyen táraságba járhat amiről én nem is tudok! Nem érdekli a tanulás, azt mondja, otthagyja a sulit, le sem érettségizik! Pedig most ebben az évben nagyon fontos lenne kitartani és tanulni, legalább!

Ha a tanulás jön szóba, folyamatosan marakodunk szinte, nem lehet jobb belátásra bírni! Fogalmam sincsen, mit tehetnék ilyen helyzetben, mert csak az ő javát akarom, de nem lehet vele megértetni semmit! Úgy érzem beleőrülök ebbe, hogy szeretnék segíteni, de nem tudok, ha egyszer nem mondja el, mi a baja!

Mi lenne a megoldás?


2010. jan. 3. 19:36
1 2
 1/13 anonim ***** válasza:
95%
Nem olyan vészes ha 18 évesen bulizni jár, a suli miatt meg kár izgulni. Mond meg neki ha nem tanul tovább dolgozni megy, mikor napi 10 órát ácsorog egy gyorsétterem pultja mögött rájön hogy a fűtőtt osztályteremben ücsörögni még 4-5 évig annyira nem rossz ötlet.
2010. jan. 3. 19:45
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/13 anonim válasza:
100%
Hát nagyon sajnálom. Ez biztos nagyon rossz érzés lehet. Szerintem üljön le vele és beszélgessenek el, arról hogy ez csak az ő javára fog válni mert ha most jól tanul, és felnő akkor jó munkája lesz ami sok pénzt jelent. És azt is mondja el neki hogy mi lesz ha nem húz bele kicsit a tanulásba! Nyugodtan közölje vele, hogy érettségi nélkül NEM fog érvényesülni. Mondja meg hogy a bulikból nem fog megélni. És azt is hogy mindent elmondhat magának mert megbízik benne stb. Sok szerencsét.
2010. jan. 3. 19:49
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/13 anonim ***** válasza:
100%

Most neked kell a türelmesebbnek lenni. A fiad most élni ki valószínűleg a lázadó korszakát, neki most abból áll az élet, hogy bulizik és lerészegedik. Arról sikerült már beszélgetni, hogy ha nem érettségizik, mégis mihez akar majd kezdeni? Mert ha más nem, valami szakmát muszáj tanulnia, mert te -ezt hangsúlyozd ki- nem fogod azt neki fizetni, hogy csak bulizzon, az élet nem ebből áll.

Légy vele türelmes, de következetes is, mert különben buta is marad (érettségi nélkül tudod mire fog menni) és halálodig neked kell pénzelned őt, mert nem fogja tudni tisztességes állásból fenntartani magát...

Ne adj neki pénzt és nyomatákosan kérd meg erre a rokonokat is, mert szerintem annak az értéket sem érzi.

Hozzátenném, hogy én egy 19 éves lány vagyok, ugyanúgy szeretek bulizni és igen, alkalomadtán inni is, amíg bírja a keretem, de emellett már főiskolára járok és dolgoztam is. Tehát megvan mindennek a helye és az ideje...

2010. jan. 3. 19:50
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/13 A kérdező kommentje:

Köszönöm szépen az eddigieket!

Sajnos én is tudom, hogy el kéne vele beszélgetni, de nem lehet... ha erre kerülne a sor megint csak összeveszünk,mert nem akar errő beszélni! Próbáltam már észérvekkel meggyőzni ezerszer! Bezárkózik a szobájába és számítógépezik egész nap, feltéve amikor itthon van! Talán az lenne a legjobb, ha hagynám, hogy a saját kárán tanuljon, de egy anya ilyenre nagyon nehezen szánja rá magát! Elvinném én pályaválasztási tanácsadásra, pszichológushoz, kineziológushoz, akármi, de egy fiúval...

Az a legrosszab, hogy nem is tudom, mitől lett hirtelen ilyen! Régen olyan aranyos, kedves fiú volt, voltak céljai, tanulni akart!

2010. jan. 3. 20:00
 5/13 anonim ***** válasza:

Nem akarlak elkeseríteni, de lehet hogy drogos társaságba keveredett, esetleg füvezik. Tanulni nem tanulhatsz helyette. Mond meg neki, ha nem akarja befejezni az iskolát, akkor munkát kell keresnie. Hiába erőlteted, te nem járhatsz helyette iskolába. Hadd próbálja meg a fizikai munkát. Ha majd mégis rájön, hogy jobb lenne tanulni, még leérettségizhet levelezőn, és tovább is tanulhat.

Én is átestem hasonló időszakon, most már több éve dolgozik. Az ő életüket nem élhetjük le mi, azt nekik kell.

2010. jan. 3. 20:30
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/13 anonim ***** válasza:
én keményen kiállnék, és megmondanám neki, hogy oké, nem kell iskolába járnia, de akkor nem kap zsebpénzt, ha kell neki, menjen el dolgozni. egyből rá fog jönni, hogy mennyivel jobb az iskola.
2010. jan. 3. 20:36
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/13 anonim ***** válasza:
100%

Iszik, bulizik? Miből???? A te pénzedből???

Akkor ne adj neki pénzt hanem keresse meg a Mekiben ha akar és azt is mond meg ha nem érettségizik le akkor ott fogja lehúzni a következő 40 évet és kívánj neki sok sikert hozzá.

Ennyi.

2010. jan. 3. 20:53
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/13 anonim ***** válasza:
100%

Én úgy látom (a leírtakból), hogy iszonyúan el van kényeztetve, mindene meg van, és azt hiszi, hogy ez örökre így marad. Ideje lenne, ha leszállna a földre, de ez csak úgy történhet meg, ha te lököd le.

Azaz: Mondd meg neki, hogy ha nem tanul rendesen, akkor te bizony nem tartod el! Nem adsz neki zsebpénzt, nem ruházod, és elvárod, hogy beszálljon a költségekbe. Tudom, hogy nehéz, meg nem ezt akarod, de csak rövid távon lesz nehéz, hamar észhez tér. De ha ezt nem teszed meg, akkor egy, az anyja pénzén élő nyikhaj lesz belőle egész életében.

2010. jan. 3. 20:57
Hasznos számodra ez a válasz?
 9/13 A kérdező kommentje:
Nem, félreérthetően írtam le, tőlem több pénzt nem kap, abból bulizik, amit megkeres magának. (Diákmunkát vállal.)Azt tényleg nem tudom, milyen társaságba keveredett, de ha drogozna azt látnám rajta... (Ugye?)
2010. jan. 3. 21:03
 10/13 anonim ***** válasza:

Én is ilyen voltam ennyi idősen (sajnos vagy nem sajnos). Én se érettségiztem le annak rendje és módja szerint. Onnantól kezdve pénzt otthonról nem kaptam. Tudod, nekem is fontosabb volt a buli, nem fogtam fel, hogy az én érdekem lenne tanulni (és amúgy tanulás mellett is lehet bulizni, csak akkor ezt nem értettem meg). Na aztán el is mentem dolgozni (gyorsétterembe). 20 évesen iratkoztam be távos gimnáziumba, 22 évesen érettségiztem, azóta egyetemre járok. Lehet, hogy 4 évvel később kezdtem, mint a többség, de végül mégis itt tartok. Közben én is rájöttem, hogy a saját érdekem.

Valószínűleg a fiad is rájön. Nekem mondjuk az hozta meg az eszemet, hogy született egy kisfiam, és akkor már rájöttem, hogy nem egy gyorsétteremből kéne nyugdíjba menni. Remélem a fiadnak kevesebb is elég hozzá, hogy rájöjjön, mi szolgálja az érdekeit.

23/L

2010. jan. 3. 22:47
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!