Kezdőoldal » Családi kapcsolatok » Egyéb kérdések » Te se bírnál elviselni ha egy...

Te se bírnál elviselni ha egy házban kellene velem élned?

Figyelt kérdés

Mert én nem bírom elviselni, hogy vastagon áll a por, koszos cipővel végig menjek a házon, főleg a szőnyegen!

És a tesómat, meg apámat nem érdekli, és mindig szólok hozzá nekik, hogy egész dél előtt takarítottam, eree végig mennek cipővel a felmosott padlón!

Meg apám lesöpri a kenyér morzsát a konyha padlórs!


És mondják, hogy ne nyavogjak már, nem vagyok lány, ne legyek tisztaság mániás!

Amikor a haverokkal nyaralni voltam, akkor is én söpörtem össze a házban, szedtem össze az asztalon álló boros üvegeket, és erre is nem tetszett nekik, hogy szólok, hogy tiszteljenek már meg, hogy ne dobálják szét megint a cigit, szemetet...


Te de tűrnél meg engem ha egy házban laknánk, és szólnék, hogy ne menj vissza utcai cipővel az előszobán túl, ne szórd le a morzsát, ne fogd össze koszos kézzel a távirányítót?


18f



2014. jún. 21. 11:55
1 2 3 4
 1/31 anonim ***** válasza:
12%

Komoly.. :D

Kicsit lányos beütésed van, az biztos.

2014. jún. 21. 12:01
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/31 anonim ***** válasza:
22%
Szeretem a tisztaságot a rendet, de szerintem te idegesítő lehetsz, cseszteted őket az a baj.
2014. jún. 21. 12:03
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/31 gabriell88 ***** válasza:
73%
A párommal mind a ketten szeretjük a rendet,de nem betegesen.Viszont rendet tartani nem tudunk.De közösen takarítunk.Ha összeszedem a mosni valót és kitakarítok,2 percre rá már egy koszsos zokni a padlón van, akkor szólok neki, hogy vegye fel és rakja a szennyesbe , mert most takarítottam.De ez fordítva is igaz.Ezért nálunk elég gyakori a nagytakarítás :D Mivel egyik héten én de, dolgozom a másik héten du. így felváltva csináljuk.Szóval kérdésedre válaszolva engem nem zavarna, hogy szólsz, csak ha már túlzásba viszed, akkor megmondanám neked a magamét :D
2014. jún. 21. 12:08
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/31 anonim ***** válasza:
72%

Ezzel a tisztaság mániával nincs baj önmagával, mert igényes vagy és szereted a tisztaságot.


Jó nyilván ha ezt szóvá teszed idegesítő tud enni, mert bevallom nekem is van tisztaság mániám, igaz engem részben így is neveltek meg a barátnőm is ilyen, de engem megtanítottak a rugalmasságra is hogy nem baj ha van egy pici por egy ideig vagy a sima padlón nem a szőnyegen végig rongyolunk cipővel. Nálunk ezért van mindenhol járólap meg parketta hogy takarítani könnyebb legyen, mivel én elég sokat ugrok haza munka közben mert anyagbeszerző vagyok és ugye a főút mellett lakunk a szüleim házában a párommal. Igaz hogy a tetőtéri rész a miénk és teljesen külön hely de sokat ugrok haza ha épp van egy hosszabb fél órás szabadidőm meg ebédelni is mindig hazajárok és van hogy ha csak a konyháig megyek el nem veszem le a bakancsomat meg semmit. Persze nap végén amikor már itthon vagyunk és jön a pihenő akkor gyorsan feltöröljük azért 10-15 perc, de rugalmasak vagyunk.


Neked is picit rugalmasabbnak kellene lenned. Ha itthon a kertben dolgozgatok és beugrok wc-re vagy épp kajálni vagy más egyébért és széthordom a mocskot, a barátnőm sem szól érte különösebben, jó húzza a száját de tudja jól hogy úgy is feltakarítom este.


Na most a szüleid ezt nagyon elhanyagolják mert az nekem is az allergiám ha morzsa van a padlón. Jó néha néha megesik hogy ott marad pár órán keresztül de amint odajutok feltakarítom. A mosogatni valót sem szeretem gyűjteni ha befejezem a kajálást egyből elmosom és ennyi. Főzésnél van hogy összeszokott gyűlni, de amint megvagyunk már mosogatunk is el.


Abban igazuk van hogy tényleg nem kell nyavalyogni. Tudom hogy idegesítő hogy a frissen takarított hely egy idő után mocskos lesz, mert én dolgoztam takarítóként is és tudom is jól hogy ez ezzel jár mert ez nem 100% os munka de mégis jobb időnként takarítani mint várni heteket hogy gyűljön a kosz és utána egész napot eltölteni azzal hogy minden tiszta legyen. Ha 4-5 naponta csinálsz egy keveset takarításilag törölgetsz, felmosol, felsöpörsz, porszívózol az úgy oké is szerintem. Túlzásba sem kell vinni.

2014. jún. 21. 12:14
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/31 anonim ***** válasza:
95%
Hozzád mennék feleségül, ha férjet keresnék. Komolyan mondom.
2014. jún. 21. 12:19
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/31 anonim ***** válasza:
73%
Engem is bosszantana, hogy egész délelőtt takarítás után legalább megtartanák a tisztaságot, és nem koszolnának.
2014. jún. 21. 12:22
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/31 anonim ***** válasza:
93%

Én elbírnék veled éldegélni, mivel pl. mikor belépek a házba leveszem a cipőm, és a helyére teszem, stb. Szóval én lehetőséget sem adnék neked, hogy szólj, hogy ezt meg azt ne úgy csináljam. :D Sajnálom :)


17/L

2014. jún. 21. 12:23
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/31 anonim ***** válasza:
7%
Kényszer beteg vagy, nem ártana felkeresni egy pszichiátert.
2014. jún. 21. 12:27
Hasznos számodra ez a válasz?
 9/31 anonim ***** válasza:
0%

Az nem baj, hogy pakolgatsz.

De ezekkel a beszólásokkal, amik lehet rinyálósak, kikészítenél úgy, mint anyám...

2014. jún. 21. 12:30
Hasznos számodra ez a válasz?
 10/31 anonim ***** válasza:
88%

Én szívesen laknék veled. Eddig nem hittem, hogy vannak még igényes srácok.

Barátom soha nem takarít, mindig mindent mocskosan hagy maga után. Már nagyon elegem van belőle, hogy a takarítónő vagyok otthon, és nem értékeli a rendet, hanem újra összepiszkolja. 20/L

2014. jún. 21. 12:31
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2 3 4

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!