Kezdőoldal » Családi kapcsolatok » Egyéb kérdések » Ennyiből másnak is ilyen...

Ennyiből másnak is ilyen nehéz lenne?

Figyelt kérdés

18 éves vagyok, még itthon élek, anyukám is keres, én még tanulok, de van ösztöndíjam, így abból fizetem a netünket, és minden más kiadásomat. (tusfürdőim,újságjaim, könyveim, nasik,minden ami az én javam szolgálja). Anyukám keres 120 ezret, másik tesóm is kb ekörül, de mivel itthon lakik lead 15 e ft ő már, mert 26 éves.

Anyu kap után családit, tőlem a net árát, mégis minden hónapban már 18-án megkeres, hogy tudnék-e adni neki 5.000 forintot, mert megszorult. (minden hónapban) Mégis ilyenkor már semmi nincs, és újra jön a panaszkodás, hogy nem tudja megvenni ezt azt. (élelmiszert mond ilyenkor).

Nem érzem magam szegény kürülménybe, mert ha valamit szeretnék,arra megvan a saját pénzem, segíteni is tudok neki, de nem értem, hogy én látom rosszul a dolgokat, vagy a kiadásokat összeszámolva:

65-70-et adunk fel havonta úgy, hogy ebbe tesóm 15 ezret ad, én pedig 6-ot a netre, a fizuja többi része kajára kellene, hogy elmenjen, félrerakni nem lehet belőle, viszont ennyire szegénynek sem kellene ennyi pénzből lenni látszólag nem?

Másnak is nehéz ennyi pénzből, ennyire?


2014. jún. 25. 23:19
1 2
 1/15 A kérdező kommentje:
Ugyan csak igaz még pláne az is, hogyha tesómnak valamiből van plusz pénze, mondjuk tipmix, vagy bármi, és nagyobb összeget nyer. (20-30 e) Anyunak adja a felét szinte minden alkalommal.
2014. jún. 25. 23:22
 2/15 anonim ***** válasza:

Ebben a világban nagyon nehéz..

Mi is van,hogy megszorulunk,de azért az én szüleim se keresnek keveset,éjjel-nappal(najó,azért éjjel nem)robotolnak,és van,hogy erre-arra nincs pénz. Ez van sajnos,ennyivel kell beérni..

2014. jún. 25. 23:23
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/15 anonim ***** válasza:

Apám kap 120-130at nettóba általában, muterom 85-öt kap plusz tesóm után a családipótlék, ennyiből élünk, én kapok 110-et túlórák nélkül, de nem adok le belőle mert magamnak teszem félre, mindig marad következő fizetésig 40-50e ft


Pedig apám motorozik, szóval a benzinre is kell költeni.

21F

2014. jún. 25. 23:25
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/15 anonim ***** válasza:
100%

Tehát anyud kap 120ezret,te adsz haza 6 ezret,tesód 15ezret. Ez 141ezer. ebből lejön 70ezeer és marad 71ezer. Na ez az ami nem sok 3 emberre.

Dohányzik,iszik,vásárol magának?

Nekünk 220ezer a bevételünk és bizony aggódom,hogy hó végére marad-e! Igaz kajaügyileg megoldjuk hó elején egy nagybevásárlás keretén belül,így éhezni nem éhezünk,de bármikor adódhat váratlan kiadás,ami miatt aggódom.

Sok mindentől függ,de mint mondtam,a 70ezer nem sok kajára,mosószerre stb.

2014. jún. 25. 23:28
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/15 A kérdező kommentje:

Igen ő dohányzik, a mi költésünk ilyen téren ide nem tartozik bele, ezt magának mindenki a saját zsebéből.

De itt sajnos nem is arról van szó, hogy pont kijövünk, bár arról sem,hogy éhezünk. Csak az a baj, hogyha én vagy tesóm nem segítene, akkor lenne olyan, hogy kenyérre sem lenne, a gáz itt kezdődik csak, hogy ez már inkább csóró színvonalnak minősül leginkább. (Mindig jöhet bármelyikőnkhöz, olyan még nem volt,hogy ne adtunk volna, ha kellett, pont emiatt is van mindig itthon kaja, mert ha adunk rendesen megtudja venni,de baj lenne abban az esetben, hogyha nem adnánk.)

2014. jún. 25. 23:34
 6/15 A kérdező kommentje:
De legtöbbször a tisztálkodási cuccot ha veszek, mivel ketten vagyunk nők, kettőnknek veszek, hónap elején 3 nagy tusfürdő elég kettőnknek, így neki erre sem kell költeni, de ez végülis nem is nagy dolog, mert valahogy ez mindenkinél így van, minek vegye meg a másik, ha elég az amit az egyik megvesz, viszont ilyen téren is neki már ennyivel is kevesebbet kell költeni.
2014. jún. 25. 23:37
 7/15 anonim ***** válasza:
Az hogy van, hogy 18-a után is van pénz mindenre, ami kell, de mégis 5E-t kér külön 18-án... az mire kell pont, ha utána mégis mindenre telik?
2014. jún. 25. 23:52
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/15 anonim ***** válasza:
73%

Jól értem, hogy havi 3 tusfürdő megy el kettőtöknek?


Ha igen, akkor furcsállom, én egyedül 3 hónapig használok egy 150 ml-est.

2014. jún. 26. 00:18
Hasznos számodra ez a válasz?
 9/15 anonim ***** válasza:
100%

3 nagy tusfürdő elmegy havonta? Ti abban fürödtök? Nekem egy 250 ml-s elég 2 hónapra,pedig zuhanyzok minden nap,nyáron kétszer is....


Én az ilyen dolgokat megnézném nagyon,mert ha 3 tusfürdő elmegy,akkor elmegy ott pazarlásképp másból is rengeteg.

2014. jún. 26. 07:56
Hasznos számodra ez a válasz?
 10/15 anonim ***** válasza:
Ennyi pénzből, nem dúskálva de ki lehet jönni, mármint kaja és tisztító, tiszkáldószerek terén, ruházatra már szűkösen, de a 3 flakon tusfürdő tényleg sok! Használjatok fürdőpamacsot, úgy sokkal tovább kitart.
2014. jún. 26. 09:37
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!