Kezdőoldal » Családi kapcsolatok » Egyéb kérdések » Miért adnak ilyen tanácsot az...

Miért adnak ilyen tanácsot az emberek? Vagy miért örülnek, ha másnak rossz? ( zárójelbe tettem, ami nem a kérdés, de érdemes elolvasni )

Figyelt kérdés

( Szóval itt ha feltesz valaki egy kérdést, hogy 20 éves vagyok a szüleim így meg így vannak, akkor jön a tanács: 10%: hagyd - 10-15%: beszélj velük - 70-80%: költözz el. %-ban ugyanez van, ha valakinek családi problémája van, ha súlyos, ha nem. Pl.: ma délelőtt olvastam: a férjem szereti a főtt ételt, de én nem tudok főzni, nem megy a házimunka. A tanácsok:

1: ha a férjed annyira szereti a főtt ételt, főzzön magának.

2: beszélj vele. Ha nem hajlandó engedni ezt a szokást, akkor menj el.

3: hagyd ott vagy mondd meg neki, hogy te nem főzöl.

4: tanulj meg főzni


Ez 4 válasz. 23 válasz érkezett a többsége az volt, hogy felesleges főzni, ha a férjed megszokja kész, ha nem akkor hagyd ott.)

Na itt jön a kérdés: miért jó valakinek, ha a családja / szerettei ellen uszíthatja az illetőt? ( Lehet, hogy kétségbe van esve, segítségre szorul stb. és ezzel most csak rontanak a helyzeten ) Miért rontanak azon amin tudnak? Mit élveznek ezen?

ÉS: aki a saját gyerekét nem tudja nevelni, az miért ad gyereknevelési / viselkedési tanácsokat?



2013. dec. 30. 17:40
 1/10 anonim ***** válasza:
79%
Egyrészt magukból indulnak ki, másrészt nem élnek házasságban szerintem, eleve nagyon fiatalok válaszolnak itt a kérdésekre, soknak nem sikerült az életük!
2013. dec. 30. 17:46
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/10 anonim ***** válasza:
80%

Azért az a nő aki a mai világban nem tud egy főtt ételt összedobni vagy rendelni az ássa is el magát.


"Szóval itt ha feltesz valaki egy kérdést, hogy 20 éves vagyok a szüleim így meg így vannak, akkor jön a tanács: 10%: hagyd - 10-15%: beszélj velük - 70-80%: költözz el. %-ban ugyanez "


Miért erre mi más megoldás van? Megtudják beszélni akkor megtudják, ha nem akkor vagy megszokja vagy megszökik. 40-50 éves szülők már nem változnak.

2013. dec. 30. 17:46
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/10 anonim ***** válasza:
100%

Szerintem a válaszolók nem akarnak rosszat a kérdezőknek.

A saját tapasztalaik alapján válaszolnak és meggyőződésből, úgy gondolom. Szóval ahol a hagyd ott a válaszok zöme, ott valószínűleg hosszabb távon tényleg az lenne a jobb a kérdezőnek. Hiszen ide a válaszolók azért járnak, hogy segítsenek, nem azért, hogy mindenkit tönkre tegyenek, vagyis én ezt nehezen tudom elképzelni.

2013. dec. 30. 17:56
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/10 anonim ***** válasza:
13%
Mert az ide irkálók közül sokan önjelölt pszichiáterek, gondolják magukban hogy mekkora degenerált a kérdező, de éles helyzetben ők is csak gondolnák és nem cselekednék azt amit leírnak.
2013. dec. 30. 18:09
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/10 anonim ***** válasza:
100%

Már ne haragudj de szerintem ez a 4 lehetséges megoldása van a problémának. Ha egy feleségnek ennyire nincs ínyére a főzés akkor a férj valamilyen szinten jogosan várja el. Vagy te mit tanácsolnál neki most őszintén?

Az,hogy a 20 éves fiatalok azért nyafognak,hogy anyukájuk ezt meg ezt csinálja arra szintén csak ezek a megoldások.

2013. dec. 30. 18:19
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/10 anonim ***** válasza:
29%
túl sok hülye jár ide, aki nem gondolja végig hogy mit ír le
2013. dec. 30. 18:22
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/10 A kérdező kommentje:
Értem. Csak engem azért pontoznak le, mert feltesz 1 kérdést egy 12 és lány, hogy miért nem mehet el szilveszterezni a "pasijával" és mondják, hogy mert ilyenek a szülők, szigorúak és ez természetesen a szülő hibája, nem a gyereké. 10%-ban volt hasznos a válaszom, mi szerint: " mert fiatal vagy, egyáltalán nem értem minek neked "pasi". A szüleidnek igaza van, hogy nem engednek el " . Na hát ez szerintetek normális válasz? Ha nem, akkor megértem, de szerintem ez a logikus, értelmes válasz.
2013. dec. 30. 18:32
 8/10 anonim ***** válasza:
Az ideírók úgy gondolják hogy ők nagyon jól csinálnak mindent, de valószínű hogy azért mert most éppen minden rendben náluk, de semmi nem garantálja hogy ők nem lesznek más helyzetben. A lepontozók meg jellemzően azok akiket sért a válasz, vagy a válasz igazsága, mert jó dolog a meleg sz*rban pancsolni, még akkoris ha büdös, de kimászni nem akarnak belőle, mert jó meleg.
2013. dec. 30. 18:40
Hasznos számodra ez a válasz?
 9/10 anonim ***** válasza:
73%

Nem ""divat"" már a meleg családi fészek.

A nők nem akarnak cselédek lenni!

Egyenjogú partnerek, dolgoznak, nincs energiájuk kiszolgálni a társukat!

Mindenki rohan ideges, nincs idő nevelni a gyereket, de nem is szabad, nem is szeretik a mai fiatalok, tiltakoznak!

Egy generáció úgy nőtt fel, ő maga se nincs meg nevelve, nincs felelősség érzete, önkontroll, kompromisszum kétsége.

Általában magából indul ki minden válaszoló, azért nem kel ellenségnek tekinteni!

Szakemberhez kell fordulni, ez itt csak egy maszek fórum!

2013. dec. 30. 18:50
Hasznos számodra ez a válasz?
 10/10 anonim ***** válasza:
Kérdező ezen a pontozáson ne akadj ki. Volt már olyanra is példa,hogy a kérdező kérdezett valamit mindenki egyetértett vele mégis mindenki le volt pontozva. Pedig mondom, minden kommentelő egyetértett vele. Szerintem valaki csak unalmában minden válaszra nyom egy minuszt...
2013. dec. 30. 19:47
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!