Kezdőoldal » Családi kapcsolatok » Egyéb kérdések » Egyetemet, főiskolát végzett...

Egyetemet, főiskolát végzett nők többnyire hasonló végzettségű partnert választanak? Vagy nem fontos hogy kinek milyen papírja van? Vagy többnyire a karrierista hölgyeknek fontos hogy a férinek diplomája legyen? Vélemény?

Figyelt kérdés
2014. jún. 26. 14:44
1 2 3
 1/23 zabmester ***** válasza:
100%
Szerintem elsősorban nem a végzettség számít, hanem az, hogy hasonló műveltségűek legyenek. Nálunk például nem okoz gondot, hogy nekem van diplomám, a páromnak meg nincs, "csak" szakmája, mert kimondottan művelt, olvasott, lehet vele jókat beszélgetni, egyszóval értelmes ember. Ellenben van olyan volt csoporttársam, akinek hiába van diplomája, szegény olyan buta és értetlen, hogy az valami hihetetlen.
2014. jún. 26. 14:49
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/23 anonim ***** válasza:
94%

Az én ismeretségi körömben sok doktornő van. A legtöbbjüknek a párja kevésbé képzett, max. középiskolájuk van. Én úgy látom, ez a nőknél nem fontos. Az orvos férfi ismerőseim viszont mind diplomás feleséget választottak, tehát úgy tűnk, nekik ez fontosabb, hogy nem nősüljenek "alul".

Fura, mert épp a nőkre mondják, hogy anyagilag számítóak....

2014. jún. 26. 14:51
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/23 anonim ***** válasza:
100%

3 diplomám van, doktorimat csinálom, és nem, nem számít.


Jobban érzem magam valakivel, aki nem korlátolt, hülye, tájékozatlan, de szerintem tévhit, hogy ezek csak diplomások lehetnek.


Most randizgatok egy 24 éves sráccal, aki a Sparban eladó, és imádom, okos, tájékozott, kíváncsi, nyitott a világra. Van véleménye, van munkája, csinos férfi, szóval mást nem kívánhat az ember. Az exem vele egyidős volt, egyetemre járt (a BA-t végezte 8 éve...:D) és buta volt, mint a tök!


De pl. egy multinál nincs mindenkinek diplomája, mégis tudnak két nyelven és tudnak mondjuk számlázni, ilyesmik. :)


27N

2014. jún. 26. 14:53
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/23 anonim ***** válasza:
100%
Azért, mert valaki egyetemet végzett, még nem karrierista :DD Amúgy alapvetően nem fontos. Nekem nem. De az igen, hogy akarjon tanulni (nem kell suliban, egyébként), legyen nyitot a világra, érdekelje a világ, fejlődésre, előrejutásra nyitott legyen. Tanulni nem csak iskolában lehet, sőt, sokszor leginkább nem ott. De aki leül egy szakmunkával, sosem olvas, tanul, fejlődik, csak szidja a szomszédot és issza a napi betevő sörét a süket-duma-tv előtt, azt nem nekem találták ki.
2014. jún. 26. 14:59
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/23 anonim ***** válasza:
100%
Nekem jogi diplomám van, a férjemnek történész, bár egészen más területen dolgozik. Ismerőseink között is általában mindkét fél diplomás. Ennek ellenére azt gondolom, hogy a diploma önmagában nem számít, fontosabb az intelligencia, a hasonló érdeklődési kör, az összhang. Ha ezek megvannak, akkor mindegy, hogy egyik félnek van-e diplomája vagy nincs.
2014. jún. 26. 15:00
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/23 anonim ***** válasza:
12%

OFF

3-as.

Szoval sikerult akkor felszedned a sract? Meg mindig azon dolgozol, hogy hogy kaparintsd meg ferjnek a multis eladot? Ezt kerdezted mult heten, de akkor meg csak mosoly volt, nem randi.

2014. jún. 26. 15:01
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/23 anonim ***** válasza:
100%

Sosem kerestem így párt magamnak.

Jelenlegi páromnak sincs diplomája, nem beszél nyelveket, viszont minden téren tök értelemes és talpraesett.


Bármit megjavít, épít, fest (képeket), rajzol műszaki rajzokat (amiket magától tanult), férfi létére jobban bánik a varrógéppel mint én, amúgy meg "csak" sofőr és biztonsági őr.


Sok mindenről lehet vele beszélni, nem ragadunk le egy időjárásnál.

2014. jún. 26. 15:03
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/23 anonim ***** válasza:
100%

Nekem csak azért van diplomás párom, mert az egyetemen ismerkedtünk meg :)

Nem ezt volt a fő szempont.

2014. jún. 26. 15:06
Hasznos számodra ez a válasz?
 9/23 anonim ***** válasza:
100%

6-os: Hónapok óta randizgatunk már, nem én kérdeztem azt. De férjnek még nem tudom még...:)


Viszont akkor több ilyen is van, kérdező, ez még inkább erősítsen meg!

2014. jún. 26. 15:07
Hasznos számodra ez a válasz?
 10/23 anonim ***** válasza:
61%
Én diplomás nő vagyok, a párom elkezdte az egyetemet, egy tárgyon bukott el. Most újrajelentkezett, szóval lehet, hogy meglesz a diplomája, de eszembe nem jutott volna csak azért elhagyni vagy nem is kezdeni vele, mert nincs egyetemi vagy főiskolai végzettsége. Cserébe műveltebb azoknak az egyetemen végzetteknek a 90%-ánál, akit ismerek, és ez nekem jóval fontosabb.
2014. jún. 26. 15:11
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2 3

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!