Kezdőoldal » Családi kapcsolatok » Egyéb kérdések » Van itt rajtam kívül olyan,...

Van itt rajtam kívül olyan, akinem tudja elképzelni a boldogságát kapcsolatban/családdal?

Figyelt kérdés

22 éves (lány) vagyok, sokan ebben a korosztályban már megházasodtak és/vagy gyerekük van, vagy legalább ábrándoznak erről néha, volt már tartós kapcsolatuk/vágynak rá.

Néha nekem is eszembe jut, hogy talán van pozitív oldala annak, ha valaki állandósítja élete ezen területeit, de hosszú távon ketrecbe zárva érezném magam.

Szeretem a gyerekeket, ha találkozom egy különleges, okos gyermekkel, legszívesebben leülnék, és órákig gyönyörködnék benne, de egészen egyszerűen elképzelhetetlennek tartom, hogy én valaha is szüljek (bár 80%-os eséllyel nem is lehet gyerekem)/olyan kapcsolatot alakítsak ki, ahol ez szóba jöhetne. Sokáig azt gondoltam, hogy csak a tinédzser gondolja ezt bennem, de évről évre egyre magamnak valóbb vagyok.

A legtöbben persze azt mondanák, hogy fiatal vagyok, azért gondolkozom így. De ez tényleg nem igaz. Önmagában az anyaságot csodálatosnak tartom, pontosabban a gyermekeket tartom csodálatosnak, és amit belőlük ki lehet hozni.

De a családot, azt, hogy valakihez hozzákössem az életem, elkötelezzem magam, kompromisszumot kössek... ez taszít. zsigerből. Olyan kapcsolatba meg soha nem mennék bele, ahol csak magamat és a másikat hiteleget, majd tönkreteszem, mert sok ilyet láttam magam körül, és én vagyok annyira önző, hogy nem kívánom ezt magamnak, és annyira empatikus, hogy mást sem tennék tönkre a természetemmel.

Imádok egyedül lenni, nem vagyok társaságfüggő. Imádom az élet szépségeit, rácsodálkozni az a természetben egy-egy dologra, élvezni az apró örömöket, és nincs benne arra igény, hogy ezt megosszam mással.

Ráadásul totálisan karrierista vagyok. Orvostanhalgatok, és annyira szeretem ezt, hogy tejesen meghatározza az életem, sokszor nem is marad időm mellette másra, de ez nem zavar, senkiért nem lennék képes változtatni az életvitelemen.



2014. ápr. 5. 18:08
1 2
 1/18 anonim ***** válasza:
23%
22 évesen még nagyon fiatal is lennél a házassághoz, gyerekhez. Bőven van időd változni ha meg nem akkor így is jó.
2014. ápr. 5. 18:13
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/18 anonim ***** válasza:
34%

22 évesen még elég sokan vannak így ezzel, igen. De nyugi, később többnyire megváltozik.


22 évesen én sem vágytam házasságra, gyerekre meg még mennyire nem... de az idővel, ha találkozunk a megfelelő emberrel, eljön ez is, legalábbis nálam így volt, és az emberek többségénél is így van.


Egyébként annyira hülye dolognak tartom, hogy 22 évesen, mindenféle kapcsolatbeli tapasztalat nélkül rinyálsz arról, hogy te évek múlva ketrecben érezNÉÉÉD magad. Meg hogy ha kompromisszumot kötNÉÉÉÉL... de hidd el, ha szerelmes az ember, akkor nem áldozat a kompromisszum, hanem szívesen tett dolog. És ahol ketrecben érzed magad, abból soha nem is lesz normális házasság.

2014. ápr. 5. 18:16
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/18 anonim ***** válasza:
34%
sztm csak ráfogod,ezt a karrierista szlogent...legbeül úgyis vágynál,akivel eltervezhetnéd az életedet.
2014. ápr. 5. 18:21
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/18 anonim ***** válasza:
59%

"Ráadásul totálisan karrierista vagyok. Orvostanhalgatok, és annyira szeretem ezt, hogy tejesen meghatározza az életem, sokszor nem is marad időm mellette másra, de ez nem zavar, senkiért nem lennék képes változtatni az életvitelemen."


Ha ezt nem írtad volna, bedőltem volna neked. De így nem, úgyhogy szívass talán másokat.

2014. ápr. 5. 18:21
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/18 A kérdező kommentje:

Nem is kell elhinni. Attól még igaz.

Az egyetemen TDK-zom az egyik elméleti intézetben, két osztályon pedig klinikai munka címén járok be.

Ez elég sok időmet elveszi, de amúgy is magányos farkas vagyok. Nem mondom, hogy soha nem árok társaságba, csak nincs rá akkora igényem, mint másoknak.

" te évek múlva ketrecben érezNÉÉÉD magad. Meg hogy ha kompromisszumot kötNÉÉÉÉL"

Azért nem volt még komolyabb kapcsolatom, mert mindből elmenekültem. Ez - egy esetet kivéve - nem az aktuális barátom hibája volt, sőt. Hanem egy idő után - általában már néhány hónapot követően - egyszerűen... nem tudom. Elkezdett idegesíteni a dolog. De ha jobban belegondolok, talán az a legnagyobb gond, hogy soha senkit nem vagyok képes közel engedni magamhoz (érzelmileg), és amikor emiatt kezd kényelmetlenné válni a dolog, akkor egészen egyszerűen ott hagyok csapot-papot. Ez amúgy nemcsak párkapcsolatra vonatkozik, hanem baráti kapcsolatokra is.

2014. ápr. 5. 18:42
 6/18 A kérdező kommentje:
*osztályra
2014. ápr. 5. 18:43
 7/18 anonim ***** válasza:
70%

Én 28 évesen ugyanezt érzem.

Nekem sem valószínű amúgy sem, hogy lehetne gyerekem, de nem is akarok, nem hiányzik.

Párom sincs, igazából lehetne, de valahogy mindig fontosabb a karrierem, tanulmányaim, terveim... Szeretnék utazni, világot látni.

Szerintem nem baj, van ilyen, nem vagyunk egyformák.

2014. ápr. 5. 19:05
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/18 anonim ***** válasza:
86%
Jajj de bírom, amikor engem is megakarnak győzni róla, hogy később úgyis meggondolom magam :D NEM, NEM FOGOM, de már belefáradtam a magyarázkodásba. Élem az életem és boldog vagyok. Nincs szükségem ehhez sem gyerekre sem férjre :) Az élet szép és túl róvid ahhoz, hogy megalkudjak. :)
2014. ápr. 5. 19:21
Hasznos számodra ez a válasz?
 9/18 anonim ***** válasza:
73%
Az emberek különböznek, némelyek nagyon eltérnek a tipikustól. Ez még nem baj. Lehet, hogy majd találsz olyasvalakit, aki miatt nem kell kompromisszumokat kötnöd, mert pont kompatibilis Veled, lehet, hogy nem. Akárhogyan is lesz, lehet jó életed s hasznos tagja is lehetsz a társadalomnak... Nincs ezzel gond. Azzal lenne, ha rákényszerítenéd Magad egy családi életre, akár többeknek elrontva az életét. Élj úgy, ahogy Neked jó :)
2014. ápr. 5. 19:22
Hasznos számodra ez a válasz?
 10/18 anonim ***** válasza:
5: Ez klausztrofóbia, ami megjelenik az érzelmi bezártság, érzelmi közelkerülés esetében is.
2014. ápr. 6. 00:49
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!