Kezdőoldal » Családi kapcsolatok » Egyéb kérdések » Egyetemet, főiskolát végzett...

Egyetemet, főiskolát végzett nők többnyire hasonló végzettségű partnert választanak? Vagy nem fontos hogy kinek milyen papírja van? Vagy többnyire a karrierista hölgyeknek fontos hogy a férinek diplomája legyen? Vélemény?

Figyelt kérdés
2014. jún. 26. 14:44
1 2 3
 11/23 anonim ***** válasza:
17%
Én akárhogy is nézem,mindig azt látom hogy ezek csak abban a körben ismerkednek,természetesen akad kivétel is,de általában a pénzesebb osztály abban a pénzesebb rétegben ismerkedik.
2014. jún. 26. 15:13
Hasznos számodra ez a válasz?
 12/23 anonim ***** válasza:
69%

Szerintem fontos tényező, hogy kinek miért nincs diplomája. Apukámnak meghalt az édesapja, 16 évesen át kellett vennie a családfenntartó szerepét (kicsi öccs, beteg anyuka) úgyhogy elment 8 órában dolgozni és mellette estin végzett szakközepet. Ha az édesapja nem hal meg, vagy nem kell eltartania két embert, akkor jogásznak ment volna, arra a pályára készült.

Anyukámnak 3 diplomája van, szülei mindenben támogatták.

A szüleim nagyon jól elvannak, 40 éve házasok, mindig van beszédtémájuk, mert bár apukám sosem jutott el a diplomáig, mindig rengeteget olvasott, vitte színházba anyukámat stb... szóval intellektuálisan nem züllött el, méltó társa anyukámnak.

Én diplomás vagyok, a férjem is, férjem mégis most az egyik OKJs végzettségével helyezkedett el, ahol jobb fizut kap, mint diplomával.

Szóval szerintem csak azok ragaszkodnak foggal-körömmel a diplomás párhoz, akiknek fontos mit mond róluk a közvélemény.

Akit nem érdekel ki mit mond és intelligens, az felismeri a másikban is az intelligenciát papírtól függetlenül, és nem utasítja el csak azért, mert neki nincs diplomája.

2014. jún. 26. 15:38
Hasznos számodra ez a válasz?
 13/23 anonim ***** válasza:
78%

Én diplomás vagyok, a férjem nem, egy percig sem zavart ez engem soha, eszembe se jutott ezt nézni. Láttam a saját szememmel, hogy milyen sötét parasztoknak osztogatják a diplomát, öröm volt nézni. Éppen ezért nem érdekel kicsit sem a diploma: nem garantált, hogy van mögötte értelem, műveltség.

A férjemet nagyon értelmes, művelt, széles látókörű embernek tartom, és sok minden érdekli, de napi szinten foglalkozni olyasmivel akart, amit nem egyetemen tanítanak. És csak ennyi az oka annak, hogy nincs diplomája, még véletlenül sem az, hogy túl buta hozzá.

N26

2014. jún. 26. 15:59
Hasznos számodra ez a válasz?
 14/23 anonim ***** válasza:
76%
Nekem az számít, hogy mindenről el tudjak vele beszélgetni, ami érdekel, hogy eljöjjön velem színházba, kiállításra, koncertekre, és tudja azt értékelni, legyen füle, szeme a dolgokhoz és határozott véleménye. Ha ehhez diploma kell, akkor legyen. De úgy gondolom, ehhez egy értelmiségi családi háttér, vagy érdeklődés is bőven elég.
2014. jún. 26. 16:07
Hasznos számodra ez a válasz?
 15/23 anonim ***** válasza:
39%

Igen.


Azt szokták mondani, hogy okos férfi nem választ buta feleséget - ez fordítva fokozottan igaz.


Ja: és nem a papírtól lesz valaki okos, hanem attól, hogy annak születik. A papír csak annak a bizonyítéka, hogy képes volt egy adott színvonalat megkövetelő iskola követelményeinek megfelelni.

2014. jún. 26. 17:10
Hasznos számodra ez a válasz?
 16/23 anonim ***** válasza:
Szerintem az emberek többsége egy kor után munkahelyen talál párt. Én ismeretségi körömben kb ugyan az a végzettségek vannak pároknál.
2014. jún. 26. 17:22
Hasznos számodra ez a válasz?
 17/23 anonim ***** válasza:

Karrierista, több diplomás, több nyelvet beszélő és szakmával is rendelkező nő vagyok.


A férjem nem diplomás, bár szintén több nyelvet beszél csak felsőfokú szakmai képzése van.


A keresetünk nagyjából egyenlő, intellektuálisan viszont más területek iránt érdeklődünk.


Nekem az egyetlen, ami fontos volt, hogy a jövendőbelim/párom tájékozott, művelt legyen, ne számítson neki nehézségnek a tanulás egy esetleges előrejutás érdekében, és érdeklődjön bizonyos dolgok iránt. Ezzel szerintem alapvetően nem függ össze a végzettség...

2014. jún. 26. 17:33
Hasznos számodra ez a válasz?
 18/23 zabmester ***** válasza:
90%

"Én akárhogy is nézem,mindig azt látom hogy ezek csak abban a körben ismerkednek,természetesen akad kivétel is,de általában a pénzesebb osztály abban a pénzesebb rétegben ismerkedik."


Én úgy látom, hogy itt nem a "pénzesebb rétegről" szólt a kérdés, hanem arról, hogy a diplomás nők milyen párt választanak maguknak. És azért a diploma nem jelent automatikusan rengeteg pénzt. Nekem pl. szociális munkás végzettségem van, ezzel tipikusan nem lehet vagyonokat keresni. De említhetném akár a tanárokat, tanítókat, óvodapedagógusokat is, akik szintén nincsenek általában túlfizetve. Nem is beszélve azokról, akik nem tudnak a szakmájukban elhelyezkedni. Pl. van geográfus ismerősöm, aki már annak is örül, hogy AKÁRMILYEN munkája van és minimálbért keres.

De mondom, szerintem a kérdés egyáltalán nem (csak) az átlag fölött kereső nőkre vonatkozott, hanem egyszerűen csak a diplomás nőkre, bármilyen keresettel.

2014. jún. 26. 19:02
Hasznos számodra ez a válasz?
 19/23 anonim ***** válasza:
Én diplomáztam évfolyam elsőként, pénzügyi területen dolgozom, karrierista vagyok, a férjemnek érettségije és szakmája van, rendőr. Nem ez alapján választottam. Remek ember, és csak ez számított. Támogatja a karrieremet mindenben (pl. viszonylag hamar visszamentem dolgozni szülés után, és ő van gyeden a fiúnkkal), mert tudja, hogy az én karrierem, és ezáltal a biztos anyagi háttér az egész család érdeke.
2014. jún. 26. 20:03
Hasznos számodra ez a válasz?
 20/23 anonim ***** válasza:

Nálunk sem volt fontos a diploma, barátom értelmes, művelt, bár csak szakmája van, én most doktorizom. Le tudunk ülni beszélgetni, hasonló az érdeklődési körünk - ezt nem egy papír fogja meghatározni.

Szüleimnél más a helyzet, úgy látom, édesanyám szemében fontos tényező a hasonló végzettség, nagyszülőknél úgyszintén. Talán a kor adottságai miatt (alacsonyabb iskolázottság - kisebb bér - kevesebb szabadidő; ez ma megváltozott, nagydoktorival is lehet valaki háromműszakban a szalag mellett).

Karrierista nőknél, megfigyelésem szerint, nem "követelmény" a diplomás férj. Legalábbis a legtöbbet kereső és leggazdagabb nők többsége nem komoly diplomával rendelkező pézmogul partnert választott.

2014. jún. 26. 22:11
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2 3

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!