Kezdőoldal » Családi kapcsolatok » Egyéb kérdések » Első házasságomból született...

Első házasságomból született lányom idén töltötte be a 18 évet, és júniusban érettségi vizsgát tett. A tartásdíj megszüntetést mikor érdemes elkezdeni ill. kinek kell igazolni a bíróság felé, hogy továbbtanul, dolgozik vagy munkanélküli?

Figyelt kérdés
Ha munkanélküli akkor kell-e tovább fizetni?
2014. jún. 30. 11:00
1 2
 1/18 anonim ***** válasza:
96%
Ha te nem akarsz tovább fizetni akkor neked kell a bíróságnál jelentkezni, hogy elmúlt 18, érettségizett. Ha nappali tagozaton folytatja a tanulást, akkor rokontartás címszóval újra kérvényezheti, de az már más szabályok szerint megy. Ha dolgozni fog vagy munkanélküli lesz, akkor rajtad múlik, hogy támogatod-e, hivatalosan nem kell.
2014. jún. 30. 11:02
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/18 anonim ***** válasza:
76%

Azért ez elég gusztustalan. Épp, hogy betölti a 18-at, te rögtön passzentolnád le az anyagi támogatását... Ha veled egy háztartásban élne, akkor kidobnád az utcára a 18. szülinapján?

Azt nem értem, hogy ilyen ember mi a fészkes fenéért csinál gyereket?

2014. jún. 30. 11:21
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/18 anonim ***** válasza:
89%
A bíróságtól lehet kérni írásban, de ehhez bele kell írni, hogy a gyermekednek van munkahelye és a munkahely nevét, pontos címét kérik a kérvényben. Tehát azt kell bizonyítanod, hogy már el tudja magát tartani. Nem kell külön igazolás a munkahelytől, és te is benyújthatod vagy a gyerek anyja.
2014. jún. 30. 11:26
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/18 anonim ***** válasza:
84%
A bíróságtól lehet kérni írásban, de ehhez bele kell írni, hogy a gyermekednek van munkahelye és a munkahely nevét, pontos címét kérik a kérvényben. Tehát azt kell bizonyítanod, hogy már el tudja magát tartani. Nem kell külön igazolás a munkahelytől, és te is benyújthatod vagy a gyerek anyja. Sajnos munkanélküliság esetén nem tudom mi van, elvileg akkor még kellene fizetni a rokontartást, ezt majd a bíróság dönti el szerintem.
2014. jún. 30. 11:28
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/18 anonim ***** válasza:
75%

2. honnan tudod h milyen a kapcsolatuk ?

lehet h már vagy 10 éve nem is látta a lányát?


Kérdezőnek:

neked kell kérvényezni a megszüntetését a bíróságon, akár most is kérheted

18 éves korig gyerektartás jár

utána már neki kell kérvényezni a rokontartást - de az más feltételekkel rendelkezik - pl ha már 10 éve nem láttad és ö nem is keres akkor érdemtelen rá ...

de figyelme veszik az anyagi helyzeted is pl 2. házasság gyerekekkel hitel stb....

2014. jún. 30. 11:29
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/18 anonim ***** válasza:
75%
Mélységesen egyetértek a 2-essel!!!
2014. jún. 30. 11:38
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/18 anonim ***** válasza:
100%
5-ös. Azt írod ha nem tartják a kapcsolatot akkor 18 éves kora után a gyermek érdemtelen a további támogatásra. Mi van akkor ha az Apa nem akarja látni, a gyermek hiába szeretné vagy szerette volna? (Csak szimplán érdekel)
2014. jún. 30. 11:40
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/18 anonim ***** válasza:
70%
Pföj.
2014. jún. 30. 11:49
Hasznos számodra ez a válasz?
 9/18 anonim ***** válasza:
65%
Apósom ugyanilyen gerinctelen féreg volt. Alig várta, hogy a gyerekei betöltsék a 18-at. Én nem tudom az ilyen minek csinál gyereket. Szerintem mondd meg az anyjának, hogy rakja ki az utcára, mert innentől kezdve a szülői feladatok véget értek és már nem a gyereketek. Büszke lennék, ha ilyen apám lenne.
2014. jún. 30. 11:59
Hasznos számodra ez a válasz?
 10/18 anonim ***** válasza:
50%

igen az is egy opció h apa nem akarja a gyereket látni

de gondoltam nem kell minden esetet felsorolni :-)

2014. jún. 30. 12:03
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!