Kezdőoldal » Családi kapcsolatok » Egyéb kérdések » Nincs ennek valami jogi...

Nincs ennek valami jogi szabályozása?

Figyelt kérdés

Anya keres egyedül a családban, alig kap 60 ezret. Apám alkalmi munkákat végez, aminek az eredménye csak 1-1,5 hónapig elég. Viszont úgy tudom, hogy apám úgy van bejelentve, mintha dolgozna.


Mindenen hitel van, autótól kezdve a telkünkön is (amit a hitel felvételétől nem fizet). Az autót is kivonták a forgalomból, sok csekk, sok tartozás, sok elmaradás. Nem érti meg apám, hogy dolgoznia kell, 70-80 ezer Ft-ért nem akarja 'elpazarolni' magát. Anya napi 11 gyógyszert szed, mégis a belét kidolgozza azért a kis pénzért, ráadásul szombatonként Pestre kell járnia egyetemre, hogy talán megmaradjon a munkája.


Dolgozni nem tudok elmenni, most nagyon fontos nekem a tanulás, 2 hét múlva érettségizek, viszont kellene valami megoldás.


18l



2012. okt. 3. 19:59
1 2
 1/14 anonim ***** válasza:

Nem tudom, milyen jogi szabályozásra gondolsz?


Arra sajnos van, hogy ha nem fizeti a hitelét, akkor majd jön a végrehajtó...

Az "úgy van bejelentve, mintha dolgozna" az nem tudom, mit takar, de, ha nem igaz, akkor az meg nyilván okirat hamisítás és csalás...


Ezekre van jogi szabályozás, de úgy sejtem, nem erre gondoltál.

Másra nem nagyon találok "jogi szabályozást" a kérdésedben, bár nem is igazán értem, mire vagy kíváncsi...


Az érdekel, kaphatnátok-e valami segélyt, vagy mi?

2012. okt. 3. 20:06
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/14 A kérdező kommentje:

Nem tudom, nem vagyok teljes mértékben felvilágosulva arról, hogyan van, és nincs bejelentve, de mintha ilyet hallottam volna fél füllel.


Valami olyasmire gondoltam.

2012. okt. 3. 20:23
 3/14 anonim ***** válasza:

A magyarázatod után még érthetetlenebbé vált a kérdés...

Ha viszont arra gondolsz, hogy TE nekiállsz kavarni apukád munkahelyén a bejelentés miatt, esetleg még alkalmi munkája SEM lesz (ami abszolút nem szép és nem tisztességes, csak sajna manapság valóságos dolog).

2012. okt. 3. 20:35
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/14 A kérdező kommentje:
Eszemben sincs apám 'munkahelyén' kavarni, mivel nincs olyanja. Néha napján jár ki külföldre...
2012. okt. 3. 20:40
 5/14 anonim ***** válasza:

Első vagyok.

Bocsi, de tényleg mi a kérdésed??

2012. okt. 3. 20:57
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/14 A kérdező kommentje:
Segélyért, vagy valamilyen anyagi segítséghez hogyan juthatnék
2012. okt. 3. 20:59
 7/14 anonim ***** válasza:

Lakásfenntartási támogatást lehet kérni önkormányzatnál más nem nagyon jut eszembe.

Ha apukádnak az elmúlt 3 évben lenne 360nap bejelentett munkaviszonya akkor kaphatna 3 hónapig munkanélkülit, de mást nem nagyon.

El kell adni az autót és az árából minél több hitelt, csekket visszafizetni.

2012. okt. 3. 21:04
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/14 A kérdező kommentje:
Albérletben lakunk...
2012. okt. 3. 21:15
 9/14 anonim ***** válasza:
Akkor olcsóbb kisebb albérlet, autó eladás.
2012. okt. 3. 21:16
Hasznos számodra ez a válasz?
 10/14 A kérdező kommentje:
50 nm-es, 1,5 szobás lakást bérlünk, nem nagy
2012. okt. 3. 21:22
1 2

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!