Kezdőoldal » Üzlet és pénzügyek » Karrier, fizetés » Most erettsegizek. Ha a...

Most erettsegizek. Ha a bizonyitvany a kezembe, regisztraltathatom magam a munkanelkulibe?

Figyelt kérdés

2014. jún. 17. 09:47
 1/9 anonim ***** válasza:
75%
Amennyiben nem mész továbbtanulni, és helyette munkát keresel, akkor igen.
2014. jún. 17. 09:53
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/9 A kérdező kommentje:
Beadtam a jelentkezesem, de nem megyek szeptemberben, halasztok. Es igen, dolgozok egy evig.
2014. jún. 17. 10:01
 3/9 anonim ***** válasza:
23%
Ésszerűbb lenne már most munkát keresni, mert akkor egyrészt nincs ez a bürokratikus macera, másrészt munkával több pénzt fogsz kapni mint a munkanélkülivel.
2014. jún. 17. 10:53
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/9 anonim ***** válasza:
63%

Beadhatod, de tök felesleges szerintem. Egyrészt, mivel még nem dolgoztál előtte gondolom (diákmunka nem számít), nem fogsz kapni munkanélküli támogatást/segélyt, egy petákot se. Azt meg, hogy majd ők adnak neked munkát, felejtsd el. Nem nagyon tudnak munkát adni, ha meg éppen igen, akkor az általában nem túl jó meló (persze jobb, mint a semmi) és arra több száz jelentkező van, adott esetben több év tapasztalattal, szakirányú végzettséggel rendelkezők.

Szerintem is inkább kezdj el munkát keresni, bár egy szál érettségivel nem tudom mit fogsz találni, ne nagyon reménykedj kényelmes, jól fizető munkában. Ilyen gyári munka, takarítás, bolti eladó/árufeltöltő és hasonlók esélyesek. Esetleg valami egyszerűbb irodai munka pl. adatrögzítő. Hátrány, hogy ezekre meg van tömérdek diák jelentkező is, akiket olcsóbban tudnak foglalkoztatni a cégek. Szóval kemény lesz, de drukkolok.

2014. jún. 17. 11:34
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/9 anonim ***** válasza:
63%
Mármint regisztrálhatsz, de nem sok értelme van. Ezt akartam írni az elején.
2014. jún. 17. 11:35
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/9 anonim ***** válasza:
63%

Azt tudod egyáltalán, hogy lehet halasztani mert első félévben kb semelyik iskola nem enged.

Regisztrálj mert ha október elején elején lejár a Tb akkor kérheted, hogy az önkormányzat fizesse helyetted.

2014. jún. 17. 11:52
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/9 anonim ***** válasza:
75%
Regisztrálni nem telejsen értelmetlen mert a munkáltató előnyben részesíthet ha regelt álláskereső vagy. (neki az kedvezménnyel, támogatással járhat, olcsóbb vagy)
2014. jún. 17. 19:57
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/9 anonim ***** válasza:
75%
4-es vagyok, ezt az utolsót nem tudtam, hogy előnyt jelenthet. Meg a 6-osnak is igaza van, hogy a TB-t így nem neked kell fizetned. Akkor végül is regisztrálj, hátrányod nem lesz belőle, és ha szerencséd van egy pici előnyt kapsz tőle.
2014. jún. 17. 21:44
Hasznos számodra ez a válasz?
 9/9 A kérdező kommentje:
Találtam munkát. És ott mondták, hogy menjek el, ahhoz kell nekem regisztráltatni magam.
2014. jún. 19. 15:58

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!