Kezdőoldal » Családi kapcsolatok » Egyéb kérdések » Hogyan mondom el egy közeli...

Hogyan mondom el egy közeli hozzátartozónak hogy valakije meghalt?

Figyelt kérdés
Lehet hogy én bonyolítom túl, csak most a napokba kerültem olyan helyzetbe hogy értesítenem kellett valakit, és azt éreztem hogy nem tudom hogy mondjam el. Van valami ideális meg fogalmazása a dolognak, vagy csak egyszerűen ki kell mondani?
2014. júl. 4. 00:03
 1/9 anonim ***** válasza:
94%

Sok mindentől függ.

Nem mindegy, hogy valaki a nagyszülőjét veszíti el, vagy a gyerekét.

Nem mindegy, hogy az elhunyt 95 éves, vagy 15.

Nem mindegy, hogy utolsó stádiumos rákos volt, vagy egy makkegészséges ember.

2014. júl. 4. 00:07
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/9 anonim ***** válasza:
Requiescat en pace
2014. júl. 4. 01:16
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/9 anonim ***** válasza:
31%

kórházas filmben egy doki mondott trükköt erre, ha a beteg halálát kell közölni


lágy hangon, esetleg megérintve a másik alkarját a fejet enyhén oldalra biccentve kell előadni.

2014. júl. 4. 01:30
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/9 anonim ***** válasza:
Nem kell túlspirázni. Mindegy hogy cifrázod e, vagy kimondod, sehogy sem jó hír. Röviden tömören aztán majd kérdez aki megtudta, hogy te mivel tudsz többet...
2014. júl. 4. 04:25
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/9 anonim ***** válasza:
0%
2-es egy ember soha nem DÖGLIk meg.Azért úgy állna a szád mint a leszakadt farzseb,ha valaki így értesítene egy szeretted haláláról....
2014. júl. 4. 07:05
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/9 anonim ***** válasza:

5-ös: A 2-es szövege latinul van, és azt jelenti, hogy "nyugodjék békében". Nem tudom, miről írsz, de a te száddal is gond van, nemcsak a latintudással...


Kérdező: a módja az, ahogyan az az ember írta, akit a sok buta lepontozott (én segítettem ezen). Ugyanis a nonverbális jelek, a testbeszéd bemegy azonnal (a megértés, a sajnálom, a veled vagyok stb.), de a verbalitás a sokk és a tagadás miatt nemigen. Hallja a szót, de fel nem fogja, mint Ágnes asszony.


Minél egyszerűbben mondd el neki, de OLYAN MÓDON, ahogyan előttem leírták, kivéve, ha rendőr vagy, mert akkor más a helyzet. De akor úgyis tudod, hogy mit hogyan kell ilyenkor mondani.

2014. júl. 4. 08:46
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/9 anonim ***** válasza:
Utolsó, az eredeti második kommentelő írt olyat, hogy 'megdöglött', arra reagált az előtted lévő, csak azt már törölték.
2014. júl. 4. 09:04
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/9 A kérdező kommentje:

Értem.

Most konkrétan egy rákos betegről volt szó, és közeli rokonnal kellett közölnöm. Úgy kezdtem hogy rossz hírt fogok közölni... hogy kicsit fel tudjon készülni, de akkor se tudta hogy miről van szó.

2014. júl. 4. 20:10
 9/9 A kérdező kommentje:
20 éves lány vagyok
2014. júl. 4. 20:11

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!