Kezdőoldal » Családi kapcsolatok » Egyéb kérdések » Megnyertünk egy 3 éves németor...

Megnyertünk egy 3 éves németországi tanulmányi pályázatot élettársammal de most mit csináljunk?

Figyelt kérdés

Én 24 éves vagyok élettársam 31 és 4 éve élünk együtt.Jelentkeztünk az önkormányzatnál meghirdetett Eu-s pályázatra amit nem vettünk komolyan , és pénteken hívtak hogy elfogadták a pályázatunkatEnnek a lényege hogy ingyen szakmát tanulhatunk Németországban, heti 3 nap iskola (nyelv+plusz szakmai képzés) és 2 nap gyakorlat.

Minden hónapban fejenként 820 Euro támogatást kapnánk lakásbérlésre stb,illetve fél évente támogatják a hazautazást. Hidegzuhanyként ért, mondhatjuk viccből pályáztunk. Munkatársak vagyunk, neki biztos munkahelye van, én viszont havi szerződésben vagyok bármikor kirúghatnak. ( gyárban dolgozunk, álommunkábak távolról sem nevezném) . én kozmetikus szakra nyertem felvételt párom pedig szakács.

Szülőknek senkinek nem szóltunk , de szeptember 1 én indulhatunk is.

Ez hatalmas változás lenne az életünkbe. Anyagilag nem állunk rosszul, hitel nélküli lakás plusz autó, de valamiért én mégis afelé kacsintgatok hogy menjünk.

Nektek mi a véleményetek illetve valami tanács?


2014. júl. 6. 06:54
1 2
 1/15 A kérdező kommentje:
A szakmai képzés időtartama 3 év , minimum eddig élnénk ott
2014. júl. 6. 06:57
 2/15 Denta ***** válasza:
59%

Ha nem akartok menni akkor ezt beszéljétek meg az önkormányzattal és kérjétek meg hogy valaki/ket sorsoljanak ki helyetted és a párod helyett

Ha akarsz akkor tudnod kell társalgási szinten németül és 1-2 dolognak utána olvasni Stb.

2014. júl. 6. 06:59
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/15 A kérdező kommentje:
Nem kötelező a részvétel, a szerződésbe az is benne van hogy bármikor megszakíthatjuk a tanulmányt, nem kell semmit visszafizetni csak akkor a hazautat nekunk kell fizetni
2014. júl. 6. 07:02
 4/15 anonim ***** válasza:
100%
Nem hagynám ki. Egyrészt ma senkinek nincs biztos munkahelye. Másrészt Németországban sokkal jobbak a képzések, és tökéletesen megtanulhatnátok németül. Már ez is sokat jelenthetne a későbbiekben.
2014. júl. 6. 07:04
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/15 A kérdező kommentje:
Alapfokon beszélünk mindketten
2014. júl. 6. 07:06
 6/15 anonim ***** válasza:
100%

Ilyen lehetőséget nem szabad kihagyni!

Ha a fiam ilyen helyzetbe kerülne, biztos támogatnám!

2014. júl. 6. 07:15
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/15 anonim ***** válasza:
100%
Wow ...gratulálok !!! Ki ne hagyjátok !!!! :)))))
2014. júl. 6. 07:23
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/15 anonim ***** válasza:
100%

Ha kihagyod, egész életedben ott lebeg majd a kérdés, "Mi lett volna, ha...?" Ha belevágsz, legalább megtudod, hogy milyen.


Mindkettő jó szakma, ha jól csinálják. Éljetek vele, ha már így az öletekbe hullott ekkora szerencse!


Párodnak mi a véleménye?

2014. júl. 6. 08:14
Hasznos számodra ez a válasz?
 9/15 anonim ***** válasza:
100%

Szerintem menjetek Azt azért számoljátok át, hogy 3 évig össze bírnátok-e húzni a nadrágszíjat, mert hát az 1640 euró -attól függ, melyik városban- kb. elmegy, vagy nem is elég a lakásra rezsistől, bár lehet szobát is bérelni, másokkal összeállva közös lakást. És még enni, esetleg ruházkodni is kellene. Mondjuk ha az itteni lakásotokat bérbe tudjátok adni, akkor az is jelenthet némi plusz bevételt.

Ezt a cikket nézd át (az árak mondjuk 2011-esek, de ott kisebb az infláció mértéke) [link]

2014. júl. 6. 08:35
Hasznos számodra ez a válasz?
 10/15 anonim ***** válasza:
100%

En sem hagynam ki a lehetoseget, szerintem felfoghatod ezt egy "jel"-kent is, hogy nem is hittetek benne, megis megadatott. Jarjatok utana minden apro reszletnek.

Azt viszont, megmondom oszinten nagyon nem szimpatikusnak tartom, hogy viccbol jelentkeztetek es most meg hezitaltok. Valoszinu masok, akik megpalyaztak a lehetoseget, komolyan gondoltak es olyantol vettetek el, aki mindent megadott volna erte! Maskor gondolkozzatok elore!

2014. júl. 6. 11:43
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!