Kezdőoldal » Családi kapcsolatok » Egyéb kérdések » Volt élettársammal hitelt...

Volt élettársammal hitelt vettünk fel. Én fizetek helyette is?

Figyelt kérdés

Egyetemlegesen felelünk mint adóstársak, és eddig csak én fizettem az ő rá eső hitelt is, mivel neki nem volt (és ma sincs) munkahelye, jövedelme (ezért is hagytam ott).

Ha én nem fizetem, akkor az egyetemleges felelősség miatt az én fizetésemből fogják levonni, ő meg röhög a markába. Az anyjánál lakik, mindent leíratott a nevéről.

Milyen kiskapuk vannak, hogy én csak a tartozás felét fizessem vissza? Ráadásul a hitel fedezete az anyja lakása. Viszont amíg nekem munkahelyem van, addig a bank az én fizetésemből fogja levonatni egészen addig, amíg ki nem fizetem teljesen :(



2014. márc. 4. 12:32
1 2
 1/20 anonim ***** válasza:
33%
Szerintem fordulj ügyvédhez, ő biztos naprakész és pontos választ tud adni. Mivel már külön vagytok, biztos lehet kezdeményezni valamiféle vagyonmegosztást, és ha úgyis te fizeted, akkor célszerű lenne átvállalni a hitel rá eső részét, úgy hogy te legyél 100%-ban a tulajdonos. Vagy ha nem megy, akkor pereld vissza a helyette befizetett pénzt, ha lehet ilyet. Az ügyvéd majd ad pontos felvilágosítást.
2014. márc. 4. 12:40
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/20 anonim ***** válasza:
0%
nem tudod esetleg megkérni a munkáltatód, hogy ne légy bejelentve? nehogy már te fizesd ki az egészet.
2014. márc. 4. 12:40
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/20 anonim ***** válasza:

Ez attól függ, mekkora összeg. Ha milliós, akkor nem várnak 10-20 évet, míg a fizud 33%-ából rendeznéd a hitelt.

Ha nagy összeg, akkor bizony indul az árverezés. De ezzel párhuzamosan is mege a fizetésből letiltás.

Sajnos nincs ilyen esetben olyan lehetőséged, hogy csak a felét fizesd, a bank nem foglalkozik szociális kérdésekkel.

2014. márc. 4. 12:40
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/20 anonim ***** válasza:

hivatalosan a hitel kifizetése után polgári pert indíthatsz ellene, ami éveket fog igénybe venni, hogy visszakapd a pénzed

egyébként meg gondolom már megpróbáltál vele beszélni erről, ami nem vezetett eredményre

az anyja lakása is veszélybe kerül így, esetleg ezzel még érvelhetsz

2014. márc. 4. 12:41
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/20 anonim ***** válasza:
100%
Megkérni a munkáltatót, hogy ne jelentse be? Remélem ezt nem gondolod komolyan. Ha nem jelentik be, és egyikük sem fizeti a hitelt, akkor jön a végrehajtó, tehát sokkal előbbre nem lesz. Viszont nem lesz biztosítása sem, (nem számít bele a nyugdíj éveibe, fizetheti maga utána a havi 6-7 ezer forintos összeget, és teljesen ki lenne szolgáltatva a munkáltatójának fekete munkaerőként), nem mehet táppénzre, gyedre, álláskeresésire, ha úgy adódik.
2014. márc. 4. 12:51
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/20 A kérdező kommentje:

Állami munkahelyem van, csak bejelentett állás jöhet így szóba. A polgári perrel sem sokra mennék, mert nincs a nevén a semmi. Azt szeretném, hogy a bank árverezze el az anyja lakását, ami a hitel fedezetéül szolgált, ne pedig az én fizetésemből fogja le a bank éveken át.

4 millióról van szó, a bank 10 évig is foghatja a munkabéremből :(

2014. márc. 4. 13:07
 7/20 anonim ***** válasza:
Mire lett a hitel felvéve? És ki használja azt amire kellett?
2014. márc. 4. 13:08
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/20 anonim ***** válasza:
beszélj a bankkal, hogy te nem akarod fizetni és nyugodtan árverrezék el a házat
2014. márc. 4. 13:10
Hasznos számodra ez a válasz?
 9/20 anonim ***** válasza:

Csak a lényeget nem írtad le, hogy mi volt a hitelcél!


Lakás vagy például szabad felhasználású személyi kölcsön...stb.

2014. márc. 4. 13:15
Hasznos számodra ez a válasz?
 10/20 anonim ***** válasza:
76%

Megkérni a munkáltatót, hogy ne jelentse be? Remélem ezt nem gondolod komolyan. Ha nem jelentik be, és egyikük sem fizeti a hitelt, akkor jön a végrehajtó, tehát sokkal előbbre nem lesz. Viszont nem lesz biztosítása sem, (nem számít bele a nyugdíj éveibe, fizetheti maga utána a havi 6-7 ezer forintos összeget, és teljesen ki lenne szolgáltatva a munkáltatójának fekete munkaerőként), nem mehet táppénzre, gyedre, álláskeresésire, ha úgy adódik.


épp azt akarja, hogy jöjjön a végrehajtó, mert ha elolvastad volna akkor láttad volna, hogy az exe anyjának házára vettek fel hitelt. a kérdezőnek ahhoz semmi köze.

2014. márc. 4. 13:15
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!