Kezdőoldal » Családi kapcsolatok » Egyéb kérdések » Apám nem akarja kiadni elhalál...

Apám nem akarja kiadni elhalálozott anyukám dolgait a házból, mit tehetek?

Figyelt kérdés

Nem szerette apám anyukámat, anyukám el akart válni tőle, de már nem volt rá ereje, beteg lett, meghalt. Én anyukámat védtem (mikor pl. apám anyukám nyakát fojtogatta), így apám megutált engem. Anyukám minden ingóságát nekem szánta, apám viszont nem enged be a házba, (már korábban elzavart otthonról), és nem akar semmit sem kiadni a házból. Nem hiszem, hogy a ház eladása után adna valamit... inkább eltüzeli...

Mit lehet ilyen helyzetben tenni?


2014. júl. 8. 21:23
 1/5 anonim ***** válasza:
100%
polgári per. mivel gyanítom nincs ellened távoltartási végzés, nyerhetsz
2014. júl. 8. 21:26
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/5 A kérdező kommentje:
per... eltart vagy 5 évig, az utolsó napon megsemmisíti / eladja azokat a tárgyakat, akkor mit érek vele? Egyébként sem a pénzben kifejezhető értékéről van szó (mert nem lehet pénzben kifejezni)
2014. júl. 8. 21:33
 3/5 anonim ***** válasza:

Hagyatéki tárgyalás volt már? Ha még nem akkor mindenképpen menj be az önkormányzathoz az anyakönyvi osztályra, és mond el a problémádat. Anyukád után a gyermeke(igy te és ha vannak testvéreid azok) az örökösök. Apukád semmit sem örököl, csak ha volt végrendelet, és ha pl ingatlan fele-fele volt, akkr te öröklöd anyukád részét, de neki haszonélvezete van haláláig rajta.

De ingoságai(föleg ha erröl van papír, hogy hozzá tartozott, pl örökölte nagyszüleidtöl...) téged illetnek.

Menj be az anyakönyvezetöhöz, és neki mond el gondodat. Elvileg a hagyatéki tárgyalásig nem tartozik senkihez sem.

2014. júl. 8. 22:31
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/5 A kérdező kommentje:

Megvolt már a hagyatéki tárgyalás. Szerintem közjegyzőt akartál írni második válaszoló, nem anyakönyvvezetőt.

Próbálkoztam mediátorral is már, annak is apám ordibált, hogy "ölni akar"... (csak hogy érzékeltessem a viszonyokat)


Úgy tudom, amíg az özvegy a házban lakik, addig az ingóságok sem hozhatók el. Tehát elvileg ki kell várnom amíg eladja a házat (vagy meghal), és én ki is várom, ha biztosítva látnám, hogy addig nem fogja elherdálni, megsemmisíteni a tárgyakat.

2014. júl. 8. 22:46
 5/5 anonim ***** válasza:
Sikerült valamit intézni Kérdező???
2015. febr. 2. 19:57
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!