Kezdőoldal » Családi kapcsolatok » Egyéb kérdések » Őszintén nehéz apám dolgait...

Őszintén nehéz apám dolgait elviselnem. Egyszerűen tanácsra van szükségem mit is tehetnék.!?

Figyelt kérdés
Hát rövidre fogva is hosszú lesz. 17 éves vagyok(4hónap múlva 18). Lassan 1,5 éve lakok apukámnál. Előtte anyumnál éltem viszont sok volt a balhé így apám "befogadott". Az elején elég nehéz volt hozzászoknom az életstílusához, hisz dolgozik és iszik. Csak az a fontos neki h legyen itthon főtt kaja, fa a tűzre meg a söröcskéje amit megiszik. Nem mondom alkoholistának mert közbe rengeteg mindent dolgozgat itthon, hisz nagy a kert. Van egy nevelőanyám is. Vele hát mondhatni, hogy elvagyok...semmi bajunk nincs csak annyi h elmegyünk egymás mellett a lakásba. Én szintén a lelkemet kiteszem mindenben, ha kell kimegyek segíteni akármiben amire apám megkér h tegyem meg. Elég jól tanulok, el szokott engedni bulizni is, de egyszerűen ahányszor elkéredzkedek húzza a száját. 2hónapja van egy barátom, pesten tanul ezért csak 7végenként látom és akk ott alszok nála. Hát most elkezdte apám h beszünteti az elmenőkémet, meg nem csinálok semmit (közbe meg….elképzelhetitek mennyit melózok) és folyton morog az orra alatt erről. Meg majd ha 18 leszek, akkor sem változnak a dolgok majd, mert nem én vagyok ebbe a házba a király. (hát ezen mondjuk én csak nevetek) de tényleg kiakasztó. És én a páromat nagyon szeretem és nem akarom h apám közénk álljon. De mit tehetnék még (ha már így is mindent megteszek?) , hogy ne tegye tönkre a boldogságom a szerelmemmel. Lehet azt gondoljátok még fiatal vagyok, hogy így ezeket mondjam, de realista vagyok és ha valakit megszeretek akkor ezt a fiút én nem engedem el. És a barátom is nagyon szeret… :) Szal hosszútávra tervezzük egymással. Csak apum ilyen. Egyébként szeretem őt, csak ilyenkor van az az érzés hogy utálom …
2011. dec. 27. 20:00
 1/6 anonim válasza:
pfúú, az lenne anormális megoldás, hogy megpróbálod vele megbeszélni, hogy élljon másképp hozzá a dolgokhoz. De azt hiszem tudom, hogy ez lehetetlen. Nem fog megváltozni. Nos, a lehető legrosszabb tanácsot adom: hazudj. Hazudd hogy felkészitőre jársz, hazudd hogy magántanárhoz jársz, korrepetálni jársz...bármi ami veszélytelen abból a szempontból, hogy a barátod el tudja játszani az aktuális szerepet, amit kitalálsz. remélem megtalálod a módját, szoritok nektek:)
2011. dec. 27. 20:05
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/6 anonim ***** válasza:
"Szal hosszútávra tervezzük egymással." Minden kapcsolat így indul:) Az már más kérdés, hogy meddig tart...:D Amíg otthon laksz, addig nem tudsz mit csinálni. Költözz el otthonról!
2011. dec. 27. 20:05
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/6 A kérdező kommentje:

Neki nem hazudhatok. Nem lennék képes rá. Sajnos a legnagyobb baj tényleg az, hogy iszik és főképp akkor ilyen. Beszélni megpróbáltam már és megmondtam neki, hogy nem hagyom neki, hogy elrontsa a boldogságom. Erre ő mindig mondja hogy: "nem-e"?... és ilyenkor egy veszekedés kellős közepébe vagyunk, ahol én már szinte bőgök. (Persze 5perc után mintha semmi se történt volna sorolja, hogy holnap mit csináljak itthon) kajak tiszta Hamupipőke xDD

Elköltözni se költözhetek, hiszen 'befogadott' és sokat tett értem meg jó sorom van anyagilag. De ezt sem tehetem vele...://

2011. dec. 27. 20:12
 4/6 anonim válasza:
Te vagy apudnak csak. Az egyetlen. Nem akar elveszíteni, ezért nem akarja, hogy vele légy. Szegény öreg. :(
2011. dec. 27. 20:50
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/6 anonim ***** válasza:

Egy szülő mindig csak azt veszi észre, amit NEM csinálsz meg, és nem azt amit meg is csinálsz. Ez mindig így van, egyébként nem biztos, hogy rossz, bár a te esetedben nem mondanám gyönyörűségesnek.

Elsőnek szerintem mutasd meg apudnak, hogy mennyire "nem csinálsz semmit", pl az eddig elvégzett melókat egyáltalán ne csináld meg és, ha szóvá teszi mondd meg neki, hogy eddig volt valaki, aki megcsinálta - a te személyedben - de mivel azt mondta, hogy nem csinálsz semmit, hát legyen úgy.

Vagy másik megoldás, egyszerűen beszélj vele. Mutasd meg neki, hogy nézd apa főztem neked ebédet és látod, hogy nincs semmi a mosogatóban sem? És nézd apa, már nincs morzsa a szőnyegen, de ne aggódj, a porszívót visszatettem a helyére!

Tehát ilyenekkel hívd fel először is a figyelmét arra, hogy igenis csinálsz dolgokat, még ha nem is tűnt fel neki, mert esetleg természetesnek veszi, hogy ott a gőzölgő étel az asztalon. Vezesd rá, hogy lassan felnőtt leszel és bizony lesznek párkapcsolataid, vagy csak ez az egy persze :) és tartsa tiszteletben, mert nem lesz ő a szemedben kevesebb vagy kevésbé fontosabb. Ezt értesd meg vele. Elvégre idősödik már (gondolom), és ahogy egy előző válaszoló is írta, te vagy neki egyedül igazi családja, persze hogy nem akarja, hogy elveszítsen vagy hogy bajod essen!

2011. dec. 27. 22:07
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/6 anonim ***** válasza:

Kedves kérdező!

Ne akard apukádat meggyőzni bármiről is, amikor ittas. Ne ilyenkor akard megváltoztatni a világot. Hadd legyen úgy, ahogy mondja, és még adjál is neki egy puszit. Valójában nem akar ő megváltoztatni téged, hanem inkább félt, és nem tudja mit tehet, mit meg nem. Erősködik benne az alkohol.

2011. dec. 27. 22:22
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!