Kezdőoldal » Családi kapcsolatok » Egyéb kérdések » Családalapítás itthon, vagy...

Családalapítás itthon, vagy külföldön?

Figyelt kérdés
Nem rég említettem valakinek, hogy külföldre szeretnék majd később menni, mert úgy érzem nincsenek itt lehetőségeim. Egy éve tettem le a szakmát (két éves okj) és azóta csak egyszer sikerült rövid időre munkát találnom, az is szalag mellett. Még nem élek párkapcsolatban, de elgondolkodtam, hogy így még ha ketten gürizünk, akkor is negyven éves korunkig élhetünk a szüleink nyakán mire összespórolunk egy saját lakásra valót és akkor még hol van a saját kis családunk? Beszélgető társam viszont felhívta a figyelmem egy másik fontos dologra. Mennyibe kerültem én eddig Magyarországnak? Azért is ütött szöget a fejemben a kérdés, mert én kicsit többe kerültem, mint más gyerekek. A szakmát úgy tettem le, hogy középiskolai kollégiumban laktam, ami az első okj-s szakmánál, amit 21 éves kor előtt kezd el az ember, ingyenes. Tehát két évig ingyen laktam a fővárosban még rezsit sem kellett fizetnem. A mosógép használatáért sem kellett fizetni. Számítógépeket is lehetett ingyen használni. A koleszban menza is volt, amit én a családi helyzetem miatt 50%-os áron vehettem igénybe. Tehát finoman a szememre lett vetve, hogy én mindezek után le akarok lépni innen úgy, hogy csak egy három hónapos szalag munka után adóztam. Valahol jogos. Viszont ha itt maradok tényleg nem lesz családom. Ti hogy vagytok ezzel?
2014. júl. 9. 14:45
 1/8 anonim ***** válasza:
100%

Ki lehet vinni a csaladot.


Gondolj arra is, hogy ha kint melozol, akkor majd kintrol kapod a nyugdijat.


es nyugdijas korodban hazatelepedsz, a nyugati nyugdijbol magas szinvonalon elsz, es az afaban visszacsengeted az allamnak amit addig vesztett volna rajtad.

2014. júl. 9. 14:56
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/8 anonim ***** válasza:
95%
Én kimennék külföldre :) Inkább a családot alapítok kint rendes körülmények között, minthogy itthon gürizzek éhbérért.
2014. júl. 9. 15:11
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/8 anonim ***** válasza:
Én szakmenedzserit, meg diplomát is szereztem, államin mind a kettőn. És kiköltöztem külföldre diploma után. Most kössem fel magam, mert nem adóztam normál keresetből magyarhonnak? Na, álljon meg a menet. Én megdolgoztam azért, hogy "ingyen" tanulhassak, az átlagom alapján vettek fel, a tanulmányaim után kaptam ösztöndíjat, kvázi "fizetést" a "munkámért". Diákmunkából is vonnak adót, csak nem annyit, és nem reklámozzák, márpedig 6 éven át diákmunkáztam folyamatosan, suli mellett. És otthon éhen halhattam volna, vagy lakhattam volna a szüleimmel a méltánytalanul magas bruttó 120.000 Ft-os fizetésemből. Ezen ne múljon, hogy kimész e külföldre. Más: támogasd a szüleidet, hogy a keresetük megmaradó százalékából többet tudjanak maguknak vásárolni, nőjön a fogyasztásuk, és ez által közvetve több adót fizessenek az államnak, ha ennyire akarsz nekik fizetni.
2014. júl. 9. 15:46
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/8 anonim ***** válasza:
100%
Én is éreztem hasonlókat, de végül külföld mellett döntöttem anno 20 évesen. Azóta a szüleim meghaltak, 60 és 62 évesen, tehát nem élték meg a nyugdíjat, pedig mindkettőnek több mint 40 év munkaviszonya volt. Apám bányász volt, anyám meg pék (40 év éjszakázás), szóval gondolhatjátok, mennyit dolgoztak, adóztak, s (talán épp ezért) meg is haltak, mielőtt visszakaphatták volna, amit befizettek. Ma már nincs bűntudatom, hogy anno állami támogatott szereztem a diplomát, aztán leléptem, mert a szüleim 4 évtized alatt szerintem befizették már a tandíjam árát állam bácsinak....
2014. júl. 9. 15:56
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/8 anonim ***** válasza:
En kijottem kulfoldre. Itt szuletett a kislanyom. Neha nagyon rossz mert mar fel eve nem lattam a csaladomat (nem tudnak kijonni) de a lanyomnak itt jobb lesz, miatta kell birnom.
2014. júl. 9. 18:40
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/8 anonim válasza:
Én simán kimennék külföldre dolgozni,lakni.Ha lennének ismerőseim kint.
2014. júl. 9. 19:28
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/8 anonim ***** válasza:
Külföld. Anyagi biztonság, kellemes, stresszmentes családi élet.
2014. júl. 9. 20:20
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/8 anonim ***** válasza:
Mennyibe került neked eddig, hogy Magyarországon éltél? Mennyi hasznod nem került realizálásra amiatt, hogy egy sehova sem tartó országban kellett élned? Fel lehet így is tenni a kérdést.
2014. júl. 10. 23:07
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!