Kezdőoldal » Családi kapcsolatok » Egyéb kérdések » A nővérem 11 éve van együtt a...

A nővérem 11 éve van együtt a párjával és mostanáig odafajult a dolog hogy veri a nővéremet! 2 gyerek is van már! A rendőrség semmit nem csinál, senki nem mondd semmit! Nem hagyja békén! Kihez forduljak? Tanácstalan az egész családom!

Figyelt kérdés

2014. júl. 11. 18:15
1 2 3 4
 1/34 Andizsuzsi ***** válasza:
87%

"A rendőrség semmit nem csinál"


Úgy érted, hogy a nővéred elment látleletet vetetni, azzal bement a rendőrségre feljelentést tenni, és nem történt intézkedés?

2014. júl. 11. 18:23
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/34 anonim ***** válasza:
79%

Először is tisztázzunk valamit.

A nővéred még együtt van a párjával vagy nincs?

Mert ha együtt van vele, akkor már ne is haragudj, de mit kéne csinálni a rendőrségnek, ha ennyi esze van a nővérednek, hogy nem hagyja ott??? Ha együtt van egy ilyen emberrel, akkor "meg is érdemli a sorsát", csak szegény gyerekeknek nincs jó helyük ott, de nagyon.

Ha nem élnek együtt és úgy zaklatja, bántalmazza, akkor én kérek elnézést, abban az esetben meg valahol elképzelhetetlennek tartom, ha a nővéred látlelettel és esetleg tanúkkal igazolja a bántalmazás tényét, hogy a rendőrség ne tegyen semmit...

2014. júl. 11. 18:25
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/34 anonim ***** válasza:
77%

Könnyen beszél az, aki nem volt ilyen helyzetben. Nekem 7 éves koromban váltak el a szüleim, addig apám napi szinten verte anyát. Sokszor lett kihívva a rendőrség, de nem csináltak semmit, mondván, amíg nem folyik vér, vagy nincs 8 napon túl gyógyuló sérülés, nem tehetnek semmit.

Nehéz lerázni egy ilyen embert, de a nővérednek kell döntenie.

Anya egy cirkusz után fogta a nővéremet és engem, a szüleihez költöztünk, és bár egy évig még könyörgött apám anyának, anya szerencsére okos volt, és nem engedett, hanem felépítette a saját életét.

L22

2014. júl. 11. 18:32
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/34 anonim ***** válasza:
62%
egyszer vegyen látleletet bizonyítékként
2014. júl. 11. 18:42
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/34 anonim ***** válasza:
56%

"Sokszor lett kihívva a rendőrség, de nem csináltak semmit, mondván, amíg nem folyik vér, vagy nincs 8 napon túl gyógyuló sérülés, nem tehetnek semmit."


De tehettek volna, ha anyukád feljelentette volna, és kért volna távoltartási végzést apád ellen. Akkor egész egyszerűen nem mehetett volna anyád közelébe, különben azonnal intézkednek ellene.

2014. júl. 11. 18:44
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/34 anonim ***** válasza:
54%
Persze, nem mehetett volna anya közelébe, miközben egy lakásban éltek? De ne az én anyám legyen most elővéve, hogy mit hogy kellett volna csinálnia. Egy darabig nyelt, aztán lelépett, szerintem ezen nincs mit fikázni. Elmeséltem a mi példánkat, ennyi.
2014. júl. 11. 18:49
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/34 anonim ***** válasza:
29%
Utolsó: esetleg hallottál már olyan intézményről, hogy anyaotthon, neadj' isten albérlet?
2014. júl. 11. 18:51
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/34 anonim ***** válasza:
70%

Mit pattogsz? Mondom, hogy elment onnan aztán. Nem értem, minek kell feleslegesen beleköss másokba, nevetséges....

Anyaotthon, meg albérlet... De könnyen veszed Te ezeket a fogalmakat...... Nem vitázom veled, részemről ennyi volt.

F4szfej...

2014. júl. 11. 18:55
Hasznos számodra ez a válasz?
 9/34 anonim ***** válasza:
41%
Gratulálok annak a nagyfejűnek, aki lepontozta a 7-est, amiért kulturáltan leírt egy konkrét esetet.
2014. júl. 11. 18:56
Hasznos számodra ez a válasz?
 10/34 anonim ***** válasza:
80%

"Sokszor lett kihívva a rendőrség, de nem csináltak semmit, mondván, amíg nem folyik vér, vagy nincs 8 napon túl gyógyuló sérülés, nem tehetnek semmit. "

Én nem beszélek könnyen, hisz magam is voltam a szüleim révén ilyen helyzetben, de nem ez a lényeg, mert ez tényleg így működik a gyakorlatban, hogy amíg vér nem folyik addig nem csinálnak semmit. De ez nem jelenti azt, hogy a kedves anyuka sem csinálhat semmit! Ugyanis miért a rendőrség tegyen valamit? Tegyen az anyuka, ebben az esetben a kérdező nővére valamit ez ellen, mégpedig azt, hogy hagyja ott a párját! Ugyanis a rendőrség már mégis mit tegyen, ha az ilyen nő nem képes felfogni, hogy lépni kell. A rendőrség szemszögéből ez úgy néz ki, hogy egy nő együtt él egy olyan emberrel, aki bántalmazza. Kérdezem én, vagy kérdezi a rendőr, hogy akkor miért nem hagyja ott, ha az tényleg olyan rossz neki??? Érted az ellentmondást? Felveszi a rendőrséggel a kapcsolatot, hogy csináljanak valamit, mikor ő sem tesz a dolog ellen semmit, hanem továbbra is együtt él egy ilyen emberrel???

Mert az ilyen nő nyugodtan elköltözhet a szüleihez, testvéréhez, bárkihez a rokonságban átmenetileg, míg nem talál maguknak a gyerekkel egy otthont vagy ha erre mód nincs, akkor mehet anyaotthonban. Azok pont az ilyen esetekre valók.

Mert ebben az esetben elég egy bejelentés a gyámhatósághoz, hogy a gyerekek ilyen körülmények közt élnek és máris viszik a gyerekeket el onnan!

2014. júl. 11. 18:57
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2 3 4

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!