Kezdőoldal » Családi kapcsolatok » Egyéb kérdések » Ebben az esetben mi lenne az...

Ebben az esetben mi lenne az örökséggel?

Figyelt kérdés

Nos előre le szeretném szögezni hogy félre értés ne essék szerencsére nem vagyok ilyen helyzetben, csak eszembe jutott egy ilyen dolog hogy ilyenkor mi lenne, kire szállnának egy adott személy ingó és ingatlan tulajdonai... szóval ebben az esetben mi történne? :


Ha van egy házaspár, és van egy közös gyerekük és meghal az egyik szülő, ( az akinek a nevén van a lakás és a személykocsi ) nemtől függetlenül ( lényegtelen hogy az anya vagy az apa ) és nem volt végrendelet akkor kire száll a vagyona? a gyerekére vagy a testvérére, testvéreire és esetleg szüleire? és ha esetleg a gyerekre akkor ez ellen a testvére, testvérei, szülei tehetnek valamit?



2014. júl. 12. 08:34
1 2 3 4
 11/32 A kérdező kommentje:
az utolsó válaszomból ez lefelejtettem... és mi van akkor akkor ha én mostoha fia vagyok meg minden ahogy az előbb leírtam, és az említett holmik egy része még akkor lett vásárolva amikor még nem voltam 18, a másik meg azután miután elmúltam 18... vagy azzal mi lesz amit például 18 éves korom után a saját jövedelmemből vettem, de a számla az édes anyám névre lett kiállíttatva?
2014. júl. 12. 10:06
 12/32 anonim ***** válasza:
2014. júl. 12. 10:14
Hasznos számodra ez a válasz?
 13/32 anonim ***** válasza:
Nem vagy ilyen helyzetben... Na persze...
2014. júl. 12. 10:15
Hasznos számodra ez a válasz?
 14/32 A kérdező kommentje:
egyenlőre... bár még kitudja...:/ van rá esély... :S
2014. júl. 12. 10:20
 15/32 A kérdező kommentje:
egyébként azt a kérdést nem én tettem ki hanem anyám, bár bevallom az én fiókomból lett kirakva, és mikor már lentebb erről volt kérdés azt már én írtam, de viszont nem igazán jött számomra értelmes válasz, ezért tettem ki külön is ezt a részét, és amit itt leírtatok az már sokkal hasznosabb volt, főleg a #8-as válaszadó válasza bár ő a vérszerinti gyerekre írta... csak hogy ez vonatkozik rám is? aki nem a ház tulajdonosának a vérszerinti fia?
2014. júl. 12. 10:27
 16/32 anonim ***** válasza:
Remélem nem akarjátok kinyírni az öreget.
2014. júl. 12. 10:28
Hasznos számodra ez a válasz?
 17/32 A kérdező kommentje:
miért akarnánk? de egyébként még nem biztos hogy otthagyja anyám, azt mondta ad még neki egy esélyt de ha továbbra is kötekedik, és iszik itt hagyja... de viszont ez engem meg idegesít, hogy mi lesz vagy lenne ilyenkor a holmijaimmal...:/ mert természetesen nem maradnék itt vele, mennék édes anyámmal...
2014. júl. 12. 10:34
 18/32 anonim ***** válasza:
Csak azért fordult meg a fejemben, mert tegnap anyud azt kérdezte kié lesz a ház válás esetén, ma meg már az öröklésről érdeklődtök... A személyes használati tárgyaid megmaradnak válás esetén.
2014. júl. 12. 11:04
Hasznos számodra ez a válasz?
 19/32 A kérdező kommentje:
rendben, köszönöm... mert igazából úgy vagyok vagy voltam vele, hogy ha arra kerülne a sor hogy itthagynánk és úgy vagyok vele hogy ha neki kellene adnom valami holmim inkább szétverném és vagy felgyujtanám, hogy ha az enyém nem maradhat akkor az övé se legyen... mert igazából nem egy dolgom tette tönkre már... mármint nevelőapám, például régebben számítógépem is hazavágta már... nem tudom mi volt már csak kiment és lenyomta a villanyórát kint aztán egyből fel, és hát több se kellett a számítógépemnek tönkrement és ezt két géppemmel is megcsinálta
2014. júl. 12. 11:20
 20/32 A kérdező kommentje:
mármint nem őt gyújtanám fel xD hanem amit neki kellene adnom... de egyébként amit írtál, ebbe beletartoznak a háziállatok is? mint pl macska?
2014. júl. 12. 11:21
1 2 3 4

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!