Kezdőoldal » Családi kapcsolatok » Egyéb kérdések » Szerintetek is jó ötlet a...

Szerintetek is jó ötlet a névváltoztatás ez esetben?

Figyelt kérdés

Apám gyerekkorom óta bántalmaz engem szóval és fizikailag is. Sajnos nemcsak engem, anyámat is többször.

Szeretném a vezetéknevét elhagyni és helyette édesanyámét felvenni. 20/l


2014. jún. 29. 16:43
1 2
 1/13 A kérdező kommentje:
Már nem élek otthon, de ha hazamegyek anyámhoz, minden olyan, mint volt.
2014. jún. 29. 16:43
 2/13 anonim ***** válasza:
89%
Nem egy ilyen ismerősöm van, aki ebből az okból megváltoztatta a vezetéknevét, és az édesanyjáét vette fel. Sőt, ismerek egy olyat is, aki rögtön a keresztnevét is megváltoztatta. Ha úgy érzed, neked jót tenne, hajrá!
2014. jún. 29. 16:44
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/13 anonim válasza:
89%
Igen, jó ötlet.
2014. jún. 29. 16:44
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/13 anonim ***** válasza:
35%
Még egy ok, hogy verje anyádat!
2014. jún. 29. 16:47
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/13 A kérdező kommentje:
Neki ezt nem mondanám meg. Nekem lenne fontos. Levelem már nem érkezik az otthoni címemre, hiszen már nem otthon lakom másfél éve.
2014. jún. 29. 16:49
 6/13 anonim ***** válasza:
35%
Ok az örökségből valo kitagadasra. Anyádnak se sok esze lehet, ha hagyja magat meg a gyereket verni,....
2014. jún. 29. 16:53
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/13 anonim ***** válasza:
75%
Én is ismerek több embert aki megváltoztatta a nevét hasonló okból. Manapság ezen senki nem fog meglepődni.
2014. jún. 29. 17:05
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/13 anonim ***** válasza:
50%
én is ezt tenném, ha nem lenne jó viszonyom a szüleimmel!
2014. júl. 2. 20:33
Hasznos számodra ez a válasz?
 9/13 anonim ***** válasza:

Nem, mert nem old meg semmit. A bántalmazás ellen segítséget kell - és KELL!!! - kérni, pszichiátertől és a neved nem szabad lecserélni. Ha lecseréled a vezetékneved az anyádéra, akkor azzal teljesen az anyád függvénye leszel: a vezetéknév az apai oldal (lelki) szimbóluma, ha apádat meggyűlölöd, ami a bántalmazás miatt érthető, akkor ez nem oldódik fel azzal, hogy felveszed anyádét, csak fokozódik egyéb más bajjal is.


Többek között elfedi azt a tényt, hogy anyád mennyiben bűnös a bántalmazások TŰRÉSÉBEN és abban, hogy HAGYTA, hogy téged apád bántson. Anyád egy fokkal sem különb apádnál, azt ugye tudod?


Gyermek- és ifúsági pszichiáterhez kell menni, kérj előtte a háziorvostól beutalót. És igyekezz, szedd a lábad, mert 25 év fölött már nem foglalkoznak veled, és addigra a személyiséged is olyan rigiddé lesz, hogy nem biztos, hogy lehet rajtad segíteni.


A bántalmazások nagyon súlyosan kihatnak a párkapcsolatodra - ami vagy nem lesz egyáltalán és anyád foglya maradsz örökké, vagy olyan bántalmazót keresel, mint apád volt -, a gyerekeiddel való kapcsolatodtra, és a munkahelyi kapcsolatodra. Aki gyűlöli az apját, az előbb-utóbb gyűlöli a főnökét, és gyűlöli a munkáját is és gyűlöi a férjét is.

2014. júl. 2. 21:56
Hasznos számodra ez a válasz?
 10/13 anonim ***** válasza:
Ha a kérdés már csak felmerült benned, akkor biztos, hogy jó ötlet a névváltoztatás.
2014. júl. 3. 19:19
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!