Kezdőoldal » Családi kapcsolatok » Egyéb kérdések » Hogy mondjam el a 4 éves...

Hogy mondjam el a 4 éves kislányomnak, hogy a mamája miért nem ismeri meg?

Figyelt kérdés
Anyukám 60 éves. Nem ismer meg senkit a családból, csak engem. Karácsonykor voltunk meglátogatni, jól eljátszott az unokájával. Ma ismét meglátogattuk, azt mondta a kislány előtt, hogy neki nincs unokája, és vigyük el ezt az idegesítő rinyagépet (szó szerint ezt mondta) a szobájából. Egy éve van idősek otthonában.
2010. jan. 8. 17:22
1 2
 1/19 anonim ***** válasza:
100%
Mond el,hogy beteg,és olyan a betegsége,hogy nem emlékszik dolgokra emberekre.Megérti hidd el nem olyan buták már négy évesen.
2010. jan. 8. 17:27
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/19 anonim ***** válasza:
95%
Megmondod neki, hogy a Mama beteg. Gondolom a betegség fogalmát már ismeri. Előbb utóbb meg fogja érteni. De ha ennyire rossz a helyzet, inkább ne erőltesd a találkozásokat, mert rossz "nagymama-kép" fog kialakulni a kislányban...
2010. jan. 8. 17:27
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/19 anonim ***** válasza:
95%
Szerintem mondd neki, hogy a mama ezt nem gondolta komolyan, azért mondta ezt, mert olyan betegsége van, amitől nem emlékszik az emberekre. És amúgy meg szerintem nem is kéne többet odavinni, egy ilyen kicsi gyerek ezt talán megérti ha elmagyarázzák, de kezelni a helyzetet nem tudja. Ne tegyétek ki ennek.
2010. jan. 8. 17:28
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/19 A kérdező kommentje:

A lánykám szeretné látni a mamáját. A férjem szülei már nem élnek, nekem is már csak anyukám él.

Tegnap mondta, hogy ma látogassuk meg a mamát, mert szeretne vele játszani.


Már mondtam neki, hogy beteg, és elfelejt dolgokat. Elkezdett pityeregni. Sajnálom szegényt, hogy 1 mamája van, és ő sem foglalkozik vele. :(

2010. jan. 8. 17:31
 5/19 anonim ***** válasza:
15%
Azzal, hogy idősek otthonába tetted, csak rosszabbítottál a helyzeten. Ha eleve betegen került oda, akkor ott nem számíthat segítségre, nincs akivel beszélgessen éppen akkor amikor kedve tartja, vagy hogy kibeszélje magából a gondokat. Az ,hogy fél órára meglátogatjátok hetenként, ne csodálkozz ezeken a dolgokon.
2010. jan. 8. 17:50
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/19 anonim ***** válasza:
83%
szerintem mellőzd a látogatást, ha ilyen állapotban van. magyarázd meg a gyerkőcnek, hogy annyira beteg a mama, hogy nem lehet vele játszani.
2010. jan. 8. 18:03
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/19 anonim ***** válasza:
96%
Akkor talán jobb, ha nem azt a szót mondod, hogy beteg, mert lehet, hogy a kislányodnak az a szó ijesztő, fél, hogy a mamával valami rossz fog történni. Csak annyit mondj neki, hogy nagyon feledékeny. Nem kell megmagyarázni neki többet szerintem. Minél többet mondasz, talán annál jobban elkeseredik a kislány.
2010. jan. 8. 18:08
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/19 anonim ***** válasza:
100%
Az anyukád azért nem foglakozik vele, mert nem képes rá. Ha látja rajtad a kislányod, hogy Te érted, hogy mi a helyzet, akkor ő is érteni fogja.
2010. jan. 8. 18:11
Hasznos számodra ez a válasz?
 9/19 anonim ***** válasza:
100%
Sajnálom hogy ilyen állapotban van az Anyukád.Tapasztalatból tudom hogy az ilyen pici gyerek még egy ilyen beteg emberhez is nagyon tud ragaszkodni. Valóban meg kell neki mondani hogy a Mama beteg és nem azért mond ilyesmit mert rossz.Megérti sokkal inkább mint azt hogy miért nem találkozhat vele.Mindenesetre neked kell eldöntened , ezt csak Te tudhatod hogy mit tartasz helyesnek.Nagyon függ azért ez a dolog a Mama állapotától.
2010. jan. 8. 18:56
Hasznos számodra ez a válasz?
 10/19 A kérdező kommentje:

18:08!

Nem én tettem be anyukámat, ő mondta, hogy már nem bírja ellátni magát. Nem akarta, hogy az ő lakását, meg a miénket is eladjuk, vegyünk egy nagyobbat, és összeköltözzünk. Azt mondta nem szeretne a terhünkre lenni.

Ő akart idősek otthonába menni. Karácsonykor még semmi ilyen baja nem volt. Azért nem érti a lánykám, mi törtét. Múltkor még ölelgette, szeretgette, ma nem ismerte meg. Telefonon minden nap beszélünk/beszéltünk.

2010. jan. 8. 19:03
1 2

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!