Kezdőoldal » Családi kapcsolatok » Egyéb kérdések » Ha így viszonyulok a párom...

Ha így viszonyulok a párom gyerekéhez, akkor ne vállaljak sajátot, mert rossz anya leszek?

Figyelt kérdés

Van egy ötéves kislánya. Igazából nincs vele különösebb gond, és szeretem is a kiscsajt. :)

De attól már megőrülök, hogy naponta 50szer kérdezi meg valami totál egyértelmű dologról, hogy "de miért".

Például olyanokat, hogy miért zöld a fű. Akkor erre kap valami elfogadható választ, és visszakérdez, hogy "hogyhogy?".

Egy ideig bírom, és szépen, türelmesen válaszolgatok neki. De amikor már sokadszor jön elő hasonló hülye kérdéssel, akkor nagyon vissza kell fognom magam, hogy ne ingerülten reagáljak. Mire este ágyba dugjuk, teljesen lefáradok agyilag.


Ez azt jelenti, hogy éretlen vagyok az anyaságra? Nagyon szeretnénk közös gyereket, de emiatt most teljesen elbizonytalanodtam.



2014. júl. 17. 16:01
1 2
 1/14 anonim ***** válasza:
93%
Gyerekkori dolog. Így ismeri meg a világot. Tessék türelmesnek lenni! Vedd anyasági gyakorlásnak. :)
2014. júl. 17. 16:04
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/14 anonim ***** válasza:
94%
szerintem ettől még nem lennél rossz anya, néha az anyákat is, minket is le tud fárasztani a kérdezgetéssel a gyerekünk, de ők még csak így tanulnak, hogy kérdezek, neked hülye kérdés, neki meg új infó mert nem tudja, próbálj picit türelmes lenni, de ettől még nem lennél rossz anya :)
2014. júl. 17. 16:05
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/14 anonim ***** válasza:
94%
Dehogy jelenti, hogy éretlen vagy. Türelmesnek kell lenned, itt az alkalom a gyakorlásra, teljesen természetes, hogy ez idegesít, de hidd el, minden kisgyerek kinövi.
2014. júl. 17. 16:06
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/14 anonim ***** válasza:
91%

Saját gyerekünkhöz több türelmünk van.

Másé engem is idegesít (néha), de az enyémet aranyosnak találom olyan dolgokért, ami más gyerek viselkedésében esetleg zavar.

Ez nem azt jelenti, hogy nem vagy érett az anyaságra.

Na, jó, ha 16 éves vagy, akkor igen.

2014. júl. 17. 16:06
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/14 anonim ***** válasza:
97%
Lehet, hogy nem is a válaszra kíváncsi, hanem arra, hogy meddig bírod :D
2014. júl. 17. 16:07
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/14 anonim ***** válasza:
95%
Attol, hogy fáradékony az agyad:-)))), lehetsz jo anya. Komolyan: Még nem jöttél rá hogyankell nála válaszolni? Gyakran nem az ismereteit kivánja böviteni hanem beszélgetésre, társaságra vágyik. Ha lefoglalod mással nem lesz olyan sok "hülye" kérdése.
2014. júl. 17. 16:11
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/14 anonim ***** válasza:
93%
Kb én is ebbe a korba folyamatosan megkérdeztem, hogy miért? Kíváncsi voltam az egész világra, hozzám is birka türelem kellett :) majd talán 1-2 év után elhagytam ezt a kérdést.
2014. júl. 17. 16:16
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/14 anonim ***** válasza:
93%
Engem a saját fiam is lefáraszt, néha alig várom, hogy az apjának passzoljam. Nem leszel rossz anya.
2014. júl. 17. 16:16
Hasznos számodra ez a válasz?
 9/14 anonim ***** válasza:
91%
Ettől még lehetsz jó anya, nem kell elvetni az ötletet.
2014. júl. 17. 16:17
Hasznos számodra ez a válasz?
 10/14 anonim ***** válasza:
88%
az én 4 évesem is mindenre azt kérdezi, hogy miért???? állandóan!!! és néha már én is nehez birom és sajnos néha megmondom neki, hogy , dragam nem tudom, szerinted miért? szerintem azért saját gyereknél minden másképp van, zsigerből. NYugi, ezmár a könnyü korszak! :) a gyerekek ilyenek, legalabbis az enyém is, estére agyilag zokni vagyok, csak nézek meredten . nem egyszerü egy gyerekkel...
2014. júl. 17. 16:19
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!