Kezdőoldal » Családi kapcsolatok » Egyéb kérdések » Miért érzem azt, hogy egy...

Miért érzem azt, hogy egy komoly családi botrány (rossz esetben válás) fog ebből kialakulni?

Figyelt kérdés

Jelenleg (sőt talán már egy ideje) inkább csak szőnyegalásöprés van, több dologról is, bár én csak mostanában tudok meg dolgokat a múltról.


Anya és apa teljesen másképp látják a világot, ráadásul az anyai nagymamám (az egyetlen aki még él) is eléggé ravasz és hazug, de leginkább királynőként kezelteti magát. Nem foglalkozik senki mással, esetleg a pénzt próbálja meg kikunyerálni.

Apa átlát rajta, de anya nem, aztán amit ezen képesek vitázni...

Meg azon, hogy az az állítás nagyi részéről, miután megszülettem, hogy "Ez a gyerek (én) nem az igazi" arra a tényre hogy én az unokája vagyok-e neki vicc volt-e vagy komoly. A részletekbe nem mennék bele, bár tény, hogy apát mindig elég idegenként kezelték.


Sosem házasodtak össze (pénzhiány miatt, apa szülei szegények voltak, anya szülei meg egy fillérrel sem segítették őt pedig pénz lett volna, csak apát nem szerették sose), mert akkor arra nem lett volna pénz, hogy gyereket (engem) vállaljanak.


Nem tudom (apa sem) hogy mi folyik a háttérben, de anya állandóan "Semmi" "Hagyjuk" "Nem fontos" meg ilyen jelzőket halljuk anyától, pedig látszik rajta, hogy baja van. Nem lehet vele beszélni, ő kapja föl a vizet, ha nem kopik le róla vki egyből, vagy ha én is ugyanezt válaszolom neki.


Az egészbe bele vagyok zavarodva és igazából attól félek, hogy az egészből én jövök majd ki rosszul, mert foglalkoznak ők velem, viszont arra nem gondolnak, hogy nekik csak én lehetek a jövő. És elsősorban nem is apa miatt aggódok...

15/F



2013. máj. 29. 15:27
 1/5 anonim ***** válasza:
Szerintem anyukád két tűz között van. A nagyi biztos keveri a háttérben a lapokat. Anyukád valamilyen szinten biztos látja ezt, csak most ő a villámhárító. Biztos, hogy véd benneteket, de a nagyi meg az ő édesanyja, és biztos nehéz beismernie, hogy milyen ember is ő valójában. Valami biztos van a háttérben, amit anyud nem akar elmondani, gondolom kímélni akar benneteket. Ha minden rendben lenne, akkor nem kapná fel a vizet. Sajnos ez nem fog magától megoldódni, a nagyi pedig nem fog változni már ennyi idősen.
2013. máj. 29. 15:34
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/5 anonim válasza:
Hogy érted hogy nekik csak te lehetsz a jövő?
2013. máj. 29. 15:36
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/5 A kérdező kommentje:

Én vagyok az ő fiuk, és ez már nem fog változni.

Anya viszont nem érti, hogy ha (helyettem) az anyját "választja" (két tűz között én nem állok egyik oldalra sem - még ha ő ezt is akarja - mert akkor meg apa nem lenne az életemben), akkor azzal leír minket, hogy a családja nem is olyan fontos.


Privát vélemény: amennyire nagyi támogatta őt az életben, kb annyit érdemelne vissza (magyarul semmit) és lehet h most is az a célja h tönkretegye a családunkat, és engem (nem engem akar, hanem apát, a vejét de engem fog).


Anya mindent föláldoz érte, de nem lehet meggyőzni arról, hogy családon belül ha kell az anyjával szemben álljon ki értünk.


Emiatt aggódok, ha az bekövetkezik, akkor nem tudom mi lesz velem (jelenleg még "mi lesz velünk" formában kérdezem és teljesen másra utalva, mert még vannak szüleim, akikre számíthatok)

2013. máj. 29. 17:07
 4/5 anonim ***** válasza:
Írj neki egy levelet, mármint anyukádnak. Ha szóban pbálsz beszélni vele, akkor elküldhet, de a levelet, ha elkezdi olvasni, van esély rá, hogy befejezi az olvasást. És oda szépen mindent leírsz, ami a lelkedet nyomja - azt is beleírhatod, hogy úgy érzed, ha nem a ti oldalatokra áll, akkor leír titeket.
2013. máj. 29. 17:20
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/5 eta8007 ***** válasza:

Jól látom 15 éves vagy? Ha így van már nem vagy kicsi gyerek: Anyukádnak is meg kell ezt értenie, a család élete, sorsa rád is épp annyira tartozik, mint rájuk és megérted amit mondanak( illetve nem akarnak mondani). Sajnos az én Nagyim is ilyen volt, muszály a befolyását elnyomni, mert tényle tönkre megy az életetek, az Édesapám addig próbált helytállni a lehetetlen elvárásoknak míg belehalt és két árva tini maradt utána.


Beszélj Anyáddal és Apáddal is, lehetőleg együtt és ha megint előjön a "hagyjuk" akkor ne félj határozottan reagálni: Nem, nincs hagyjuk, igenis beszélnünk kell!!!

2013. máj. 29. 19:28
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!