Kezdőoldal » Családi kapcsolatok » Egyéb kérdések » Hogy élhetnék békében anyámmal?

Hogy élhetnék békében anyámmal?

Figyelt kérdés
22 éves egyetemista lány vagyok, kívülről a családom idilli. Apukám nagyon rendes eltart minket próbál nekünk mindent megadni. Édesanyámmal viszont lehetetlen békében szeretetben élni, kiskorom óta szitkozódik velem, úgy nőttem fel hogy gyerekkorom óta naponta ordibált velem különböző jelzőkkel illetett, viszont most ez a dolog kezd nagyon elfajulni, tudom én sem vagyok tökéletes.Ha rossz kedve van rajtam vezeti le elvárja hogy gondolatolvasó legyek. Ha valami nem úgy van ahogy ő tervezi akkor órákon keresztül szitkozódik jön utánam és mondja mondja mondja. A tetűtől kezdve a k*rváig már minden voltam. Mikor próbálom vele megbeszélni ezeket a dolgokat hogy mindenre hajlandó vagyok pár kedves szóért cserébe akkor jön azzal hogy hálátlan vagyok és az egész kezdődik előlről. Nem tudom mit tehetnék a suli miatt sajnos nem tudok anyagilag függetlenné válni, párom szintén egyetemista szóval a teljes függetlenség sajnos nem megoldható. Párommal is rosszul jön ki az anyám mindig azt kiabálja nekem hogy te a tetű meg a senkiházi barátod. Nem tudom mi lenne a megoldás. Apu is látja ezeket a dolgokat de sajnos nem tud semmit tenni ellene, és anyu hihetetlen módon tudja őt manipulálni ellenem.

2014. jan. 27. 09:32
 1/8 anonim ***** válasza:
80%

Hagyod magad, ez a te nagy bűnöd.

Állj ki ellene és feleselj vissza olyanokat hogy csak vörösödjön a feje, meg ne kapjon szavakat.


Az én anyám is ilyen. Azthiszi Ő a valaki, közben a család többi tagjához képest alig tesz le valamit az asztalra, de mindenkinek kikell őt szolgálnia, mert Ő a nő (3 fiúgyereke van és apu) és őt senki sem érti meg, és mert akkora nagy teher volt minket felnevelnie és legyünk hálásak.


Tehát a családi köteléket egyfajta rabszolgaláncként használja fel.


Az az igazság hogy apám is megveti ezért és mikor kiálltam magamért, eleinte vonakodva de egyre határozottabban kezdett velem egyetérteni. A helyzet tovább mérgesedett, de sokkal nagyobb életterem van azóta.

2014. jan. 27. 09:37
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/8 anonim ***** válasza:
Marpedig az anyagi fuggetlenseg az egyetlen ut. Keressetek valami munkat az egyetem mellett amibol kijon egy alberlet, vagy keress magadnak mas part.
2014. jan. 27. 10:29
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/8 anonim ***** válasza:
100%
Alighanem téged okol az elveszte(-gete)tt fiatalságáért. Nem egyedi eset, s nem is igen tudsz tenni ellene, amíg el nem határolódsz teljesen.
2014. jan. 28. 12:52
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/8 anonim ***** válasza:

Ha 22 éves vagy, akkor már nincs sok hátra az egyetemből, utána pedig nagyon messzire költözni....

Az ilyen szülőtől meg kell szabadulni minél előbb, és a távolság a legjobb, hogy ne tudjon utolérni, meglátogatni és folytatja a terrorját...

2014. jan. 30. 01:44
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/8 anonim válasza:

Na,hát sajnálom először is, az én anyám se különb, amikor kisebb voltam nagyon sokszor meg is vert,még gyakran előfordul. Én már azon is gondolkodtam,hogy iskola után megpróbálok valami kiutat keresni, aztán főiskolát, az lenne a legjobb,dehát elengedni meg nem akarna engem...

17/L

2014. márc. 10. 20:04
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/8 anonim ***** válasza:
54%

El kell költözni otthonról, tartásdíjat kérni. Jár, nappalin az első diplomáig.

És nem hálás lenni, hogy megszült, mert nem kérted.

63/N

2014. márc. 21. 15:04
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/8 Girgoy ***** válasza:
Azért az elköltözés nem annyi, mint hogy bedobok egy kávét, addig is ki kell valahogy bírni. Nézd, Kérdező, ha gyerekkorod óta ez megy, akkor ez most nem fog hipp-hopp megoldódni, de ennyi idősen valóban el kell kezdeni szerintem is önállósodni. Megfelelő lépéseket tenni annak érdekében, hoyg valamilyen beételből közösen fenn tudjatok tartani egy albérletet (esetleg valami rokonnal együtt?) Édeanyádat meg egyszerűen ugyanezzel a nagyobb változással szembesítsd, ha veszekszik: ne aggódj, anya, már nem fogok sokáig veletek élni. Ha ez ilyen régóta megy, csak valami nagyobb változás mozdíthatja el, és az a tudat, hogy a gyereke már nem fog sokáig velük élni, már rendelkezik ilyen potenciállal. De azért érdemes emellett azt is megvizsgálni, hogy ez vajon csak édesanyád hibája-e vagy Te is sáros vagy-e a kialakult kapcsolatért. Nem feltétlenül haragban kell elválnotok.
2014. márc. 21. 15:17
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/8 anonim ***** válasza:
Anyád boldogtalan, rosszul érzi magát a családjában, a házasságában, plusz kulturálatlan, azért ilyen tahó módon fejezi ki magát. Te már beletörtél a megaláztatásba, a szolgája lettél, vagyis kiszolgálod, passzívan, magadat hagyva, a pszichés durvaságra való igényét. Halálig ilyen lesz, kár, hogy a továbbtanulásodat rá támaszkodva oldod meg, és nem elköltözve, munka mellett. Az a bizonyos barátod pedig az ivarszervén túl nincs ezek szerint hasznodra, semmilyen támogatást sem nyújt, persze ha te nem kívánsz változtatni a helyzeteden, ő miért is tenné.
2021. jan. 15. 10:37
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!