Kezdőoldal » Családi kapcsolatok » Egyéb kérdések » Kedves nők/férfiak, akik...

Kedves nők/férfiak, akik alkoholisták mellett "éltek". Miért csak az alkoholista társatokat hibáztatjátok?

Figyelt kérdés

2014. júl. 19. 12:22
1 2
 1/13 anonim ***** válasza:
97%

Az is hibás, aki a piába, és a részegségbe menekül a problémái elöl, és az is, aki együtt él egy ilyen emberrel....


Így jó?

2014. júl. 19. 12:32
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/13 anonim ***** válasza:
83%

én miért tehetek arról hogy iszik a társam?

ő a függő

2014. júl. 19. 12:48
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/13 anonim ***** válasza:
85%
Mert akkor ki a hibás ha nem az aki el piálja az életét?
2014. júl. 19. 12:50
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/13 anonim ***** válasza:
51%

Mindketten hibásak, olvass utána az "alkoholista játszmák" néven nevezett témának, ERic Berne "Emberi játszmák" könyvében is le van írva meg még sok helyen is, keresővel keress rá.

Természetesen lehet olyan élethelyzet, amikor az aki az alkoholistával él, nem tud hova menekülni, szóval ez eléggé bonyolult kérdés.

2014. júl. 19. 12:54
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/13 A kérdező kommentje:
A 4-es válaszolónál a pont!
2014. júl. 19. 13:10
 6/13 A kérdező kommentje:
Kedves 2-es igen a társad alkoholfüggő, de aki vele él az valószínűleg társfüggő ... és lesz gondja gazdagon, ha nem kezelteti magát ő is.
2014. júl. 19. 13:12
 7/13 anonim ***** válasza:
82%
Hivatalosan az én párom is alkoholista, mert minden nap megissza a söreit. Azért élek vele, mert szeretem és rohadtul nem zavar, hogy sörözik, mert nem részeg, nem agresszív, foglalkozik a gyerekekkel, dolgozik, jól keres, normálisan, boldogan élünk. Mit is csinálok rosszul?
2014. júl. 19. 14:37
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/13 anonim ***** válasza:
100%
nem minden alkoholista "hót" hülye ez is igaz.
2014. júl. 19. 14:40
Hasznos számodra ez a válasz?
 9/13 anonim ***** válasza:
73%
Nálunk anyuval van a gond és nem tudok mit tenni. Nagyon sok mindennel próbálkoztunk már de már dugdossa a piát és már szólni sem merek miatta mert gusztustalanul beszél velem aztán kitesz az utcára( nem először fordul elő) . Én szarnék is a fejére ennyi próbálkozás után de a gyerekével szinte csak én foglalkozom. Miatta maradok még mellette. Már van hogy inkább elküldöm hogy ne itthon igyon és essen nekünk . Akkor kb. Az a társaság ment meg akivel iszik. Ezt rengeteg dolgotól függ. Sajnos. De mindenképpen a hibás az aki a saját életét teszi tönkre az alkohollal. Ezért mást nem lehet hibáztatni.
2014. júl. 19. 14:58
Hasznos számodra ez a válasz?
 10/13 anonim ***** válasza:
85%
Mindenki a saját sorsáért felelős. Helyetted nem tud meggyógyulni a párod, azt neked kell. És neked is kell utána járnod, meg dokihoz menned, nem a párodnak. Ő csak melletted van. De valószínű, társfüggő, mert egészséges lelkületű ember nem áldozza fel az életét egy alkoholista mellett.
2014. júl. 19. 22:00
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!