Kezdőoldal » Családi kapcsolatok » Egyéb kérdések » Miért ijesztgetik azzal a...

Miért ijesztgetik azzal a rokonok, barátok a külföldre készülő embereket, hogy indulásképp milliós kiadásaik lesznek?

Figyelt kérdés

Nagyon sok olyan esetbe futottam bele- itt is-, amikor látatlanba dobálóznak milliós kiadásokkal egyesek úgy, hogy saját tapasztalatuk éppen nincsen, de hát biza a külföldre való költözés az hű de drága.

Ezek az emberek komolyan gondolják, hogy ennyien választanák a külföldi munkát, ha otthon milliókat tudnának spórolni arra, hogy kiköltözzenek?

Sok esetben maguk a rokonok a visszatartó erő, hogy jaj, az nagyon drága mulatság, sok pénzbe kerül kimenni dolgozni, nem éri meg. És komolyan gondolják, nem a szeretet és a féltés beszél belőlük, hanem tényként kezelik, hogy ez ennyibe kerül.


Akinek nem volt tapasztalata (nem dolgozott se ő, se olyan rokon, vagy ismerős külföldön, akitől nagyjából megtudták, mennyiből lehet kivitelezni) még ezzel kapcsolatban, leírnátok, hogy szerintetek mennyiből lehet ésszerűen kiköltözni egy vagy két embernek külföldre?



2014. júl. 23. 01:15
1 2
 1/18 anonim ***** válasza:
100%

Nekem mondjuk van tapasztalatom, mert én is kiköltöztem, Ha nem is milliós, de nagy összegekről beszélhetünk.

Aki többedmagával egy szobát bérel, talál valami szalagmunkás, takarító, felszolgáló, árufeltöltő munkát akár egy-két hónapon belül, annak nem milliókról beszélünk.

De ha már lakást akartok bérelni, akkor ki kell csengetni 1-3 havi bérleti díjat, kauciót, ügyintézés, telefonkártya, net, stb... Álláskereséshez utazni kell, szóval ha nem azonnal munka vár, akkor igenis kell egy nagyobb összeg az elinduláshoz.

2014. júl. 23. 01:25
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/18 anonim ***** válasza:
100%

Attól függ, hova. EU-n kívülre vízumot kell igényelni és csak a vízumelbírálás díja meg a szükséges dolgok beszerzése hozz többszázezer Ft.

A vízumot pedig anyagi helyzet alapján bírálják el, én ausztrál ügynökségnek ügyintéztem, és tényleg kellett pár millió. Arról nem is beszélve, hogy CSAK dolgozni szinte egyáltalán ki se lehet menni, csak tanulni, és úgy, mellette, mellékállásban dolgozni. És ott, több év alatt felépíteni, hogy kint lehessen maradni a tanulóévek után dolgozni, esetleg letelepedni. Ezért kell az indulótőke, fejenként kb. 3 millió.

2014. júl. 23. 01:28
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/18 anonim ***** válasza:
100%
*hozz = hozzá
2014. júl. 23. 01:29
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/18 A kérdező kommentje:
Igaz is, kihagytam a lényeges részt. EU-n belülről beszélünk. Ausztráliába tudom, hogy például nagyon drága, és azt már jobban elhiszem, hogy üti a milliós határt. De mondjuk Németország, vagy Anglia...
2014. júl. 23. 01:30
 5/18 A kérdező kommentje:
EU: Európa rövidítése nálam. Azt hiszem ideje aludni mennem. :D
2014. júl. 23. 01:31
 6/18 anonim ***** válasza:
100%
De például Ceylonban egyhavi itteni közalkalmazotti fizetésből megélsz 3 hónapig király módjára munka nélkül, teljes kiszolgálással.:) Csak a repjegy drága ugye.:)
2014. júl. 23. 01:31
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/18 anonim ***** válasza:
100%

Németországban 450 eurós (olcsónak számító) lakáshoz 2.000 províziót és kauciót kellett letenni.


Bútorozott albérletek ritkák nagyon, tehát a bútorok árát is nyugodtan beleszámolhatod. Ha szerencséd van, akkor a konyhabútor és a fürdőszobabútor fix, olyanról viszont még nem hallottam, ahol a többi is bent lett volna.


Azt nem írom le mennyi ment el a bútorozásra, de nem két fillér.


Ezenkívül csak a képzettségeim Offi-s fordíttatására költöttem 200 euró körüli összeget.

2014. júl. 23. 01:51
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/18 anonim ***** válasza:
74%

Anglia se lesz nagyon olcsó. Mik a tervek?

Szobát béreltek sokadmagatokkal? Azt olcsóbban is megúszhatjátok.

Normális kis lakást? Na az nem lesz egyszerű menet.


[link]


"Az első lehetőség, hogy ügynökségekhez fordulunk, de ők nem nagyon fognak nekünk segíteni referencia nélkül. Referencia lehet 6 hónapos angliai munkaviszony, vagy korábbi bérlői referencia, esetleg egy régebben itt élő személy személyes garanciája, egyéni vállalkozóként volt ahol 3 éves itt élést és vállalkozói igazolást kértek. Sajnos ezek közül a frissen érkezett honfitársak egyiket sem tudják produkálni."



[link]


"A magánszemélyektől bérelt ingatlanok átlagosan egy picit olcsóbbak, mivel nem tartalmaznak ügynökségi és egyéb adminisztrációs díjakat. Rendszerint a privát "landlord-ok" nem kérnek olyan sok és teljeskörű referenciát, kereseti igazolást stb. mint az ügynökségek, de ugyanakkor a bérlet különös körültekintést igényel, mivel ezek általában nincsenek bejegyezve, nincsenek állami garanciák, például a foglaló (deposit) esetében.


Sajnos elég gyakran előfordul hogy valamilyen jellegű visszaélés forog fent, például a kiadott lakás nem a kiadó tulajdona, és egy szép napon megjelenik az igazi tulajdonos mint ahogy ez megtörtént jelen sorok írójával is, kezdő "angliai magyar" korában"


"A holding deposit beleszámít a tényleges deposit összegébe ami általában 4 vagy 6 heti lakbérrel egyenlő, plusz az első havi lakbér előre. Összesen tehát 8 vagy 10 heti lakbért kell majd letenned egy összegben, mínusz a foglaló (holding deposit)."


"Összességében lakást bérelni Angliában költséges és igen összetett feladat."


[link]

"Milyen dokumentumok kellenek egy angliai ingatlan kibérléséhez?


Proof of ID - személyi igazolvány vagy útlevél, esetleg angol jogosítvány

Character reference - 1 vagy 2 magánszemély (de nem családtag) által kiállított referencialevél.

Previous landlord's reference - előző főbérlőtől referencialevél

Employer's reference - munkáltatói referencia

Financial checks - pénzügyi ellenőrzés - banki referencia vagy 6 havi bankszámlakivonat

Garantors - esetlegesen a főbérlő vagy ügynökség kérhet kezest vagy kezeseket is. A kezes az a személy, aki fizeti a bérleti díjat abban az esetben, ha a bérlő nem képes arra.



Mennyibe kerül egy lakás vagy egy ház kibérlése?


Bérleti szerződés aláírásakor fizetendő 1 havi bérleti díj és 1 hónap vagy 6 hét depozit

Egyes ügynökségek kérhetnek egyéb díjakat, mint például adminisztációs díjat, stb.

"

2014. júl. 23. 02:01
Hasznos számodra ez a válasz?
 9/18 anonim ***** válasza:
83%

Szóval számolj repjegyeket, (ha sok cuccot vinnétek akkor a fapados legolcsóbb kilőve, vagy ki kell szállíttatni fuvarozóval. Azért nem egy hétre mentek, hogy egy kisbőrönd elég legyen.


Aztán lakásra letenni a depositot, bérleti díjat. Tegyük fel, hogy nagyon ügyes vagy, és 3-4 hét alatt találsz olyan munkát hogy kezdhetsz is, közben ügyintézel, bankszámlát nyitottál. Persze addig utaztál, ettél. Munkába állsz, mire megkapod az első fizetésed, addigra két hónapig enni kellett, utazni, munkába járni, lakhatást fizetni... Simán kijön az egy milka, és akkor még nem is éltél nagy lábon.

2014. júl. 23. 02:10
Hasznos számodra ez a válasz?
 10/18 anonim ***** válasza:
100%
Én csak a barátnőim példáját látom, mindkettő hazajöhetett volna, ha az elején nem küldenek nekik pénzt, pedig nem üres zsebbel mentek ki. Most már jól élnek, de az eleje nagyon nehéz volt.
2014. júl. 23. 07:01
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!