Kezdőoldal » Családi kapcsolatok » Egyéb kérdések » Miért ijesztgetik azzal a...

Miért ijesztgetik azzal a rokonok, barátok a külföldre készülő embereket, hogy indulásképp milliós kiadásaik lesznek?

Figyelt kérdés

Nagyon sok olyan esetbe futottam bele- itt is-, amikor látatlanba dobálóznak milliós kiadásokkal egyesek úgy, hogy saját tapasztalatuk éppen nincsen, de hát biza a külföldre való költözés az hű de drága.

Ezek az emberek komolyan gondolják, hogy ennyien választanák a külföldi munkát, ha otthon milliókat tudnának spórolni arra, hogy kiköltözzenek?

Sok esetben maguk a rokonok a visszatartó erő, hogy jaj, az nagyon drága mulatság, sok pénzbe kerül kimenni dolgozni, nem éri meg. És komolyan gondolják, nem a szeretet és a féltés beszél belőlük, hanem tényként kezelik, hogy ez ennyibe kerül.


Akinek nem volt tapasztalata (nem dolgozott se ő, se olyan rokon, vagy ismerős külföldön, akitől nagyjából megtudták, mennyiből lehet kivitelezni) még ezzel kapcsolatban, leírnátok, hogy szerintetek mennyiből lehet ésszerűen kiköltözni egy vagy két embernek külföldre?



2014. júl. 23. 01:15
1 2
 11/18 anonim ***** válasza:
80%
Ez nem ijesztgetés. Lakásbérletre, utazásra, es tegyük fel 2 hónap, mire talál állást, simán elmegy ennyi. Barátnőmnek férje ment először ki, ismerősnél lakott, vitt ki kb 1 milliót. A 3. Hónapban a barátnőmnek el kellett adnia, amit csak tudott, hogy pénzt tudjon küldeni, mert elfogyott. Kell kezdőtőke.
2014. júl. 23. 07:58
Hasznos számodra ez a válasz?
 12/18 anonim ***** válasza:
100%

Mi EU-n kívülre mentünk, 4 repjegy 500ezer kapásból, mert két gyerekünk van, aztán lakbér kéthavi kaucióval 400ezer és ugye enni is kellett addig, amíg megkapja a férjem az első fizetését, úgyhogy egy millió bőven kellett úgy, hogy fix rendezett munkára jöttünk és azonnal kezdett a férjem. Szerencse, hogy az Egyptairnél fejenként 2 nagy bőröndöt lehetett hozni, úgyhogy a költözködés meg volt oldva, szóval a pénz, amit a konténeres költözködésre kaptunk a cégtől elég volt a kezdeti kiadásokra.


Lehet minimális pénzből is EU-n belül, ha pl vannak már kint ismerőseid és megelégszel egy társbérlettel. De a repjegy és a lakbér, kaja, míg nem kapsz munkát, fizetést bele kerül alsó hangon százezerbe (rokon lány Skóciába ment nemrégen, de őt is várta már munka).


Nagyon kevés pénzzel szerintem felelőtlenség elindulni, mert akármi történhet.

2014. júl. 23. 09:12
Hasznos számodra ez a válasz?
 13/18 anonim ***** válasza:
100%

Nagyon sokat számít, hogy hogy mész ki. Sokaktól hallottam, hogy kimentek valahova, béreltek lakást, aztán nekiálltak az önéletrajzukkal házalni. Úgy biztos, hogy drága.

De ismerek olyat is, aki úgy ment ki, hogy itthonról pályázott, skype-on interjúztatták, és csak a munkakezdésre ment ki. Persze amelyik munkaadó ilyen rugalmas, az a lakhatás intézésében is segített. Így már nem kell olyan nagy indulótőke.

2014. júl. 23. 09:32
Hasznos számodra ez a válasz?
 14/18 anonim ***** válasza:
100%

Én északra szeretnék majd menni,eleve drága országba.

Nekem azt tanácsolták,hogy minimum legyen 1 millióm a kezdetre.

2014. júl. 23. 11:26
Hasznos számodra ez a válasz?
 15/18 anonim ***** válasza:
Ahogy olvasom, nem ijesztgetik.
2014. júl. 23. 11:48
Hasznos számodra ez a válasz?
 16/18 A kérdező kommentje:
Köszönöm szépen a válaszokat, mindenkinek ment a zöld.
2014. júl. 23. 12:31
 17/18 anonim ***** válasza:
88%

Hát ez nagyon nem ijesztgetés. Hanem ez a fekete-fehér igazság. Ahhoz, hogy biztonságban élj.

Nyilvánvalóan autóstoppal, a legrosszabb környéken, alkalmi munkákból, ellehet csövezni már 50.000 Ft kezdőtőkével. De ki akar ilyet?

Minimum pénz kell ahhoz, hogy megvedd a repjegyet, ki tudj fizetni 3 havi bérleti díjat, meglegyen a mindennapi minimum kajára, tisztálkodásra, legyen pénz utazásra (állás interjú), illetve legyen pénzed repülőjegyre, ha minden kötél szakad. Tudnék írni pontos összegeket, a minimum és az elfogadható középkategóriában. De el kell mondjam fél millió alatt elindulni nem éri meg, még Ausztriába se.

Nyilván vannak olyan opciók, pl Ausztriába, hogy hotelbe mész dolgozni, és biztosítanak szállást napi 3x-i étkezést. Ahhoz nem kellenek súlyos pénzek. De ez hány embernek jön össze??

2014. júl. 23. 13:30
Hasznos számodra ez a válasz?
 18/18 anonim ***** válasza:
90%

Ez attól is függ, hová tervezel menni. Nekem sikerült 90 ezer forinttal a zsebemben.Én ausztriába jöttem, szezonmunkára. Itt kaptam ingyen szállást, plusz napi háromszori étkezést. Kiadásom nem volt, max tusfurdo, fogkrém, mososzer, ilyesmi. Esetleg egy-egy buli. Ketfös szobákban helyeztek el, közös fürdő stb. mint egy koli .:-)

5 hónapot voltam, 6000 eurót kerestem, ebből 5700-at megspóroltam. Ebből költöztem végül 'normálisan" ki. Ez elég volt egy lakást kivenni (2000 eurót kellett letennem), bútorokat beszereznem ( eleinte mindent használtan vettem). Igy maradt vésztartalékom is. Ez 4 éve volt. Azóta minden rendeződött, jól élek.

Igaz, nekem a szezonmunka biztos volt, telefonos interjú alapján vettek fel, mert már akkor felsőfokú nyelvvizsgám volt. Ez kellett hozzá. (mellesleg egy hotel konyhajan dolgoztam diplomásként, de ez van, kellett a kezdő tőke.) 24 évesen jöttem, egyetem után rögtön, így nem volt sporolt pénzem.

2014. júl. 23. 20:18
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!