Kezdőoldal » Családi kapcsolatok » Egyéb kérdések » Mit csináljak, hogy rendeződjö...

Mit csináljak, hogy rendeződjön a helyzet? Anyám férjének a gyerekei állandóan nálunk vannak és mindent szétszednek, összekoszolnak, tönkretesznek.

Figyelt kérdés

Már 2 éve házasok, de a férje csak egy hónapja költözött ide (az albérlete megszűnt). Amikor megbeszéltük, hogy beköltözik, elfelejtették megemlíteni, hogy a három gyermeke (8,9 és 12 évesek) szinte folyamatosan itt lesz. Én ezt egyre nehezebben bírom cérnával. Elismerem, hogy az én tűrőképességem is csökkent, hamarosan megszületik a harmadik babánk és nem elég, hogy 2 gyerkőccel egyedül kell ezt az időszakot átvészelnem, most még "kaptam" hármat. A párom szeptember végéig még külföldön lesz, utána már lesz segítségem, de attól tartok én addig bedilizek.

Mikor anyámnak vagy a férjének megemlítem, hogy csináljanak valamit, megkapom, hogy csak elevenek, majd megtudom, hogy milyenek a gyerekek, ha a mieink is megnőnek, stb stb.

Szívem szerint, amíg kicsit nem viselkednek rendesebben én be se engedném őket, de ezt nem tehetem meg, mert nem tilthatom el őket az apjuktól, aki pedig már hivatalosan is itt lakik.


2014. júl. 26. 08:14
1 2
 1/14 anonim ***** válasza:
62%
Az nem gond, hogy anyád nyakára szülöd a 3. gyereked?
2014. júl. 26. 08:15
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/14 A kérdező kommentje:
Nem anyámék nyakára szülöm őket.
2014. júl. 26. 08:17
 3/14 anonim ***** válasza:
84%

Akkor ezek szerint a lakás anyukád, hiszen ellenkező esetben neked kellett volna aláírnod a lakcímbejelentőjét.


Ha más lakásában élsz, akkor nem a te szavad lesz a döntő. Miért nem költöztök külön?

2014. júl. 26. 08:19
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/14 anonim ***** válasza:
80%
Hát felnőtt vagy, anyukád éli az életét egy férfival, akinek nevezetesen van 3 gyereke, akiket édesanyád elfogadott. Te is ott élsz, így el kell fogadnod. Egyébként az egyesnek igaza van, én nem szültem volna 3 gyereket a szüleim házába.
2014. júl. 26. 08:20
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/14 anonim ***** válasza:
83%
Külön kellene költöznötök.
2014. júl. 26. 08:21
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/14 anonim ***** válasza:
61%
Még neked áll feljebb????Ha nem tetszik menj el....!!Örülj hogy van valakid akinél lehetsz a gyerekeiddel...pfffff
2014. júl. 26. 08:25
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/14 anonim ***** válasza:
12%

próbáltál már rájuk szólni?

egy jó időben elcsattanó pofon sokat segithet (mi a testvéreinkkel csak egymást törtük zúztuk :-D)

esetleg megkérhetnéd anyukád vagy férjét, hogy segitsenek, be (mondjuk a férj gondolom melózik)

2014. júl. 26. 08:33
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/14 A kérdező kommentje:

Jó, akkor leírom, mert úgy tűnik másképp nem fogok normális választ kapni.


A ház 2 generációs, 50% az enyém (emelet+ tetőtér). A másik 50% az apai nagymamámé (földszint), ő nyaranta a nyaralóban lakik, de amúgy sem szívesen van egyedül, tehát az itthon töltött idő nagy részében a mi lakrészünkben dédizik. Az ő lakrészében laknak anyámék. Eddig anyámmal tökéletesen el tudtunk különülni, de most a férje gyerekei nem értik azt a szót, hogy nem. Kérés, kérdés nélkül jönnek át (külső és belső feljárat is van hozzánk, csak a külső zárható) és viselkednek a már leírt módon.


Igen, tudom, hogy nekem is alá kellett írnom a bejelentőlapot, de akkor még nem említette, hogy a gyermekei is itt fognak tombolni. Anyámnak már volt másik párja is bejelentve 10 évig és akkor semmi probléma nem volt. Mikor szakítottak, ő kérés nélkül kijelentkezett.

2014. júl. 26. 08:43
 9/14 anonim ***** válasza:
85%
Most anyad minden palit ide fog koltoztetni?
2014. júl. 26. 08:46
Hasznos számodra ez a válasz?
 10/14 anonim ***** válasza:
100%

Kulcsot a belső ajtóra is.

Anyukáddal pedig beszélj, hogy kárt okoznak a saját lakrészedben Ő fizeti tán ki?

2014. júl. 26. 08:47
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!