Kezdőoldal » Családi kapcsolatok » Egyéb kérdések » Mit csináljak, hogy rendeződjö...

Mit csináljak, hogy rendeződjön a helyzet? Anyám férjének a gyerekei állandóan nálunk vannak és mindent szétszednek, összekoszolnak, tönkretesznek.

Figyelt kérdés

Már 2 éve házasok, de a férje csak egy hónapja költözött ide (az albérlete megszűnt). Amikor megbeszéltük, hogy beköltözik, elfelejtették megemlíteni, hogy a három gyermeke (8,9 és 12 évesek) szinte folyamatosan itt lesz. Én ezt egyre nehezebben bírom cérnával. Elismerem, hogy az én tűrőképességem is csökkent, hamarosan megszületik a harmadik babánk és nem elég, hogy 2 gyerkőccel egyedül kell ezt az időszakot átvészelnem, most még "kaptam" hármat. A párom szeptember végéig még külföldön lesz, utána már lesz segítségem, de attól tartok én addig bedilizek.

Mikor anyámnak vagy a férjének megemlítem, hogy csináljanak valamit, megkapom, hogy csak elevenek, majd megtudom, hogy milyenek a gyerekek, ha a mieink is megnőnek, stb stb.

Szívem szerint, amíg kicsit nem viselkednek rendesebben én be se engedném őket, de ezt nem tehetem meg, mert nem tilthatom el őket az apjuktól, aki pedig már hivatalosan is itt lakik.


2014. júl. 26. 08:14
1 2
 11/14 anonim ***** válasza:
76%

Végre a 10-es adott egy normális választ. Hozzáteszem még azt is, hoggy mint békés rendezés, mindenképpen beszélnék a komisz gyerekek apjával, nyugodtan először,s megkéred szépen, hogy szóljon nekik, amikor nálatok vannak, próbáljanak egy kicsit civilizáltabban viselkedni, emberek vagyunk és nem állatok, ez hozzátartozik az otthoni neveléshez. Egy férfi higgadtan tud gondolkodni és biztos megérti.

A kérdező hogylétét a lakásban pedig szerintem teljesen fölösleges itt témázni, egyáltalán nem tartozik ide, egyre többen kerülnek ilyen helyzetbe manapság, nem mindenkinek van pénze zsinórban shoppingolni az ingatlanokat ...

2014. júl. 26. 08:56
Hasznos számodra ez a válasz?
 12/14 anonim ***** válasza:
84%
Szerintem is zárd el a belső is valahogy...
2014. júl. 26. 10:12
Hasznos számodra ez a válasz?
 13/14 A kérdező kommentje:

Sajnos a belső rész nem lezárható. A két nappalit köti össze egy csigalépcső, nekünk a nappaliból nyílik az összes ajtó, a mama részében a nappaliból egy folyosó nyílik és abból az ajtók. Maximum azt a folyosót lehetne ajtóval elzárni, de akkor az alsó szint fele is le lenne zárva. A lépcső tetején illetve alján van biztonsági rács a kicsik miatt, de ez a nagyobb gyerekeknek nem akadály.


Természetesen már próbáltam beszélni az apjukkal, de szerinte természetes, hogy ilyen elevenek, anyám pedig leginkább mint egy bólogatós kutya, mindenre csak helyesel, amit a férje mond.


Már annak is utánajártam, hogy miként tudnám őket kitenni, de mivel ténylegesen itt laknak, nem olyan egyszerű, ha pedig perre kerül a dolog, az hónapokig is elhúzódhat.

2014. júl. 26. 10:55
 14/14 anonim ***** válasza:
100%
Nem hiszem, hogy csak ráccsal lehet elzárni a lépcsőfeljárót. Ha kell, kiszedném a korlátot, és letennék egy nehéz lapot, meg arra valamit, hogy betömjem a rést...Vagy ha körben van korlát, akkor rászögezném...persze ehhez szakember kell, de meglehetne oldani...
2014. júl. 26. 11:13
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!