Kezdőoldal » Családi kapcsolatok » Egyéb kérdések » Mit kezdjek édesanyámmal?...

Mit kezdjek édesanyámmal? Haggyam a fenebe, vagy maradjak itthon vele? Ti mit tennétek a helyemben?

Figyelt kérdés

20 éves lány vagyok, kb 1 éve külföldön dolgozom. Nagyon szeretem, de lelkiismeretfurdalasom van anyukám miatt. Nagyon elhagyja magát, nincsenek barátai, apukám folyamatosan csalja, ráadásul iszik is, emiatt nonstop veszekedés megy itthon, tényleg megállás nélkül.

én ezt mar nem bírom elviselni, akárhányszor hazajövök, idegroncs leszek. Anyukámat próbálom rávenni, hogy járjon el, ismerkedjen stb, de nlnem tud es szerintem nem is akar változtatni. Veszek neki ruhákat, de nem hordja. Az osszekuporgatott pénzemből tobb százezret adtam neki. O csak a gyerekeinek akar élni, a bátyám ezt ki is használja, 28 évesen meg mindig nincs es soha nem is,volt munkája. Anyukám persze nem Banja ezt, o ugy képzeli a jövőt, hogy mind együtt fogunk elni, de én ezt mar nem bírom idegileg. Eddig meg szivesen jottem haza, de Rájöttem, hogy ahogy telik az idő a helyzet csak egyre rosszabb lesz. Most anyukám meg azt is,kérte tölem, hogy ne menjek tobbet külföldre!!! Akkor mit csináljak, itthon üljek? Mit tegyek, szeretnem ha anyukám elne az eletet, ezt mar ezerszer a szemébe is mondtam, beszélgettem vele errol, es mindig mondja, hogy majd, majd, majd meg fog változni... Legszívesebben elhuznek megint, mielott idegösszeroppanást kapok, de amikor kulfoldon vagyok, mindig buntudatom van.. Mit csináljak?


2014. júl. 27. 08:56
1 2
 1/11 A kérdező kommentje:
Bocsi az esetleges hibákért, mobilról irok..
2014. júl. 27. 08:57
 2/11 anonim ***** válasza:
100%
Fel ne add a kulfoldi munkat! Szerencses ember vagy, hogy kikerultel es dolgozhatsz. Az otthoni problemak nem a te hibadbol van, ne erezz buntudatot. Felnott emberek megkell oldaniuk a problemakat, es ha haza is koltoznel es "otthon ulnel" szerinted valtoznanak a dolgok? En igy latatlanban azt gondolom, hogy nem befolyasolna a helyzetet..
2014. júl. 27. 09:06
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/11 A kérdező kommentje:
Köszönöm a választ.. Azert van buntudatom, mert anyukám mindig mondja, hogy mennyire hiányzik neki es mennyire aggódik ertem, es amikor hazajövök latom, hogy mennyire nincs élete, csak dolgozik aztán hazajön es nem csinal semmit. Es hiaba konyorgok neki hogy menjem mar valahova, elje az eletet, nem csinal semmit!!!!!! De a masik oldalrol viszont igen, tudom hogy felnott, es neki kell megoldania, de akkor is rossz ezt nézni....
2014. júl. 27. 09:10
 4/11 anonim ***** válasza:
100%
Én nem adnám fel a külföldi munkát, manapság ez az egyetlen esély a normális megélhetésre.
2014. júl. 27. 09:15
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/11 anonim ***** válasza:
100%
Nos, mindenki a saját életét éli, tanácsot adhatsz neki, de ha neki jó ez, akkor nem fog változtatni soha. Értem én, hogy családi szeretet miatt foglalkozol vele, de így csak a te egészséged megy rá. Ami nem megy, azt ne erőltesd.
2014. júl. 27. 09:26
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/11 anonim ***** válasza:
100%

Ha segíteni akarsz rajta, vidd el maszek pszichológushoz, és fizesd a kezelés költségét. De a pénzt ne add a kezébe.

Ha erre se hajlandó, akkor sajnos reménytelen. A te életedet ne áldozd fel, mert értelmetlen.

2014. júl. 27. 09:44
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/11 anonim ***** válasza:
100%

" O csak a gyerekeinek akar élni"

Itt a probléma. Rá kéne ébreszteni, hogy van saját élete is.

2014. júl. 27. 09:59
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/11 anonim ***** válasza:
100%
Miből gondolod, ha haza jössz, és a szoknyáján ülsz, akkor el fog menni valahová? Fel ne add a biztos állásodat sajnálatból.
2014. júl. 27. 10:36
Hasznos számodra ez a válasz?
 9/11 anonim ***** válasza:
100%
én a helyedben,megszakítanám velük a kapcsolatot.rád akar akaszkodni,persze kurd el az életed mert neki így jó.... meg nézd a nyomort,hogy veszekednek vergődnek 1mással.inkább hallod,éld az életed,és örülj,hogy már kint dolgozol...
2014. júl. 27. 10:38
Hasznos számodra ez a válasz?
 10/11 anonim ***** válasza:
Te megpróbáltál segíteni rajta, ő nem hagyta, akkor legalább neked legyen annyi eszed, hogy ne tedd tönkre önként az életedet. Én maradnék külföldön, és megvárnám, amíg kéri a segítséget.
2014. júl. 27. 11:18
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!