Kezdőoldal » Családi kapcsolatok » Egyéb kérdések » Hölgyek. Hogyan költöznétek...

Hölgyek. Hogyan költöznétek el egy másik városban, vagy külföldre? Megvárnátok amíg a párotok előre megy, vagy megprobálnátok együtt vele?

Figyelt kérdés
2014. júl. 29. 06:49
1 2
 1/11 anonim válasza:
Én a legjobb barátnőmmel költöztem ki. Kapott egy munkát Luxemburgban, várt 2 hónapot, hogy minden király-e, és bevált neki. Nem akart egyedül jönni. Én pedig jelentkeztem az itteni egyetemre, fel is vettek, de ez csak most derült ki pár napja. Június 1-jén költöztem, félig zsákba macska volt, hiszen ha nem vesznek fel, nem lenne mir csinálnom. De ez életem legboldogabb időszaka :-) Munka miatt költözne a párod?
2014. júl. 29. 07:01
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/11 anonim ***** válasza:
74%
Természetesen együtt, azonnal. Mire várjak??
2014. júl. 29. 07:57
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/11 anonim ***** válasza:
100%

Jobb lenne együtt, de ha ez nem lehetséges, akkor várnék.

Pl. lehet, hogy először munkásszállóra megy, onnan néz albérletet, és ha minden ok, akkor megyek. Plusz egy embernek kevesebb anyagi ráfordítás, mert lehet össze sem jön.

2014. júl. 29. 08:09
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/11 anonim ***** válasza:
100%

Sok dologtól függ


Ha van gyeek,akkor nem családdal indulnék ki, előszőr az egyik felnőttnek legyen kinn munkája mr.


Ha ketten, akkor ha nekem vanitt állásom, akkor amíg neki nincs kinn, nem adnám fel. Inkább a biztos miatt kibekkelnénk azt a 2-3 honapot, külön, de többet nem


Nálunk felmerült hasonló, akkor is úgy volt, hogy először, míg megnézi, hogy az állás tetszik-e neki, és ogy lehet megélni egyedül ment volna, olcsó tömegszálláson, hogy a kaukciőra us meglegyen rdesen, és ne tartalekból kelljen, én pedig felszámoltam volna az itthoni életünket. A

Bérlő a lakásba stb..

Jól tettük, mert 2 hét után kiderült, hogy nagyon nem arról volt sző, amit igértek, annál itthon is jobb volt...jobban kijövünk itt, nekem abban az országban még sok idő kelett volna,mhogy el tudjak helyezkedni, és ketten is úgy, hogy nekünk van saját ingatlanunk már majdnem ugyaott ettünk volna, nem ért annyit, hogy 2000 km re költözzünk

2014. júl. 29. 08:24
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/11 anonim ***** válasza:
52%
Együtt mindenképp. Ha beszél az ember idegen nyelvet (és nyilván beszél, mert nem olyan hülye, hogy nyelvtudás nélkül akarjon kiköltözni), és nem büdös semmilyen munka, akkor akár néhány nap után el lehet kezdeni dolgozni. Takarító, szobalány, felszolgáló, konyhai kisegítő stb. munkák a csapból is folynak nyugaton, tehát a munkakeresés nem gond. Aztán szépen fokozatosan el lehet rendezkedni, először csak szobát bérelni, aztán ha lesz jobb munkahely, akkor saját lakást stb.
2014. júl. 29. 08:33
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/11 anonim ***** válasza:
69%

Érdekes, hogy ennyien így vélekedtek, mint pl az 5.


Nekem annyira mas a tapasztalatom :)


Eddigi ismerőseim közül csak azoknak jött be, akik eltolva indultak ki, vagy az egyikük már fix állásajánlattal.


/ ha kiköltözöm, annak ellenére, hogy a munka nem büdös, már nem biztos, hogy takarítással kezdenék, hisz onnan nagyon előrelépés nincs, bár a kezdetek kezdetén jő volt, csináltam( egyetem alatt)de már 30 felett nem ez az életcélom, rettentően kiveszi az embert, a derekam a lábaim, mindent megviselt( visszér, szinte minden ott dolgozónak műtve volt már a lába) felszolgáltam is, fizikailag az is rengeteg)

Itthon is az, de kinn legalább megfizetik az tény. El kell dönteni, hogy ezt csinálni akarja-e az ember, ha nem, akkor a kiköltözést jobban meg kell fontolni, ogy hogyan és miképp...

Szerintem

2014. júl. 29. 08:43
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/11 anonim ***** válasza:
82%

Országon belül rögtön mennék a párommal, így is, hogy van két gyerekünk.

Határon túlra a gyerekek miatt maradnék, aztán ha a párom azt mondja, hogy minden oké, akkor mennénk utána.

2014. júl. 29. 09:00
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/11 anonim válasza:
72%
Első vagyok: én ugyan be nem költöznék egy munkásszállóra senki kedvéért sem, húzzatok le és pontozzatok le nyugodtan. Tök felesleges, nézze meg a delikvens, hogy hogyan alakul a meló. Ha minden oké, menj utána. Nehogy már ne lehessen 1-2 hónapot kibírni, Istenem, hol a katonaság....
2014. júl. 29. 09:45
Hasznos számodra ez a válasz?
 9/11 anonim ***** válasza:
81%
5. vagyok. Miért ne lehetne előrelépni takarításból? Én is azzal kezdtem, mert az volt. Én már 7 éve itt vagyok, azért kellett kijönnöm Angliába, mert anyám szinte egyik napról a másikra kirakott a házából, mikor befejeztem az OKJ képzést. Munkám nem volt, páromékhoz nem tudtam menni, de egy közös ismerősünk volt kint nyári munkán, és adott egy telefonszámot, ahol tudtak nekünk szállást intézni, nem munkásszállón, hanem normális lakásban egy szobát béreltünk. Kijöttünk a spórolt pénzünkből egy köteg önéletrajzzal, bejelentkeztünk munkaközvetítőkbe, 3 nap múlva már mindketten dolgoztunk, én felszolgáló voltam, a párom pedig konyhán dolgozott. Csináltuk kb. 2 évig, és igen, tényleg kemény volt, de meglett belőle az alap ahhoz, hogy normálisan el tudjunk itt helyezkedni, mivel a minimálbéres fizetésünk 45-50%-át mindketten simán félre tudtuk tenni úgy, hogy közben kényelmesen éltünk. Mikor úgy éreztük, ennyi elég volt belőle, felmondtunk, és pár hónapon belül mindketten találtunk állást a szakmánkban. Most egy egész lakást bérelünk, ahol a párommal és a hároméves kislányunkkal élünk, aki már itt született. Saját lakást venni nem tervezünk, itt ez nem szokás, szinte mindenki bérel. Nyilván ha valaki olyan szerencsés, hogy ki tud menni rögtön egy jó állásajánlattal, az menjen úgy, de szerintem aki meg akar élni, annak legyen gusztusa lentről kezdeni, igenis mindig lehet feljebb lépni, csak akarni kell. Otthon sem adatik meg mindenkinek, hogy az iskolából kikerülve rögtön álmai munkáját kapja meg. Itt legalább megfizetik a robotmunkát is.
2014. júl. 29. 10:33
Hasznos számodra ez a válasz?
 10/11 anonim ***** válasza:
Csakis együtt mennénk.
2014. júl. 29. 16:37
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!