Kezdőoldal » Családi kapcsolatok » Egyéb kérdések » Ilyen alapon létezik, hogy...

Ilyen alapon létezik, hogy megítéli a bíróság a gyerektartás csökkentését?

Figyelt kérdés

3 éve,hercehurca nélkül a fizetése 20%ában egyeztünk meg.

300.000Ft után 60.000Ft gyerektartás.

Tisztességes összeg.

Fél éve Ausztriában dolgozik.Ugyanazon munkáltatónál,csak Ausztriában is van érdekeltsége a cégnek.

Ausztriában van bejelentve,Euróban kapja a fizetését,az eredeti majdnem dupláját olyan 550.000Ftnak megfelelő eurót.

Megdolgozik érte,nem sajnálom tőle.

Most az új Tündérkéje fúrja,hogy kérjen gyerektartás csökkentést,mert túl magas összeget fizet,hiszen csak a magyarországi átlagbérnek kellene a 20%át fizetni,ez olyan 30-35.000Ft lenne.

Létezik olyan bíróság aki az ő javukra döntene?

Dupla fizetés után,már csak fele gyerektartás?

Egyébként Magyarországon él,így azon kívül,hogy heti váltásban mennek saját autóval,ami kb havonta 4-5*max 100km nincsen neki ezzel megnövekedett kiadása.

Fél éve meg se fordult a fejemben,hogy többet kérjek,ismerem a törvényt és én elégedett is voltam a 60.000Fttal,így mélységesen felháborít,hogy ennyivel magasabb életszínvonal után,még a kicsin akar spórolni!

Szerintetek?


2014. júl. 31. 12:02
1 2
 11/15 anonim ***** válasza:
43%
NEM, nem fogják megítélni, ok kell ahhoz, hogy csökkentsék(és bármilyen módosításhoz az egyezségben). Én úgy tudom, 85 ezret is ítéltek már gyerektartásra (1 gyerek), merthogy az a cél, hogy a gyerek életszínvonala a válással lényegesen ne változzon. Szóval ha egy apa 500 ezret keres, fognak 80 ezret ítélni 1 gyerek után!
2014. júl. 31. 14:24
Hasznos számodra ez a válasz?
 12/15 anonim ***** válasza:
53%

"A 80.000-ft-os összeget viszont mind a 2 szülőnek egyenlő részben számolják el. "


na, e bizony a nettó baromság kategória.

De bemásolom nektek az ide vonatkozó részt:


4:216. § [A gyermektartás módja]


(1) A gyermeket gondozó szülő a tartást természetben, a különélő szülő elsősorban pénzben teljesíti (a továbbiakban: gyermektartásdíj).


Vagyis a nevelő szülő az IDŐ nagyobb részét vállalja be, a fizető szülő pedig a PÉNZ nagy részét.


És attól még, hogy ti nem kaptok többet, a kérdező exe, ha megteheti (márpedig megteheti), és eddig fizette is, miért csökkentené?? Ha másik gyerek lenne a másik kapcsolatából, megérteném, de így, hogy már dupla annyi a fizetése, és a felére akarja visszavenni - illetve tündérke akarja - egyáltalán nem.


Miért ne adjak meg a gyereknek mindent, ha megtehetem?? Apuka is így gondolta, azért adott a 330ból is 60at, csak most próbálják átmosni az agyát...

2014. júl. 31. 14:35
Hasznos számodra ez a válasz?
 13/15 anonim ***** válasza:
51%

10!

Ezt honnan akasztottad le? Masold mar be a törvényt, legyszives.

2014. júl. 31. 15:49
Hasznos számodra ez a válasz?
 14/15 anonim ***** válasza:
73%

# 11/13


Az megvalósíthatatlan válás után, hogy gyerek élete ne változón meg. Alapból nem két szülővel él az már jelentős változás.

Törvény lehetőséget ad 2 évente felülvizsgálatot kérni aztán majd ott hogy döntenek majd eldől.

2014. júl. 31. 15:55
Hasznos számodra ez a válasz?
 15/15 anonim ***** válasza:

13!-as Nem kerestem jogszabályt, mivel nem én vagyok az érintett, de a családomban pont most volt egy ilyen eset.

Az apuka lényegesebben többet keres mint a kérdező volt párja, és a 2 gyerekre a maximum összeget a 80 ezret ezzel az indokkal állapították meg.

2014. júl. 31. 22:52
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!