Kezdőoldal » Családi kapcsolatok » Egyéb kérdések » Párom családja próbál minket...

Párom családja próbál minket egymás ellen hangolni. Mit tegyünk hogy ne csinálják ezt? Vajon próbára akarnak minket tenni?

Figyelt kérdés

Minden rendben van köztünk,kapcsolatunk nagyon jónak mondható.Én szeretném megtartani a békét és a harmóniát a családjával is,jól megvagyunk egymással,szeretjük egymást,de már párom is észre vette hogy sokszor bepróbálkoznak nálam.Mindenbe próbálnak negítv töltetet beleszőni, ami velem kapcsolatos,párom ezt már jelezte is nekik,szóval kiállt mellettem.Nem bíznak bennem,(nincs rá okuk),a párom mindent tud rólam.Nem iszom nem drogozom,dolgozom rendesen,páromnak mindent megadok,mind testileg és lelkileg.Egészséges normális különálló életet élünk.Velük is sokat találkozunk,vasárnap náluk ebédelünk,van hogy hétköznap is találkozunk velük.Néha kellemetlenül érzem magam mert nagyon szeretem őt,de sokszor mintha megakarnák kérdőjelezni,(erre sincs okuk).Keresztkérdéseket tesznek fel,látom a páromon hogy ha valamilyen kérdéssel bombáznak,akkor ő is kellemtlenül érzi magát,mert már ő is tudja mi következik.Semmi nem elég nekik,minden apró részletre kíváncsiak.1.5 év után még mindig tudnak olyan kérdéseket feltenni,amitől az ember zavarba jön és teljes bizalmatlanságra ad okot.Néha nem tudom sírjak vagy nevessek,próbálom viccesre fogni a dolgot,de néha nem tudom,mert tudom hogy tényleg komolyan kérdezik.Úgy érzem el akarnak minket választani,vagy csak próbára tenni?

Mit tehetnénk hogy ez változzon?


2014. aug. 4. 07:34
1 2
 1/16 anonim ***** válasza:

Nem akarnak próbára tenni, mert ez nem mese.


Ha bárki is egymás ellen akar titeket hangolni, az azért van, hogy a párodat letépjék rólad, és visszarántsák a családba. Az esetek majdnem 100%-ában anyóspajti van a játszmarendszer mögött, hiszen ő akarja a "kisfiát" visszakapni (nő esetében fordítva), illetve a leendő menyét belegyúrni az ő kis családjába - azaz a fennhatósága alá.


"1.5 év után még mindig tudnak olyan kérdéseket feltenni,amitől az ember zavarba jön és teljes bizalmatlanságra ad okot."


Csakhogy te nem iskolábann vagy és ők nem a tan'tónéni, hogy válaszolni kelljen bármire is.


Felnőtt emberek vagytok, tessék szépen felállni és szó nélkül lelépni, amikor gacsoskodnak veletek. Illetve van egy másik büntetési mód is, ha nem térnek észhez és nem tudják, hogy hol van a magánélet határa: teljes ignorálás. Nem menni hozzájuk, sem felhívni, sem szóba állni velük. Ekkor azonban előtte meg kell mondani, hogy ezt miért kapják.

2014. aug. 4. 07:41
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/16 anonim ***** válasza:
83%

Hasonló helyzet volt nálunk is, megfejtés lényegében az volt, hogy az egyik szülő nagyon féltékeny volt, és valahogy nem bírta nézni a gyereke boldogságát. Szerinte a gyerek arra való, hogy beletiporják a földbe.

Ez 1 verzió, de lehet az is, hogy agyonféltik a gyereket, és nincs olyan élőlény a földön, akit megfelelőnek találnának mellé.

Megoldás az volt, hogy nem bírtam a provokációt, "muszáj" volt valamit beszólni. Megvolt az eredmény, azóta se voltam náluk.

Nem tudom jó megoldás ez, de ha valakit provokálnak, előbb utóbb kiborul a bili.

2014. aug. 4. 07:43
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/16 anonim ***** válasza:
88%
Esetleg tudnál példát mondani? Ha zavar titeket a család beleszólása, akkor ritkítani kell a találkozásokat.
2014. aug. 4. 07:44
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/16 anonim ***** válasza:
84%

1. A találkozások számát minimumra csökkenteni.


2. A neked szegezett kellemetlen kérdésekre nem válaszolni, csak annyit, hogy szerinted nem tartozik másra a téma, és ezzel befejezni.


3. Ha nem akarják, hogy együtt maradjatok, akkor a barátodnak kell leválnia róluk.

2014. aug. 4. 07:48
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/16 anonim ***** válasza:
65%

Nagyon jó dolog, hogy békepárti vagy, és szeretnél harmonikus kapcsolatot anyósodékkal.

De ez nem az. Szerintem ideje rendbe tenni ezt a kapcsolatot még most az elején, mert később rosszabb lesz. És amit most egy mosollyal vagy egy poénnal elütsz, az kisgyerekes anyukaként már lehet, hogy egyre jobban fog frusztrálni, és hidd el, mire megérkezik az unoka, teljesen feljogosítva érzik majd magukat, hogy megmondják, hogyan kell nevelni.


Semmi okod aggodalomra, a párod melletted áll. A következő alkalommal, amikor ilyen gonosz kis keresztkérdésekkel bombáznak, szereld le őket valami nem sértő frappáns válasszal, de semmiképp se válaszolj rá, mert nem tartozik rájuk, és mert tényleg nem vizsgán vagy, ahol bizonyítanod kell. Ha pedig rákérdeznek, hogy mi a probléma, nyíltan és őszintén mondd el, hogy ez zavar. Ha nem tűnik fel nekik, akkor pedig egy alkalmas időben amikor mindenki ott van (anyós, após, párod), hozd fel te a témát, és kérd meg őket, hogy változtassanak.

2014. aug. 4. 07:50
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/16 A kérdező kommentje:

ma 07:41


Anyóspajti nagy manipulátor arra rájöttem,az elején azt gonoltam kedvel és megszretett,ezek váltakoznak nála,hol imád,hol elásna hat láb mélyen szerintem.Visszarántásra a családba dologra már én is gondoltam.

Ő meg is mondta hogy ha valami baja lesz neki,akkor lesz ne mulass a családtól,én csak néztem ki a fejemből,köpni nyelni nem tudtam,nem gondoltam hogy ekkora ellenségként tekíntenek rám,mert a szemembe jó fejek voltak.

2014. aug. 4. 07:53
 7/16 A kérdező kommentje:

Esetleg tudnál példát mondani? Ha zavar titeket a család beleszólása, akkor ritkítani kell a találkozásokat.



Tudom pl mondani.Pl az hogy abba is beleszól hogy hova melyik városba költözzünk,mert ugyan is szó volt arról hogy kereseti lehetőség miatt elkltözünk egy másik városban(szerintem tudat alatt nem akarunk fennhatóság alá tartozni),erre ki kel magából hogy az ő gyereke csak akkor mehet el,ha ő úgy gondolja hogy biztonságban van ő,mert hogy ők kivülről jobban látják hogy ha valami geb..sz van velünk esetleg.Meg különban is,ő abban nem lát perspektívát stb stb.Nem neki kell,de ez már ugye nem számít...sorolhatnám még a dolgokat,mert sok ilyen van.

2014. aug. 4. 08:08
 8/16 A kérdező kommentje:
* jobb kereseti lehetőség miatt
2014. aug. 4. 08:09
 9/16 anonim ***** válasza:
60%

A példád tipikusan az, amit nem kell megbeszélni a szülökkel, megszervezitek a munkahelyet meg az albérletet, és bejelentitek, hogy X dátumkor költöztök. Ha az anyósnak nem tetszik, akkor tombolhat.

A külön lakáshoz meg nem adni kulcsot, nem engedni, hoyg a nyakatokra járjon - ha meg akar látogatni, elözöleg telefonon bejelentkezni, ha nincs idötök/kedvetek, akkor nem egyezni bele. HA mégis jönni akar, akkor nem negeditek be (a legjobb eleinte, ha elmentek, akkor nem idegesít a csöngetés.

Telefonon szintén nem engedni, hogy ugráltasson - csak akkor venni fel, ha nektek is jó (egyébként lenémítani).


Azt viszont nem tudom, miket tud kérdezni, ami annyira zavarba hoz...

2014. aug. 4. 08:14
Hasznos számodra ez a válasz?
 10/16 anonim ***** válasza:
75%

Ne haragudj, de hány évesek vagytok? 16-18? Csak hogy mindenre engedély kell kérni?


Ideje lenne felnöni és a saját életeteket úgy alakítani, ahogy nektek jó.


Költözzetek külön, függetlenedjetek a szülöktöl (látogatás, telefonkapcsolat minimális), és a magánéletetekröl ne közöljetek semmit.

2014. aug. 4. 08:17
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!