Kezdőoldal » Családi kapcsolatok » Egyéb kérdések » Mennyire voltak a szülők...

Mennyire voltak a szülők nyiltak veled szexualitás témakörben? Szülők, Ti mennyire vagytok nyitottak a gyereketekkel szemben?

Figyelt kérdés

Mióta felnőttem, párkapcsolatba kerültem, azóta jöttem rá arra, hogy a szüleim nagyot hibáztak e téren...mindig tabu volt a szex, még a menstruációmat is alig mertem elmondani...az első szexuális élményemet sem volt kivel megosztanom, pedig azért jól esett volna egy két jó tanács...már kb 1 éve együtt voltam a párommal (nagykorú voltam) amikor azt kérdezte anyukám, hogy van-e vmi kérdésem a témával kapcsolatosan:-S...mindent a páromnak köszönhetek, hogy nyilt volt velem és rávezetett arra, hogy mindez nem tabu és igen szüksége van az embereknek a szex re...mindent ő mondott el nekem a dolgokkal kapcsolatosan és az égnek lehetek hálás, hogy ilyen volt velem. ma már bátran merek beszélni a dolgokról, ki merem mondani...persze anyukám azóta sem változott...2,5 éve vagyok a párommal s legutobb mikor mentem a páromhoz látogatoba (jelenleg távkapcs) azt kérdezte hol fogok aludni (párom albérletben lakik)... ez nem normális szerintem...gondolhatnák, hogy 2 és fél év után nem csak csókolózni járunk össze...valaki volt, van hasonló helyzetben?

én nyilt leszek a gyerekeimml, olyan anya szeretnék lenni akivel a gyermekei bármit megbeszélhetnek...


2010. jan. 12. 18:43
 1/9 anonim ***** válasza:
100%

Nalunk sajnos rettento tabu volt a szex az egesz csaladban. A szulok is ezt hoztak magukkal, hogy errol nem kell beszelni, tehat nagynenik, nagyszulok is tabukent kezeltek ezt. Szerintem ez szornyu! Ez hozzatartozik az egeszseges elethez, errol beszelni KELL.

En is ugy szeretnem, hogy mindent megbeszelhessek a gyerekemmel. Nekem fiam van, es tuti, hogy nagyon koran felvilagositom mindenrol. Szeretnem, ha ezt az elet termeszetes dolganak venne majd.

2010. jan. 12. 18:52
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/9 anonim ***** válasza:
100%

nekem anyukám konkrétan semmit nem mondott el, de ha kérdeztem mindig válaszolt. gyakran poénosan, de az igazat mondta. sztem normális, h kicsit zavarban volt.

na meg persze jól látható helyen volt a polcon a "Nemi öröm" című könyv. gyakran belenéztem, olvasgattam, és onnan is sokmindent megtudtam. szóval nálunk ez sosem volt tabutéma.

az szüzességem elvesztése után is anyukámnak mondtam el először, hogy már nem vagyok kislány :)


a nagyszüleim ezzel ellentétben eléggé gátlásosan kezelték ezt a témát... persze ez sztem normális egy 80éves embernél...

2010. jan. 12. 18:59
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/9 anonim ***** válasza:
100%

Anyukámat mindig is az egyik legjobb barátnőmnek tekintettem,mindig segítőkész volt,és idejében felvilágosított.Szerencsére nem egy maradi ember,mindig kiállt mellettem,és azon volt,hogy természetes dologként értékeljem a szexualitást,amiért a mai napig hálás vagyok neki!

Sajnos sok családban látom,hogy ezt tabutémaként kezelik,és sok lány ismerősöm vált prűddé,gátlásossá,vagy éppen túlzottan felszabadulttá,ugyanakkor tudatlanná e téren,mert soha nem beszélgettek velük ilyesmiről.Pedig igenis KELL!!!

2010. jan. 12. 19:07
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/9 anonim válasza:
100%
Én szerencsésnek mondhatom magam, mert ilyen téren mindig mindent megbeszél(t)ünk, többet is mint szerettem volna XD, de így legalább nem érhet meglepetés, ráadásul a visszajelzések szerint nagyon jó vagyok pedig nincs sok tapasztalatom, de annyit hallgattam hogy nem ért meglepetés. Viszont, emlékszem hogy a legjobb barátnőm családja pont az ellentétünk volt, ott semmi ilyesmiről nem beszéltek, szegénykém mikor először menstruált, azt sem tudta mi az, mit kell tenni, az anyja annyit mondott tegyen wc papírt. Az én anyukám mutatta meg neki hogy kell betétet, tampont használni stb. Mi magyaráztunk el neki mindent, a mai napig engem vagy anyut szokta felkeresni ha valami kérdése van szexuális téren. Szerintem ez sokat ártott neki, mert már elmúlt 18 éves és még semmin sincs túl (és most nem azt mondom hogy jaj 18 évesen szűznek lenni de gáz ne értsetek félre) de még csókolózni sem csókolózott, nem ábrándozik a fiukról, nem is vágyik kapcsolatra. És szerintem ez elszomorító mert ebben a korban kell tapasztalatot gyűjteni, szórakozni...
2010. jan. 12. 19:13
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/9 anonim ***** válasza:
100%
Anyámék semennyire.Suliban azért voltak felvilágosítások,azért nem voltam teljesen hülye 17 évesen,mikor is elveszítettem a "kincsemet". :D
2010. jan. 12. 19:17
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/9 anonim ***** válasza:
100%
Anya nem volt nyílt,de ha valamit megkérdeztem akkor arra nyíltan válaszolt.Apa viszont baromi szókimondó volt:))
2010. jan. 12. 19:20
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/9 anonim ***** válasza:
100%
Anyával mindent megtudok beszélni, Mindent elmagyarázott, ha valami kérdésem volt.. Apu hát mindig kimondta.. az igazságot:) Amikor nem is kérdeztem még akkor is:)))
2010. jan. 12. 19:37
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/9 anonim ***** válasza:
100%

Nálunk is tabuk (voltak) ezek a témák.

Sem a mensiről, sem szexről nem beszéltünk Anyummal. De még csak a fiúkról úgy általában, vagy a párkapcsolatról... semmi. Ez nagyban megnehezítette a dolgom, hogy nekem kellett kezdeményezni, ha szerettem volna valamit.

Kérdezni sosem kérdeztem, mert azért tudtam, mi-hogy van. De amikor el kellett mondanom, hogy találkozom valakivel, vagy menjünk nődokihoz, akkor vakarta a fejét, holott ez természetes egyébként.

Azóta már egyre nyíltabban tudok Anyummal ilyesmiről beszélni, és felelősségteljes nagylány lettem :)

2010. jan. 12. 19:43
Hasznos számodra ez a válasz?
 9/9 anonim ***** válasza:
Nekem is anyum a legjobb barátnőm. Mindig mindent megbeszélünk. Még a mai napig is, pedig már férjnél vagyok. Az első fogamzásgátlómat is együtt írattuk fel. Én is így fogok tenni a gyerekemmel. Szörnyű volt, amikor az egyik barátnőmnek anno én magyaráztam el, hogy hogyan kell a betétet használni. Még azt talán megértem, ha a szexről nem képes beszélni egy szülő, de hogy a menstruációról ne világosítsa fel a lányát, engem felháborít. Szerintem ez is beletartozik az anyaig teendőkbe.
2010. jan. 13. 08:07
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!