Kezdőoldal » Családi kapcsolatok » Egyéb kérdések » Miért az áldozat a hibás?

Miért az áldozat a hibás?

Figyelt kérdés
Sokszor találkoztam már ezzel itt és máshol is, hogy élből azt hibáztatják, aki nem tehet semmiről- bántalmazottak, molesztáltak. Feltételezi mindenki, hogy biztos csinált valamit, azért verték lilára. Hol lenne erre mentség? Egy sallert meg lehet magyarázni, de a fakanalat és nadrágszíjat? Miért él még mindig ez a fejekben?
2014. aug. 8. 10:36
1 2 3
 1/23 anonim ***** válasza:
100%
hol olvastál ilyet, mondanál konkrét példát?
2014. aug. 8. 10:40
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/23 anonim ***** válasza:
100%
Mert a környezetének önigazolást kell találnia arra, hogy ő ezt elnézte, és nem tett semmit! Főként ezért szerintem. Ha hibás volt, megérdemelte, vagyis én, aki láttam, hallottam, tudtam róla, DE NEM TETTEM SEMMIT, megtarthassam az önbecsülésemet, illetve a jó közérzetem. Ilyenek az emberek, ébresztő!
2014. aug. 8. 10:44
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/23 anonim ***** válasza:
100%

Az embernek nagy az igazságérzete, könnyebb úgy megmagyarázni, hogy biztos kiérdemelte a rosszat, mint látni, hogy igazságtalanul szenved valaki, és velünk is bármikor megtörténhet. Mert ugye ha jók vagyunk, akkor senki nem bánt. Ezt könnyebb elfogadni.

Pl. gondoljunk bele, ha valakinek van egy fiatal lánya, és látja, hogy a lánya korcsoportjába tartozó másik lányt megerőszakolnak, milyen érzés tudni, hogy a lányával is megtörténhetett volna? Inkább azt mondja, hogy az ő kislánya rendes, őt nem fogják bántani, az a másik meg biztos kihívó volt, megérdemelte.

2014. aug. 8. 10:51
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/23 anonim ***** válasza:
100%
Mert, ez egy hamis biztonság érzetet kelt: "Velem vagy bármelyik családtagommal nem történhetett volna meg, mert mi nem vagyunk óvatlanok". Pedig nem ez az igazság, de minél tovább próbálod erről meggyőzni őket, annál idegesebbek lesznek ránk amiért megringatjuk a biztonság érzetüket
2014. aug. 8. 11:02
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/23 anonim ***** válasza:
63%
Mondj már egy példát kérlek
2014. aug. 8. 11:02
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/23 anonim ***** válasza:

Én csak arról tudok hogy ha nem bocsájt meg a bántalmazóinak akkor hibás. Bár nem értem h miért.

Egyébként személyes tapasztalat ha úgy van a semmiért is simán agyonvernek. És én se bocsájtottam meg nekik se most se máskor.


Nehogy már nekem keljen elnézést kérni a semmiért.

2014. aug. 8. 11:22
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/23 anonim ***** válasza:
37%
Ha van egy bántalmazó kapcsolat, ami mondjuk 5-10 éve tart és a nő ennek ellenére szül egy-két gyereket, akkor szerintem igenis tehet róla a nő, hogy bennemaradt egy ilyen helyzetben.
2014. aug. 8. 11:24
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/23 anonim ***** válasza:
100%

Én nem egyszer próbáltam még az előző lakóhelyemen segíteni a bantalmazott szomszédomnak.

Volt hogy rendőrséget hívtam, elbújtattam nálunk, segítettem csomagolni, autót szerezni, hogy az anyjahoz költözhessen.

Szerinted kit utált meg?

A végén velem kiabált a lépcsőházban, hogy mit pofazok bele, ő szereti a férjét, a férje ilyen olyan csodás ember, stb.

Legközelebb akkor hívtam rendőrt, mikor a nő nem volt otthon, és a gyerek sikoltozott hogy xynne bánts kérlek.

Ugyanis az a vadállat addig verte a gyereket, hogy eltört a karja.

És még ezek után is a pasivak maradt, a gyerek meg nevelőszülőkhöz került.

2014. aug. 8. 11:37
Hasznos számodra ez a válasz?
 9/23 anonim ***** válasza:

Inkább csak azt szokták hibáztatni, aki mentegeti a bántalmazót, aki a sokadik pofont is eltűri. Több ilyet ismertem személyesen és én voltam a rossz, hogy miért beszélek úgy a bántalmazóról, meg különben sincs hozzá közöm "mert családtag, meg szeret",


Oké, akkor verje a fejed a falba, ha ez neked jó, nekem is...de akkor ne rinyálj nekem.


Nem minden áldozat hibás, csak azok akik az első pofon után megbocsájtanak a bántalmazónak. Ők nem is érdemelnek mást.

2014. aug. 8. 12:30
Hasznos számodra ez a válasz?
 10/23 anonim ***** válasza:
100%

Példát kérő: megerőszakolták a nőt, erre:

- mert kihívó ruhában volt (lehet egy szimpla kosztüm is, nem kell pitsagatya-haspóló)

- miért mászkált sötétedés után, ott, és akkor (mondjuk, mert dolgozott)

... logika - tévesen: mivel én nem hordok olyan ruhát, és nem mászkálok ott, ezért engem nem bánthatnak.


Azzal, hogy az áldozatot hibáztatom, felmentem magam a félelem alól, hisz ha azt mondanám az elkövető a hibás, azzal magamat is kiszolgáltatott helyzetbe hoznám.


Amúgy tök értelmetlen gondolatmenet, mert bárkit bánthatnak bármikor, nem kell ahhoz sötétnek lennie, vagy félpucéran rohangálni.

2014. aug. 8. 12:41
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2 3

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!