Kezdőoldal » Felnőtt párkapcsolatok » Egyéb kérdések » Erőszak? Szerintetek? Magyaráz...

Figyelem! A Felnőtt párkapcsolatok kategória kérdései kizárólag felnőtt látogatóinknak szólnak!
Amennyiben még nem vagy 18 éves, a böngésződ Vissza gombja segítségével hagyd el az oldalt.

Erőszak? Szerintetek? Magyarázza már el nekem valaki!

Figyelt kérdés

Szerintetek miért van az, hogy ha egy nőt megerőszakolnak a környezete lenézi? Hogy elítélik ezért, és az ő hibájának akarják bemagyarázni (pl.: biztos kihívóan, öltözködött, részeg volt, miért volt éjjel az utcán stb...). Igaz, ezeket nagyjából ki lehet küszöbölni (mindig nem), de nekem ne mondja senki se, hogy egy nő állapotára hivatkozva egy férfi jogot kap ahhoz, hogy megerőszakolja. Ha meztelenül flangálna előtte az utcán, akkor sem lenne joga hozzá.

Ezek után pedig az emberek elfordulnak az áldozattól, holott támogatásra lenne szüksége.

Valaki elmagyarázná ezt nekem, miért van ez? Mert én nem értem ezeket az embereket. -.-

17/l



2014. ápr. 14. 19:46
1 2
 1/11 anonim ***** válasza:
77%
Az emberek hulyek
2014. ápr. 14. 19:48
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/11 anonim ***** válasza:
88%
erre nincs mit mondanom.. a földön fekvő embert is inkább kikerülik az utcán mint sem segítsenek
2014. ápr. 14. 19:49
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/11 anonim ***** válasza:
10%
Normális lánnyal nem csinálnak ilyet, és nem fordulnak el mellőle.
2014. ápr. 14. 19:50
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/11 anonim ***** válasza:
100%
Ez a hozzáállás kb. a középkorból maradt fent, amikor egy lány/nő értékét a szüzessége, becsülete, szóval az erénye jelentette. Mivel a nőket nemigen becsülték meg, inkább árunak vagy alku tárgyának tekintették, hogy pl. befolyásos vagy vagyonos családdal kerüljenek összeköttetésbe, birtokot szerezzenek, stb. ezért ha egy nő elvesztette az erényét, akkor nem ért már semmit.
2014. ápr. 14. 19:51
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/11 anonim ***** válasza:
100%

Sajnos ilyen az emberi természet. Akaratlanul is kiközösítik azokat akikkel nagyon rossz dolog történt vagy teljesen más helyzetbe került.

Ez épp olyan mintha valaki elveszíti egy balesetben az egyik karját, neki is jócskán megfogyatkoznak az ismerősei. Talán az lehet a háttérben, hogy senki nem akarja a megváltó szerepet betölteni és mert fél, hogy a helyzet miatt tőle is elfordulnak csak mert mellette marad.


Az pedig, hogy kit mi mire jogosít fel nem ide tartozik. A jognak és a törvénynek az a feladata, hogy ítélkezzen a bűnös felett nem pedig, hogy óvja az ártatlant. Erőszaktevők tehát mindig lesznek.

2014. ápr. 14. 19:51
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/11 anonim ***** válasza:
89%
Mert csak így tudják elhitetni magukkal azt, hogy ilyen velük persze sose történhetne meg, ami ugye nyilván nem igaz. És az áldozat kárára teszik mindezt, mert ez igazából sosem az áldozatról szól, hanem a hibáztatókról, az ő titkos kis félelmeikről.
2014. ápr. 14. 19:55
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/11 A kérdező kommentje:

Köszönöm a gyors válaszokat!

3# kifejtenéd bővebben a válaszod? Milyen a normális lány?

2014. ápr. 14. 19:56
 8/11 anonim ***** válasza:
100%
7-es: Ah, ne már... És akkor a "nem rendes" lányok megérdemlik a lelki terrort és a nemi erőszakot? Szerinted azt ki lehet provokálni? Tényleg?
2014. ápr. 14. 20:08
Hasznos számodra ez a válasz?
 9/11 anonim ***** válasza:
Bocsi, a 3-masra gondoltam...
2014. ápr. 14. 20:12
Hasznos számodra ez a válasz?
 10/11 anonim ***** válasza:

Szerintem az olyanokat egyszerűen bele kellene ereszteni a Marianna-árok aljába.

Sok mindent elnézek, általában nem is érdekelnek az emberek, de az ilyet nem tudnám tolerálni...

2014. ápr. 14. 20:30
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!